„Atmintis gyva, nes liudija“

DSC09657Laisvės gynėjų dienos išvakarėse – sausio 12-ąją – Plungės rajono savivaldybės darbuotojai dalyvavo Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) surengtoje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Prie gražia tradicija tapusios akcijos, kai įstaigų languose sužimba žvakelių liepsnelės, prisidėjo ir Plungės bei Rietavo savivaldybių seniūnijos, mokyklos, bibliotekos…

Akcija pradėta įstaigos darbuotojams įteikiant Sausio 13-osios simbolį – Neužmirštuolę. Šios gėlės žiedeliais juos papuošė LMS Plungės mokinių savivaldų informavimo centro nariai. Po to Savivaldybės pastato languose sužibo vienybės ir atminimo žvakelės.
Vėliau dalintasi prisiminimais apie sausio 13-osios įvykius. Kas vyko prieš 27-erius metus, mintimis pasidalino ir meras Audrius Klišonis. Rajono vadovas nepamiršo pasidžiaugti ir mūsų tautiečiais, nepabūgusiais pasipriešinti Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus.
Pasidalijus tragiškos 1991-ųjų sausio 13-osios įvykių prisiminimais, žiūrėtas jaunimo sukurtas filmukas „Ar Sausio 13-ąją reikia džiaugtis, ar liūdėti?“, kuriame žmonės išsakė savo nuomonę bei pasidalino prisiminimais.
Prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ prisidėjo ir mokyklų bendruomenės. Ypač gražiai Sausio 13-oji paminėta Plungės „Saulės“ gimnazijoje. Uždegtas laužas gimnazijos kieme, šaltukas, žvakelių liepsnelės languose, rimti ir susimąstę gimnazistai – tai jungtis, kuri primena Sausio 13-ąją, skaudžią tautos istoriją, padeda suvokti istorinę prasmę ir turinį, atpažinti bei įvertinti grėsmes ir netektis.
Akcijos vedėjos priminė, kad per 1991-ųjų sausio 13-osios įvykius buvo sužeisti 702 žmonės. Prie televizijos bokšto žuvo 14 tautiečių. Jų pavardes garsiai perskaitė gimnazistai. Už Lietuvos laisvę kovojusių ir žuvusių tautiečių atminimas pagerbtas tylos minute.
Pilietinę ir bendražmogišką vienybę liudijo ir giedama „Tautiška giesmė“. Į gimnazijos bendruomenę kreipėsi ir jos direktorius Algimantas Budrys. Prisiminęs tragiškus įvykius, jų reikšmę kiekvienam iš mūsų, vadovas kvietė dalyvauti kitądien mieste vykusiuose Laisvės gynėjų dienai paminėti skirtuose renginiuose.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...