Kad visi sprendimai virstų darbais

Pasibaigus 2017-iesiems, „Žemaitis“ kai kurių Plungės rajono savivaldybės tarybos narių teiravosi, kaip jie vertina praėjusių metų Tarybos darbą, kokius pernai jos priimtus sprendimus išskirtų kaip reikšmingiausius ir ko palinkėtų Tarybai šiais metais. Politikų taip pat teiravomės, kokia jų nuomonė apie pernai ne kartą išaiškėjusius atvejus, kai Savivaldybės administracija atliko vienokius ar kitokius veiksmus, neturėdama tam būtino Tarybos leidimo?

Aidas Kėsas, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis
Kaip reikšmingiausius paminėsiu sprendimus, kuriais praėjusiais metais pavyko pajudinti iš „mirties taško“ tunelio po geležinkelio pervaža projektą bei pradėti centrinio stadiono atnaujinimą. Tarybai pritarus, buvo tvarkomi lopšeliai-darželiai, mokyklos, atnaujinami lauko sporto aikštynai, nutarta skatinti pasiekusiuosius aukštų rezultatų kultūros ir meno srityse. Taryba dirbo gana produktyviai. Nepaisant kai kurių asmenų „parodomųjų“ išsišokimų, daugiausia sprendimų priimta bendru sutarimu. O šiemet linkėčiau išminties, kad plungiškiams svarbius spendimus galėtume priimti be pykčio ir politinio pavydo.
Adomas Zamulskis, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai
2017-aisiais dauguma sprendimų buvo, kaip mes vadiname, darbiniai arba techniniai. Kelių reikšmingesnių nespėjome iki galo išanalizuoti, jie perkelti į šiuos metus. Tai – Plungės rajono gatvių apšvietimo projektas, reikalaujantis rimtos analizės ir proto. Kitas – metams besibaigiant, pristatytas Plungės rajono gatvių ir kelių asfaltavimo viešosios ir privačios partnerystės projektas. Kitus sprendimus galėsime įvertinti tik po kurio laiko, kai bus matyti, ar jie pasitvirtino. O dėl administracijos savivaliavimo… Nemalonu, kai juokiasi už nugaros. Tikiuosi, tai nesikartos. Sau galėčiau palinkėti „šaltų nervų“, administracijai ir specialistams – nebijoti reikšti savo nuomonės per posėdžius, Tarybos nariams – pagarbos vieni kitiems.
Juozas Šlepetis, Lietuvos socialdemokratų partija
Manau, naudingiausi sprendimai yra tie, kurie prisideda prie rajono gyventojų saugumo, užimtumo ir patogumo. Išskirčiau du  projektus: tunelio po geležinkelio pervaža ir Plungės miesto centrinės dalies prieigų sutvarkymo. Vertinant apskritai, Taryba dirbo gana efektyviai. Aišku, visada galima geriau. O Savivaldybės administracija privalo vadovautis Rajono tarybos sprendimais ir juos įgyvendinti. Tarybai norėčiau palinkėti daugiau tokių sprendimų, kurie džiugintų rajono gyventojus, kad jie būtų labiau subalansuoti ekonomine ir socialine prasme.
Jolanta Skurdauskienė, visuomeninė organizacija „Vieninga Plungė“
Džiaugiuosi, kad praėjusiais metais priimtas sprendimas dėl asmenų ir kolektyvų, pasiekusių aukštų rezultatų kultūros ir meno srityse, premijavimo, kad nutarta teikti finansavimo paraiškas Oginskių dvaro žirgyno sutvarkymo, Laisvės alėjos ir Babrungo slėnio atnaujinimo projektams. Gaila, kad mažai dėmesio skirta korupcijos, skaidrumo klausimams. Savivaldybės įstaigos dėl to turi nemažai problemų, kurioms spręsti metų metais vis neatsiranda politinės valios. Per mažai dėmesio skirta ir švietimo įstaigoms, o spręsti čia tikrai yra ką, pradedant prasta darbo atmosfera ir baigiant ūkinėmis problemomis. Kol kas dar nepavyko patvirtinti skubiausiai būtinų tvarkyti kultūros paveldo objektų sąrašo ir jų gelbėjimo priemonių plano. Linkėčiau nepamiršti, kad mūsų darbai turi būti orientuoti į ilgalaikę ateitį.
Romas Remėza, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis
2017 metais Tarybos priimti sprendimai davė didelį proveržį Plungės miesto gerovei: pradėtas remontuoti buvęs centrinis stadionas, miesto gatvės ir aplinkkeliai. Svarbiausia, kad išspręsti tunelio po geležinkelio pervaža finansavimo klausimai, baigiamos rangos darbų pirkimo procedūros. To Plungės žmonės laukė kelis dešimtmečius. Didžioji dalis sprendimų pernai priimti bendru sutarimu, o tai reiškia, kad jie buvo gerai parengti ir išanalizuoti komitetuose. Aišku, yra ir tokių klausimų, kai Tarybai lieka tik pritarti, nes jau nuspręsta Vilniuje… Buvo keli atvejai, kai Savivaldybės administracija dirbo greičiau nei Taryba, nes kitaip būtų nespėta įsisavinti lėšų. O sau ir Tarybai palinkėčiau, kad visi pernai priimti sprendimai šiemet virstų realiais darbais.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...