Kaip iš siaubo filmo: lovoje – alksnėniškis apirusiu veidu

21801-15140Užvakar į Šateikių seniūnijos Alksnėnų kaimą, prie namo, kuriame su motina gyvena A. E., atvažiavo seniūnijos darbuotojų ir keli Plungės policijos komisariato automobiliai. Tokio „šturmo“ prireikė, nes 80-metė alksnėniškė neatidarė durų ir neįleido seniūnijos darbuotojų. Jie gavo pranešimą, kad su motina gyvenantis neįgalus jos 50-metis sūnus gali būti apleistas. Tai, ką seniūnijos darbuotojai ir pareigūnai išvydo, nė vienam jų net pačiame baisiausiame sapne neprisisapnavo. Lovoje gulintis vyras buvo be nosies, skruostų, išgedusiom akiduobėm. Iškviesti greitosios medicinos pagalbos darbuotojai jį išvežė į Klaipėdą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl to, jog žmogus buvo paliktas be pagalbos, kai jo gyvybei gresia pavojus.

Šateikių seniūnas Zigmantas Strumyla „Žemaičiui“ sakė, kad pirmieji signalai seniūniją pasiekė dar praėjusį rudenį. Tąkart atvažiavus į Alksnėnus, darbuotojams pavyko patekti į moters namus, nes durys buvo atrakintos, o ji už trobos kasė bulves. Tačiau tuoj pat atbėgo ir išbruko juos lauk. A. E. atrodė apleistas, bet nebuvo nieko panašaus, ką darbuotojai išvydo užvakar. Kodėl vėl atvažiavo? Apie pablogėjusią alksnėniškio būklę seniūnijos darbuotojai sužinojo tuomet, kai atvežė šeimai skirtų kalėdinių dovanėlių. Į butą moteris juos įleido, o į sūnaus kambarį – ne, tačiau darbuotojos per pravirų durų plyšį pastebėjo, jog kažkas negerai.
Seniūnas sakė, jog šįkart iškart kreipėsi į policijos pareigūnus. Jis puikiai suprato, jog motina, šaukdama, kad jie nori nužudyti jos sūnų, vidun neįleis. Atvykus policijos ekipažu alksnėniškė durų vėl neatidarė sakydama, kad apsirengs ir juos įleis. Neįleido. Eidamas aplink trobą, pareigūnas pastebėjo, kad pratraukta sūnaus kambario lango užuolaida. Pašvietęs prožektoriumi, viduje išvydo tokį kraupų vaizdą, jog, nieko nelaukdamas, iškvietė pastiprinimą. Matydama tiek policijos mašinų, alksnėniškė duris pravėrė. Ji tvirtino sūnų prižiūrinti, o jo veidas toks dėl neaiškios ligos. Dėl neadekvačios moters būklės pareigūnams jos apklausti nepavyko.
Nepatikėsite, bet vakar alksnėniškis… vėl buvo namuose. Iš Klaipėdos jis buvo grąžintas į Plungės ligoninę. Kiek medikai beįkalbinėjo motiną palikti sūnų ligoninėje, ši kategoriškai atsisakė. Tą sužinojęs Šateikių seniūnas tuoj pat išskubėjo į Plungę pas merą Audrių Klišonį. Prieš išvažiuodamas, užsuko į Alksnėnus ir įsitikino, jog A. E. tikrai yra namuose. Tiesa, vidun ir šįkart nebuvo įleistas.
Šioje istorijoje keisčiausia, kad nieko nematė (ar nenorėjo matyti?) patys artimiausi kaimynai. Name, kuriame gyvena minėta šeima, yra dar du butai. Reikia būti visiškai aklam ir kurčiam, jog nieko nepastebėtum. Ar neatrodo keista, kad skriaudžiamam šuniui mes, žmonės, skiriame daug didesnį dėmesį, negu į tokią būklę patekusiam žmogui?

7 komentarai(-ų)

 • Joris:

  Žmogui – veido odos vėžys. Šioje situacijoje tinkamo gydymo nėra, galima tik slauga. Slaugos ligoninėje per 3 mėn (ilgiau nelaiko) numarins.

 • albertas:

  va va pas mumis sunys turi daugiau teisiu,paleido is ligonines ir niekam nerupi kaip tu ten ypac jeigu gyveni kaime vezys suda viska va kur nuejo visos sveikatos reformos dar bus ne to lietuvoj

 • klausimas:

  Jei dar prieš penkerius metus(kaip teigiama šia tema publikuojamuose straipsniuose)minimam ligoniui del nervu sistemos sutrikimo ir nedideles zaizdos kaktoje buvo nustatyta slauga, tai negi iki šiol nebuvo privalu pacientui lankytis pas šeimos gydytoja ir pateikti dokumentus Komisijai – nuolatines slaugos pratesimo butinybei?Teigiama, kad viska motina sutvarkydavo seniunijoje…Niekur negirdeta praktika…

 • albertui:

  o tai ar ne pats žmogus turi savimi pirmiausia rūpintis? visi visad nuo savęs kratosi atsakomybės ir ieško kitur kaltų

 • Tiesa:

  manau,kad sergantis vyras ir motina turi psichikos problemų. Manau,kad neatsakingai dirba ir rūpinasi savo seniūnijos žmonėmis,seniunas ir socialinė darbuotoja. Turi daryti išvadą.Aplaidžiai elgėsi ir gydytojai,yra šeimos gydytoja,veda savo apylinkės žmonių sveikatos stovį. Reikėjo pritaikyti ir prievartinį gydymą,kad pavojingos ligos nebūtų platinamos,Dar to nebuvo girdėti,kad irsta gyvas žmogus ir niekam nerūpi…

  • ss:

   tikra teisybe parašai kam tie seniunai ir kit darbuotojai reikalingi alga tik pasiimt

 • okuliaras:

  …name gyvena dar dvi šeimos…Kas patvirtins, kad šiuo atveju atsakingu instituciju nekontroliuojama situacija nesukele kenksmingo poveikio aplinkai?Juk taip aktualu visur akcentuoti galimas rizikas.Kas zino-kaip buvo utilizuojama tvarslaiava ar kt. medziagos, naudotos zaizdu gydymui?Konteineris?Krosnis?…

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...