Savo tiesai įrodyti prireikė komisijos

Plungiškio Mindaugo Einikio duktė Vitolda gyvena socialiniame būste Stoties gatvėje. Mergina neįgali, tad daugelį jos reikalų tvarko tėvai. M. Einikis ne juokais susirūpino, kai iš savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ gavo žinią, kad  AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) jo dukra skolinga 26,04 euro. „Pasipiktinau, nes gerai žinojau, jog tai – nesąmonė. Noriu padėti dukrai, todėl pats už ją moku visus mokesčius. Moku sąžiningai – kas mėnesį, tad jokios skolos būti negalėjo. Dukrai, gaunančiai šiek tiek didesnę negu 100 eurų neįgalumo pašalpą, tie 26 eurai – didelė suma“, – pasakojo į redakciją užsukęs plungiškis.

Nieko nelaukęs, M. Einikis nuėjo į „Plungės būstą“ ir kreipėsi į buhalterę. „Aš jai rodau mokesčių knygelę, kur aiškiai parašyta, kada ir kiek už elektrą sumokėta. O žinote, ką ji man atsakė: apšaukė skolininku, pareiškė, jog į mano knygelę nežiūrės, ir liepė tuos pinigus sumokėti. Daug ką galiu suprasti ir atleisti, bet kai su manimi elgiasi kaip su antrarūšiu žmogumi, nežadu tylėti. Netylėjau, bet teisybės vis tiek neradau“, – pasakojo jis.
Nepavykus išsiaiškinti buhalterijoje, M. Einikis nužingsniavo pas įmonės direktorių Zigmantą Daugėlą. Šis pasikvietė energetiką ir visi kartu nuvažiavo į dukros butą. Ten, skaitiklio rodmenis patikrinus pagal knygelę, paaiškėjo, jog žmogus sako tiesą – viskas sumokėta iki cento. „Direktorius elgėsi mandagiai ir net pasidžiaugė, kad visus mokesčius sumokame laiku. Sakė, jog taip elgiasi nedaug socialiniuose butuose gyvenančių žmonių“, – kalbėjo plungiškis.
Direktorius ir įmonės energetikas M. Einikiui pasakė, kokią klaidą šis iki šiol darė – už dukros sunaudotą elektrą mokėjo, kaip sutartį su šia bendrove sudaręs abonentas, o jos socialinis būstas – bendrabučio tipo, tad elektros skaitiklio rodmenis jis turėjo pranešti „Plungės būstui“, o pinigus sumokėti ne viename ar kitame prekybos centre, pateikus atsiskaitymo knygelę, bet įmonės kasoje. M. Einikis direktoriui sakė savo klaidą supratęs. Tą patį ramiai jam galėjo paaiškinti ir buhalterė, tad jokio konflikto nebūtų.
Plungiškis išdėstė ir dar vieną susidūrimą su ta pačia „Plungės būsto“ buhaltere. „Turiu nusipirkęs kambarį A. Vaišvilos g. 33-iajame name. Ten buvo pertvarkoma visa elektros instaliacija, ir man reikėjo sumokėti 434-is eurus. Turiu ir „Plungės būsto“ raštą, kuriame ši suma labai aiškiai įrašyta. Nueinu mokėti, o buhalterė man pareiškia, kad dar turiu pridėti tris eurus. Už ką? Aš jai aiškinu, jog man tie trys eurai – nemaži pinigai, ir rodau jų pačių atsiųstą kvitą, kuriame juodu ant balto parašyta – 434 eurai. Ji mane apšaukia ir sako, kad tas popierius su įrašyta suma – tik dėl informacijos, o tie trys eurai įrašyti į sąmatą. Sakau – parodyk ją. Ji pareiškia nerodysianti. Tad aš tų trijų eurų ir nemokėjau. Sakykit, ar ji gali man nerodyti sąmatos? Ar privalau mokėti sumą, kurią ji pasakė?“
Šį jo klausimą uždavėme Z. Daugėlai. Jis sakė, jog darbų pradžioje ESO tikrai buvo nurodęs pirmą sumą, tačiau, baigus darbus, paaiškėjo, kad yra įrengtas ir bendrojo naudojimo skaitiklis, už kurį reikėjo sumokėti daugiau negu 80 eurų. Ta suma buvo padalinta visiems gyventojams, tad buhalterė tikrai nieko neišgalvojo, ir M. Einikiui reikia sumokėti tuos tris eurus. „O dėl to konflikto… Labai atsiprašau už darbuotojų elgesį, jeigu jos elgėsi nemandagiai. Man sakė, kad M. Einikis atėjo piktas ir išėjo piktas – nė nepažiūrėjęs į popierius, kuriuos darbuotojos norėjo parodyti. Jeigu buvo kitaip, dar kartą noriu atsiprašyti M. Einikio ir pažadu, kad pasikalbėsiu su kolektyvu“, – sakė Z. Daugėla.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...