Užuot dirbę, išvyko švęsti direktorės gimtadienio

26196097_1408674282592010_6687556010506289814_nGruodžio 29-ąją, paskutinę metų darbo dieną, į „Žemaičio“ redakciją paskambinęs anonimas pranešė, kad Rietavo socialinių paslaugų centro kolektyvas, užuot dirbęs, Rietavo žirgyne švenčia direktorės Danutės Stončiuvienės gimtadienį.

„Jei švęsti, tai švęsti“, – byloja liaudies išmintis, bet kodėl šventei buvo pasirinktos darbo valandos? Ar negalėjo centro direktorė pakviesti kolegų, bičiulių ir artimųjų pakelti už ją šampano taurių keliomis valandomis vėliau, tarkime, 16 valandą. Dėl to šventė tikrai nebūtų tapusi prastesnė, be to, ir sveikintojams nebūtų reikėję galvoti, kaip atsiprašyti iš darbo. Tiesa, Rietavo socialinių paslaugų cento darbuotojams dėl to rūpintis nereikėjo – beveik visi buvo atleisti nuo darbų ir pakviesti į šventę žirgyne.
Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad dviems kolektyvo nariams pasisekė mažiau – jie buvo įpareigoti likti centre prižiūrėti vaikų. Penktadienio popietę į telefono skambutį atsiliepęs socialinis darbuotojas patvirtino, kad įstaigoje, be jo, yra dar viena laikinai dirbti priimta darbuotoja. Kur darbo metu yra visi kiti, jis negalėjo atsakyti.
Tą dieną centro direktorė D. Stončiuvienė neatsakė ir į mobiliojo telefono skambučius. Pakalbinti ją pavyko tik sausio 2-ąją. Ji neslėpė, kad praėjusį penktadienį žirgyne šventė savo penkiasdešimtmetį. Neneigė ir to, kad į balių buvo pakviesta ir didžioji dalis kolektyvo. Direktorė sakė, kad pasiėmė laisvą dieną kasmetinių atostogų sąskaita. O kokiu pagrindu nuo darbų buvo atleisti jos pavaldiniai? „Jiems suteikiau laisvą neapmokomą dieną. Bet dėl to niekas nenukentėjo. Senoliai buvo aplankyti, vaikai taip pat neliko be priežiūros“, – tikino Rietavo socialinių paslaugų centro vadovė.
Paklausta, kodėl pasirinko švęsti darbo metu, ji sakė nepagalvojusi, jog kam nors tai užklius. Kad nematantis nieko blogo, iš pradžių tikino ir Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis. Jis „Žemaičiui“ sakė pats per pietų pertrauką su administracijos vadovais apsilankęs žirgyne ir pasveikinęs D. Stončiuvienę. Dar pasidžiaugė, jog galėjęs atlikti šį formalumą dieną, nes po darbo, ypač tarpušvenčiu, visiems norisi skubėti namo.
„Šiek tiek nustebom, kad pakvietė per pietus. Bet nebarėm, pasveikinom, ir tiek, juolab kad žmogus gerai dirba. Kiek būna tokių atvejų, kad kolektyvai, esant progai, susirenka papietauti, o po to visi išsiskirsto. Šiuo atveju, giminės ten gal ir ilgiau pasiliko. Sakote, ir kolektyvas kartu šventė? Žinote, prieš šventes visi kiek atsipalaidavę būna, gal gerai visko neapgalvojo, neįvertino, jog bus nepatenkintų. Žiūrėsime, kalbėsimės, kad ateity tai nepasikartotų“, – patikino Savivaldybės vadovas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...