Bibliotekoje – medžio meistro kūrybos paroda

21801-14977Neseniai į savo darbų parodą liaudies menui neabejingus plungiškius pakvietė gargždiškis tautodailininkas Petras Balsys. Jis savo išskirtinio grožio drožinius įkurdino kiek neįprastoje aplinkoje – bibliotekoje. Medžio meistro atvežti ir pristatyti darbai užėmė visą Plungės viešosios bibliotekos trečiajame aukšte esančią Bokšto salę.

Svečią parodos atidarymo mūsų mieste proga pasveikino bibliotekos direktorė Violeta Skierienė ir Plungės kultūros centro tautodailės kuratorė bei Lietuvos tautodailininkų sąjungos Plungės skyriaus pirmininkė Jolanta Miltenė.
Dar prieš renginį V. Skierienė „Žemaičiui“ pasakojo, jog medžio darbų paroda bibliotekoje atidaroma pirmą kartą. Pasak bibliotekos vadovės, jau vien tuo ši paroda išskirtinė. „Juk ne kasdien, užsukęs į knygų namus, gali pasigrožėti ir medžio dirbiniais“, – kalbėjo direktorė.
 P. Balsys nėra susijęs su mūsų miestu, tačiau jis – Žemaitijos menininkas, kurio darbai ne kartą eksponuoti Plungėje parodų metu. Be to, V. Skierienės teigimu, tai – ypatingas kūrėjas. Jo darbai dvelkia lietuvybe. O kaip žinia, šiais metais minime savo valstybės atkūrimo šimtmetį. „Taigi drąsiai galime teigti, jog tai yra pirmasis renginys, skirtas šiai reikšmingai sukakčiai paminėti“, – kalbėjo direktorė.
Per parodos atidarymą akcentuota, jog P. Balsys yra vienas aktyviausiai kuriančių Klaipėdos rajono tautodailininkų, per pastaruosius metus surengęs ne vieną dešimtį parodų. Jo darbų didžiuojasi turintys Lietuvos dailės ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejai.
Parodos autorius priklauso Tautodailininkų sąjungai. 1982-aisiais jam buvo suteiktas liaudies meistro vardas, o pernai jis apdovanotas Vytauto Majoro tautodailininko premija. Išmanantieji liaudies meną teigia,  jog P. Balsio medžio skulptūrose atsiskleidžia savitas kūrėjo pasaulis, kuriame dominuoja tautos istorijos ir mitologijos temos. Savo darbais jis kuria karžygių, dievų, įvairių mitologinių būtybių pasaulį, kuriame susipynę pagoniškieji ir krikščioniškieji motyvai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...