Ieškos būdų sumažinti šilumos kainą

Plungės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su konkursą laimėjusia UAB „Bioprojektas“. Kauniškiams pavesta išanalizuoti, ar, sujungus dvi stambiausias Plungės katilines, esančias Lentpjūvės ir V. Mačernio gatvėse, bei šilumos trasas į vientisą tiekimo sistemą, pavyktų atpiginti šilumą.

Pasak Plungės rajono savivaldybės šilumos ūkio specialisto Kazio Milieriaus, šilumos trasų sujungimas į vientisą sistemą buvo numatytas Plungės šilumos ūkio specialiajame plane. Jį rengę specialistai padarė prielaidą, kad tai padėtų sumažinti šilumos kainą. Tad „Bioprojektui“ ir pavesta išsiaiškinti, ar iš tikrųjų šis sujungimas būtų naudingas, ir nustatyti, kokios galimos sujungimo schemos. Kauniškiai specialistai, atlikę reikalingus skaičiavimus, turės atsakyti į klausimą, kiek kainuotų šilumos kilovatvalandė, sujungus šildymo sistemas.
„Per komitetų ir Tarybos posėdžius iš kai kurių politikų dažnai sulaukiame priekaištų, neva šilumos kaina Plungėje yra per didelė ir kad esą nieko nedarome, kad ją sumažintume. Todėl Savivaldybės administracija ir nusprendė užsakyti šią analizę, kad turėtume konkrečius skaičiavimus, kas būtų, jeigu būtų“, – kalbėjo K. Milierius.
Šilumos ūkio specialistas nesiėmė spėlioti, kokios bus šios analizės išvados, ir ar Taryba atsižvelgs į „Bioprojekto“ rekomendacijas. Aišku viena: jei bus nuspręsta sujungti šilumos trasas, tai pareikalaus nemažų investicijų (vien situacijos analizė Savivaldybei atsieis 11,7 tūkst. eurų), kurios bus įskaičiuotos į šilumos kainą. Tad tikėtis gerokai pigesnės šilumos neverta.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...