„Naujovių bus daug, tik kad būtų kam jomis naudotis“

21801-14921Nuo praėjusių metų pavasario Rietavo miesto seniūnijai vadovaujantis Petras Lengvenis „Žemaičiui“ prisipažino, kad, tapęs seniūnu, susidūrė su problemomis, apie kurias iki tol buvo tik girdėjęs. „Dirbant muitinėje yra tik dvi spalvos – juoda ir balta, o pradėjęs eiti seniūno pareigas pamačiau daugybę pilkų atspalvių“, – paklaustas, ar naujasis darbas skiriasi nuo ankstesniojo, juokavo P. Lengvenis.

– Lengvenių pavardė rietaviškiams gerai žinoma. Jūsų mama buvo rašytoja ir poetė bei Rietavo tarybos narė ir garbės pilietė, tėtis žinomas kaip pedagogas bei visuomenininkas. Jūsų žmona kelerius metus dirbo Rietavo taryboje, o dabar vadovauja Lauryno Ivinskio gimnazijai. Turbūt buvo tik laiko klausimas, kada ir jūs grįšite dirbti į Rietavą?
– Rietave gyvenu beveik visą savo gyvenimą, tik dirbti važinėdavau kitur. 17 metų dirbau muitinėje Plungėje, po to dar 5-erius metus – Panemunėje. 22-eji metai pamaininio darbo… Nutariau, kad reikia eiti į pensiją (juokiasi). Taip sutapo, kad, mirus Rietavo miesto seniūnui, skubiai ieškota, kas jį pakeis. Dalyvavau konkurse ir laimėjau.
– Plungėje dirbote posto viršininku, Panemunėje – pamainos viršininku, tad vadovaujamasis darbas jums – ne naujiena, tik specifika turbūt visai kitokia?
– Man šis darbas patinka. Žiūrėdamas iš šalies, nematai tų problemų, kurias turi spręsti seniūnas. Reikia daug dirbti su žmonėmis, probleminėmis šeimomis. Antai po Naujųjų iš vienos mamos paimti trys vaikai. Girtavimas, vaikų nepriežiūra – ne tik Rietavo, bet visos Lietuvos bėdos. Man, kaip seniūnui, psichologiškai bene sunkiausia jas spręsti. Yra žmonių, kurie verčiasi sunkiai, bet jiems reikia truputį pagalbos, ir viskas stoja į savo vėžes. Tačiau yra ir tokių, su kuriais pabendravus rankos svyra.
– Ką dar svarbaus supratote, tapęs seniūnu?
– Kad sprendžiant bet kokią problemą, neužtenka išklausyti vienos pusės. Tik įsiklausius į visus konflikto dalyvius, galima pradėti ieškoti išeities. Žinoma, ne visada įmanoma tą sprendimą rasti. Dažnai matai, kad žmogus nenori girdėti, ką jam sakai. Ir nieko tada nepadarysi. Neretai žmonės pas seniūną ateina vien tik išsipasakoti. Jiems nereikia jokios pagalbos, tik dėmesingo klausytojo.
– Ar ir gatvėje užkalbina?
– Labai dažnai. Kartais juokaudamas sakau, kad bijau į miestą išeiti. Nes labai retai išgirsi ką nors gero. Dažniausiai prieina norėdami pasiskųsti ar išsakyti savo pastabą, kaip reikėtų daryti. Dirbdamas seniūnu, turi su tuo susitaikyti.
– Bent jau duobėtos gatvės ar kreivi šaligatviai, jums išėjus pasivaikščioti po miestą, akių nebado. Dėl to mes, plungiškiai, į Rietavą žiūrime su šiokiu tokiu pavydu.
– Vis tiek negaliu ramiai vaikštinėti. Žiūriu, ar visi šviestuvai šviečia, ar neprišiukšlinta. Norėtųsi, kad patys rietaviškiai daugiau prisidėtų prie miesto tvarkymo, kad labiau prižiūrėtų savo namų aplinką. Tik kaip išugdyti tą norą gyventi gražiau? Būna, sukrauna padangas ar kitą šlamštą prie atliekų konteinerių. Šiemet mieste turėtų būti įrengta 10 pusiau požeminių konteinerių aikštelių. Jos bus rakinamos ir stebimos vaizdo kameromis. Gal tai padės išspręsti šią problemą.
– Kaimiškų seniūnijų seniūnai keikė šį rudenį ir žiemos pradžią, nes dėl nuolatinio lietaus nebuvo galima greideriuoti žvyrkelių. Kas jiems – bėda, jums tikriausiai – džiaugsmas? Nei sniego valyti, nei gatvių barstyti…
– Pastebėjau, kad miesto žmonės yra tolerantiškesni. Jie supranta, kad, esant nepalankiam orui, tam tikrų darbų negalima dirbti. O gyvenantieji kaimuose vis tiek skambina ir reikalauja, kad tie žvyrkeliai būtų nugreideriuoti. Kokia bus ši žiema, dar anksti spręsti. Kiekvieną rytą, vos pabudęs, skubu perskaityti oro prognozę. Tada žinau, ko galima tikėtis dieną, kokie būtiniausi darbai
laukia.
– Rietaviškiai apgailestauja, kad miesto centre nėra jaukios kavinukės. Ar jūs to nepasigendate?
– Nepasakyčiau, kad žmonėms iš tikrųjų jos reikia. Ne taip seniai miesto centre buvo tokia kavinukė, bet ji neišsilaikė. Matyt, Rietave dar nėra kavinių kultūros. Mieliau kavą geriame ir su bičiuliais susitinkame namuose. Galiu pasidžiaugti, kad mieste jaunimui yra trys sporto salės. Planuojama įrengti vaikų žaidimo aikštelę prie lopšelio-darželio. Dar viena aikštelė vaikams, tik šiek tiek mažesnė, atsiras Sauslaukyje, prie „Tūzo“ parduotuvės. Parke planuojama įrengti erdvę aktyviam jaunimo laisvalaikiui. Atsiras poilsio zona prie Jūros upės. Žodžiu, naujovių bus daug, tik kad būtų kam jomis naudotis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...