Gražūs darbai tęsiasi

DSC_0704(1)Rietavo savivaldybės daugiavaikių motinų draugija „Motulės delnuos“ skaičiuoja jau dvyliktus gyvavimo metus. Prieš ketverius metus ši draugija neteko pirmininkės Veronikos Vasiliauskienės, kurios dėka bei padedant grupei mamų ir buvo įkurta ši draugija. Per tuos dvylika metų pagerėjo ne tik rietaviškių mamų gyvenimas, nes buvo iškovotos antrojo laipsnio valstybinės pensijos daugiavaikėms mamoms.

Sausio 5-ąją į ataskaitinį susirinkimą, kuris vyko Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje, rinkosi savivaldybės daugiavaikių motinų draugijos „Motulės delnuos“ narės. Ataskaitą pateikė draugijos pirmininkė Gražina Jonušienė, kuri paprašė tylos minute pagerbti Anapilin iškeliavusias draugijos nares. Pranešime buvo sakoma, jog draugija negali pasigirti turimomis lėšomis. Pinigų likutis iki sausio 1 d. buvo vos 157 eurai. Per metus Rietavo savivaldybė skyrė 300 eurų, šiek tiek gauta ir gyventojų pajamų mokesčio lėšų. Didžioji dalis pinigų išleista išlaikant draugijos patalpas, o  kelionėms ir sveikinimams draugijos narės pinigų surinko pačios. Bet, nepaisant visų nepriteklių, jos gyveno aktyviai. Nuvažiuota pasimelsti net į Šiluvos atlaidus. Džiugu, kad per metus iš draugijos nepasitraukė nė viena narė. Šiuo metu jų yra 41.
Rietaviškėms mamoms visada padeda Seimo narys Remigijus Žemaitaitis, kuris dalyvavo susirinkime. Savo apsilankymu daugiavaikes mamas pagerbė ir Rietavo parapijos klebonas Antanas Gutkauskas, Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas, Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėja Jolita Alseikienė.
Svečiai išsakė daug gražių žodžių motinoms, kurios išaugino būrį vaikų, linkėjo sveikatos, optimizmo, kad visada būtų mylimos ir gerbiamos. Džiugu, kad nuo šių metų sausio 1 d. antrojo laipsnio valstybines pensijas gaus ir tėvai našliai, kurie vieni išaugino penkis ir daugiau vaikų. O labardiškė daugiavaikė motina Danutė Jurkienė prašė Seimo nario R. Žemaitaičio, kad Seime būtų sprendžiamas klausimas, jog, norint gauti antrojo laipsnio valstybinę pensiją, būtų mažinamas darbo stažas.
Pasitraukus iš draugijos pirmininkės pareigų Gražinai Jonušienei, vienbalsiai buvo išrinkta nauja pirmininkė  Bronislava Antužienė. Buvo išrinkti ir nauji valdybos nariai: Elena Norkienė, Danutė Tumienė, Gražina Jonušienė, Eugenija Daunienė, Antanina Lukošienė, Daiva Grauslienė,  Irena Lutinskienė ir Stanislava Jurkienė.
 G. Jonušienė dėkojo buvusiai valdybai bei aktyviosioms draugijos mamoms Anicetai Mockienei ir Albinai Zakarauskienei už paramą.
Mamoms koncertavo jų vaikai ir anūkai bei Rietavo savivaldybės neįgaliųjų draugijos vokalinis-instrumentinis ansamblis „Vilčių balsai“ (vadovas Vincas Varpiotas).

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...