Šuniškas detektyvas – be pabaigos

2018-01-23-zemaitis-1„Žemaiti“, daryk ką nors ir išgelbėk Plungės rajono savivaldybės tarybos nario Petro Beinoro šunį. Vargšelis – suparalyžiuotas, guli paliktas likimo valiai prie būdos voljere. Neaišku, kada ir kas jį šeria, ir ar išvis šeria. Kentėjome, kol jis dieną naktį kaukė, bet dabar, kai per lietų ir per šaltį skęsta savo šlapime bei išmatose, mūsų kantrybė trūko“, – verkdama pasakojo Telšių gatvės daugiabutyje gyvenanti moteris. Kadangi šis daugiabutis ir P. Beinoro šeimai priklausantis gyvenamasis namas yra vienas šalia kito, nė aukščiausia tvora negali paslėpti, kas vyksta politiko kieme.

Po vieno skambučio buvo kitas – gelbėti šunį prašė dar viena kaimynė, tad redakcija kreipėsi į Plungės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininką – valstybinį veterinarijos inspektorių Virginijų Gailių. Netrukus šios tarnybos specialistai jau buvo prie minimo namo. Juos pasitikusios daugiabutyje gyvenančios moterys sakė, jog greičiausiai kažkas šeimininkę apie jų vizitą informavo, nes ji esą lauke buvusį vargšą gyvūną įvilko į būdą.
V. Gailius „Žemaičiui“ pasakojo, kad šuo gulėjo būdoje, aplink ją – šlapia ir pridergta. Vanduo dubenėlyje – užšalęs, tad pats viršininkas tą ledą prakirto, kad gyvūnas galėtų atsigerti. Aiškiai matėsi, jog šuo – bepriežiūris (yra toks terminas, kai šuo turi šeimininką, bet šis jo neprižiūri). Inspektoriai net kelis kartus skambino į Beinorų namo duris, bet šios taip ir neprasivėrė. Tuomet V. Gailius parašė laiškelį, kurį paliko užkištą už durų. Kadangi moterys ir žurnalistams, ir inspektoriams sakė, jog dažniausiai kieme mato ne patį Tarybos narį, o jo žmoną, tad inspektorius ir kreipėsi į ją: „Gerb. Beinoriene, sprendžiant pagal tai, ką matėme, jūsų šuo – sergantis. Todėl nedelsiant imkitės priemonių ir kreipkitės į veterinarijos gydytoją.“
Inspektoriai išsiaiškino, kad 2013-aisiais gimęs dogas yra registruotas Liudos Gricienės veterinarijos paslaugų įmonėje Petro Beinoro vardu. „Žemaitis“ kelis kartus bandė susisiekti su politiku, tačiau pasikalbėti nepavyko. Kartą jis atsiliepė, bet dėl kažkokių neaiškių priežasčių nebuvo galima suprasti, ką sako. Vėliau į skambučius nebeatsiliepė. Sykį atsiliepė jo žmona. Ji pareiškė, jog nėra viešas asmuo, tad su žurnalistais nekalbės ir nieko jiems neaiškins.
Be reikalo, nes klausimas buvo paprastas, tad moteris į jį galėjo atsakyti be jokių išvedžiojimų. „Žemaitis“ norėjo išsiaiškinti, kur po inspektorių vizito iš kiemo dingo jų šuo? Jeigu jis gydomas klinikoje, taip ir reikėjo sakyti, o jeigu užmigdytas – taip pat jokia paslaptis. Tiesa, V. Gailius minėjo, jog šunį užmigdyti galėjo tik veterinarijos specialistas, kuris privalėjo ir pažymą išrašyti. Nesulaukę paaiškinimų, dar kelis kartus bandėme pakalbėti su P. Beinoru. Ieškojome jo ir darbe, bet veltui. Paklaustos, kur jį galima rasti, darbuotojos nieko nenorėjo aiškinti.
Keista, kad politikas atsitvėrė tylos siena. Juk puikiai supranta, kad tylės jis ar ne, „Žemaitis“ vis tiek apie tai parašys, nes tema – ypač jautri. Ne visais atvejais tinka posakis, jog tyla – gera byla. Ypač, kai kalbama apie politikus. Todėl ar nebūtų buvę protingiau ramiai paaiškinti susidariusią situaciją ir viltis, jog žmonės supras, kodėl taip nutiko.

