Pasiruošę nešti mažosios kultūros sostinės vėliavą

21801-15196Spaudžiant žiemiškam šaltukui, praėjusio sekmadienio vakarą tveriškiai bei aplinkinių kaimų žmonės rinkosi į miestelio kultūros namus. Čia jų laukė įspūdinga Naisių vasaros teatro koncertinė programa, kurios metu skambėjo gražiausios maestro Vytauto Kernagio dainos. Šiuo renginiu tveriškiai davė startą per 2018-uosius metus nusidrieksiančiam renginių ciklui „Tverai – mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2018“.

Tiek Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas, tiek bendruomenės pirmininkas Aurimas Puidokas, tiek visi tveriškiai tikisi, jog šiais metais jų išpuoselėtas miestelis taps dar patrauklesnis ir įdomesnis ne tik jiems patiems, bet ir svečiams. Viliamasi, kad Tverai sudomins ir turistus. O pasigirti šis miestelis, kuris yra vienas iš seniausiai minimų Lietuvos vietovių, tikrai turi kuo. Juk ne veltui jis šiemet paskelbtas „Mažąja Lietuvos kultūros sostine“.
Dar prieš renginį „Žemaičio“ kalbintas seniūnas sakė, jog šis titulas pridės miesteliui darbo ir atsakomybės, tačiau dėl to jis bus žinomas ir matomas. „Iš festivalio „Naisių vasara“ parsivežtą mažosioms kultūros sostinėms skirtą vėliavą, mes, tveriškiai pasiruošę nešti garbingai, su didžiule atsakomybe“, – sakė A. Zalepūgas ir patikino, jog surėmę pečius tveriškiai paruošė turtingą renginių programą, kuria stengsis patvirtinti jiems suteiktą vardą.
Antai jau vasario mėnesį laukia Juozapo Niūniavos šimtosioms mirties metinėms skirtas renginys bei Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimas. Kovo mėnesį į renginių programą įsilies ir Kaziuko mugė bei Kovo 11-osios minėjimas. Ypač svarbus renginys laukia balandžio mėnesį. Tai – tarptautinė mokslinė konferencija „Parapija XXI amžiuje“, skirta pirmosios Tverų bažnyčios pastatymo 400 metų sukakčiai paminėti. O kur dar Tverų kultūros namų veiklos 60-metis bei bendruomenės veiklos 15-os metų jubiliejus.
Netrūks renginių ir vėliau. Gegužės mėnesį Tveruose vyks 2018-ųjų metų mažųjų Lietuvos kultūros sostinių delegatų susitikimas, birželio mėnesį geros nuotaikos „užtaisą“ garantuos gražia miestelio tradicija tapęs folkloro festivalis „Ožsilėpso aš ont kalna“. Tą patį mėnesį visuomenės dėmesio tikisi sulaukti ir pirmasis Lietuvoje liaudies giesmininkų festivalis-stovykla „Giedu giesmelę“, kurio metu į Tverus turėtų suplaukti giesmininkų iš visos Lietuvos.
Liepą laukia tradicinis dailininkų pleneras „Žemaitijos saulė“ bei „Tveriškių sueiga 2018“. Įdomus renginys – mototurizmo ralis – žadamas ir rugpjūčio mėnesį. Per visus metus nusidrieksianti renginių programa finišuos gruodžio mėnesį švente „Dėkingumo gaida“.
Sudominti visuomenę tveriškiai žada ne tik gausybe tradicinių ir naujų renginių, bet ir turtinga miestelio istorija, lankytinomis vietomis, įdomiais čia gyvenančiais žmonėmis.
Jau pirmasis renginys, kurio pagrindine ašimi tapo Naisių vasaros teatro pasirodymas, nepaliko abejingų. „Jei ir ateityje laukia tokie renginiai, neiti į juos prilygtų nuodėmei“, – kalbėjo tveriškiai, skirstydamiesi po teatro artistų muzikinio spektaklio.
Naisių vasaros teatras į tveriškių šventę pakviestas neatsitiktinai. Juk projekto „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ sumanytoja yra būtent Naisių bendruomenė. Pastarosios pastangomis, kaimo bendruomenių gyvenimas įgavo pagreitį. Žmonės užsidegė noru dirbti, siekiu būti įvertintais, pamatytais bei išgirstais.
„Pelnyti mažosios kultūros sostinės vardą nėra tolygu ištraukti laimingą loterijos bilietą. Ne kiekvienas miestelis, panorėjęs šio titulo, gali jį pelnyti. Reikia daug dirbti, kad atkreiptum į save dėmesį. Kad į tave atsigręžtų kandidatus siūlanti apskričių bendruomenių sąjunga, reikia pasistengti“, – kalbėjo seniūnas A. Zalepūgas ir dėkojo už susitelkimą visoms Tverų įstaigoms bei organizacijoms.
„Tikiuosi, jog per šiuos metus mes puikiai pristatysime savo istoriją, kultūrinį, kulinarinį paveldą, kitus turtus. Manau, jog projekto programa turtinga tikrai solidžių, rimtų renginių, tad pakelti mažosios kultūros sostinės naštą mums neturėtų būti sudėtinga. Juo labiau kad tarp tveriškių – daug kūrybingų, idėjų nestokojančių žmonių“, – sakė seniūnas.
Gražių žodžių tveriškiams negailėjo ir šventėje dalyvavęs Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, ir laukuviškiai, kurių miestelis šiemet taip pat paskelbtas mažąja kultūros sostine.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...