12 komentarai(-ų)

 • Vaiva:

  Puikiai pažįstu šitą šeimą ir žinau kaip atrodo jų šuns būda, čia net ne jų kieme daryta nuotrauka. Suprantu, kad laikraščiui reikia kažką rašyti, bet nereikia jau nusiristi iki „pletkų“ lygio.
  Nejau nėra kas veikti tiems žmonėms, kaip pro langus kakučius šuns skaičiuoti?
  Man darosi pikta, kad jauna šeima yra puolama iš visų kampų. Norėčiau pamatyti jūsų visų tobulus namus ir švarius kampus.
  Pavyduoliai, primėtysit akmenų – jie namą pasistatys, o jūs sprogsite iš pavydo.

 • ss:

  Žemaičio laikraštis parodo žema šlykštu lygi kam reikia save nuvertinti ir kitus šu…. mašyti. gerbkite nors save jei kitu negerbiate

 • aldas:

  Turėkit gėdos ir bent jau patylėkit.

 • Hmm:

  Bent nuotraukos butent tas sudetumet..

 • Beinoras:

  būkit geri nepulkit del šunio, kaltas esu, šunį nuvežiau pas uošvienę, ji pašers, prižiūrės, ačiū jai.
  Dar nesu išmokėjęs visiems algų, buvau Turkijoj, praleidau daug pininigų.
  dar nebaigtas reikalas su tuo skundu, tampo FNNT, ir partija tampo, ir meras nešneka, duokit man ramybę. žmona valgyt nedaro, baisu.

 • Elvyra:

  Perskaičiau Jūsų straipsnį ir pasibaisėjau, tuo sureikšminimu gyvūnų. Seniau šuns pareiga ir buvo būti pririštam prie būdos ir perspėti šeimininką, kai kas užeidavo į kiemą. Dabartiniai žmonės nebežino kaip su šunim elgtis: į lovą pasiguldo, bučiuoja, myluoja tikras išsigimimas. Geriau pasirūpinkite žmonėmis. Kai atvažiuoju į Plungę ir sustoju prie Cento parduotuvės akis bado vienas tikrai vargšas žmogelis invalido vežimėlyje. Jūs ne apie kažkokį šunį rašykite, o pasidomėkite kaip tam žmogui padėti, jeigu jau esate tokie geraširdžiai. Tam žmogeliui pastoviai aukoju nors po 5 eurus, bet tai neišsigelbėjimas jam.

  • ss:

   gal ne prie cento o turguj prie iki irgi žmogelis invalido vežimelija prašo pinigeliu? Mieli Žemaičio ar kitu laikraščiu źurnalistai paimkite interviu iš žmogelio nušvieskite kaip Lietuvojj gera gyventi kai valdžia gerai dirba ir padeda likimo nuskriaustiems kaip emigruoja masißkai kitur vergauti kaip anstoliai lobsta ir nieko apie tai nerašote ar tik apie Beinoro šuni tesugebate paraßyti apgailetini rašiniai TASYKITES

   • tamstai:

    reiktų lenciūgo ant kaklo, šuo gyvas padaras o ne daiktas,šuns paskirtis ne saugoti, o jei taip tai tu turi vyžota vaikščioti ir šikti į duobę

 • Petras:

  Kažkaip žemaitis pamėgo pjūdyt žmones.Lyg Lyg nebeturėtu medžiagos straipsniams.Yra rajone ir svarbesnių dalykų nuostolingu ir kenksmingu . Yra ir gerų maloniu. Dabar Tvarkoma Plunge . Pasidomėkite miesto bibliotekomis ir ten esamais etatais, privilegijom. Ir mūsų darbo birža ir jos rūmais. Kiek jie kainuoja juos išlaikyti. Kaip tampo bekojus ar neregius invalidus įdarbinimo . Rengia jiems kursus. Dėl kryželio savo ataskaitu žurnaluose . Iš katrų čia pinigėlių . Ir taip toliau ir taip toliau. Sėkmės jūsų darbe…

 • ar skaitote kas parašyta:

  Dogas, didžiulis kambarinis šuo be kailio, lauke žiemos metų prie -10 temperatūros guli ant žemės nežinia kiek laiko. Visi žino kam priklauso. Kaimynai mato per langus besikankinantį gyvulį… kalti žurnalistai. Apie ką čia šnekat?

 • olialia:

  kaip sukilo ant žurnalistės liberastų gvardija!… Vieningi kaip visada dėl privataus intereso…

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...