Spaudos konferencijoje – apie pernykščius darbus ir šiųmečius planus

21801-15118Pirmadienį Plungės rajono savivaldybės vadovai žiniasklaidos atstovus pakvietė į spaudos konferenciją. Rajono meras Audrius Klišonis bei administracijos direktorius Gintaras Bagužis apžvelgė, kokie pagrindiniai darbai buvo pradėti pernai ir ko plungiškiams tikėtis šiemet. Apie valstybės žadamus finansuoti Savivaldybės projektus trumpai papasakojo konferencijoje dalyvavęs plungiškių išrinktas Seimo narys Jonas Varkalys.

Meras sakė žinąs, kad pernai plungiškiai ir miesto svečiai gana dažnai minėjo rajono valdžią, ir ne pačiais gražiausiais žodžiais, mat buvo pradėtos remontuoti net kelios pagrindinės miesto gatvės. Deja, darbai vyko ne itin sklandžiai, žmonės keikė ir rangovus, kurie visą vasarą lyg kažko lūkuriavo, ir vietos valdžią, kuri, regis, visiškai nekontroliavo situacijos. Ar šiemet bus dirbama sklandžiau? Norisi tuo tikėti, juolab kad 2018-ieji turėtų įeiti į Plungės istoriją kaip metai, kuriais pagaliau bus pradėtas rengti tunelis po geležinkelio pervaža.
Pasak A. Klišonio, vokai su rangovų pasiūlymais jau atplėšti, šiuo metu vertinama mažiausią kainą pasiūliusios įmonės kvalifikacija. Rangos darbų sutartį, jei niekas neapskųs konkurso rezultatų, planuojama pasirašyti jau kovo viduryje. Tunelis turės būti įrengtas per 16 mėnesių. Buvo skaičiuota, kad darbai atsieis 7,4 mln. eurų, tačiau, mero žodžiais, viliamasi rangos darbus nusipirkti pigiau. Tiesa, kol kas Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) šiam reikalui yra skyrusi apie pusę šios sumos, tad Seimo narys J. Varkalys sakė, jog Savivaldybės vadovams teks paplušėti, kad būtų skirta ir likusi minėtosios sumos dalis.
J. Varkalys turėjo gerų naujienų kelioms rajono švietimo įstaigoms. Jis sakė, jog, Seimui patvirtinus valstybės biudžetą, tapo aišku, kad toliau bus finansuojami Kulių gimnazijos remonto darbai. Turėtų būti skirta lėšų pabaigti Plungės kultūros centro bei „Saulės“ gimnazijos atnaujinimus. Permainos laukia ir Žemaičių Kalvarijos lopšelio-darželio – numatyta lėšų jį perkelti į miestelio gimnaziją.
Meras minėjo, esą susitikimuose su šalies vadovais pavyko išgauti pažadą, jog kitąmet bus skirta lėšų Plungės sporto kompleksui pradėti statyti. Šiemet Savivaldybė turi paruošti namų darbus – parengti komplekso techninį projektą. Paklaustas, kodėl netinka tas, kuris buvo parengtas rajonui vadovaujant merei Elvyrai Lapukienei, A. Klišonis sakė, kad ten tebuvusi architektūrinė vizija, o ne projektas. Be to, tą viziją planuojama keisti, mat galvojama apie didesnę sporto salę.
Savivaldybės vadovai pasidžiaugė, jog pernykštį Savivaldybės biudžeto projektą pavyko įvykdyti šimtu procentų. Apie 70 tūkst. eurų buvo sumažintas ir Savivaldybės įsiskolinimas. Kalbėdamas apie dar rengiamą 2018-ųjų biudžeto projektą, A. Klišonis minėjo, jog tikimasi šiemet daugiau surinkti gyventojų pajamų mokesčio, kadangi dvi stambios rajono įmonės – „Hovden“ ir „Litspringas“ – žada plėsti gamybą.
Vis dėlto, nors ir tikimasi surinkti daugiau pajamų, papildomai skirti lėšų rajono keliams neketinama. To prašė visi praėjusį rudenį ir žiemą komitetų posėdžiuose dalyvavę seniūnai. Meras sakė turįs viltį, jog šie metai nebus tokie lietingi kaip praėję, tad ir kelių būklė gerės. Kol kas neapsispręsta, ar skirti seniūnijoms papildomų etatų pagalbiniams darbininkams. Esą poreikis dar nagrinėjamas. Užsiminta, kad svarstoma galimybė pirkti Plungės parko priežiūros paslaugą.
Naujasis administracijos direktorius kalbėjo, jog reikia geriau susipažinti su naujosiomis pareigomis. „Važinėju po įstaigas ir seniūnijas, bendrauju su jų vadovais. Kyla daug minčių… Kartais gražios idėjos nublanksta, jei nesugebama tinkamai jų įgyvendinti. Nesu patenkintas Savivaldybės užsakymu vykdomų darbų technine priežiūra. Matau, kad Plungėje yra problemų ir dėl tvarkos bei švaros. Reikės paklausti miesto seniūno, kas vyksta“, – sakė Savivaldybės administracijos vadovas.
„Viliamės, kad visi mūsų planai nenueis šuniui ant uodegos ir, metams besibaigiant, galėsime kaip tie šunys iš džiaugsmo vizginti uodegas“, – pabaigdamas konferenciją, šmaikštavo rajono vadovas.

3 komentarai(-ų)

 • Tiesa:

  paskaičius straipsnį atrodo Plungėje tikras ,,rojus,, gatvės ir šaligatviai sutvarkyti,kad kojas gali nusilaužti. Tikiu,kad administratorius klaus seniūno,bet nepasakys ar skirs pinigus sutvarkymui. Vis pasigiriam ,kad gerėja padėtis,bet vistiek esame Telšių ir Rietavo uodegoj. Rimtai nejuda darbai,tik pinigai įsisavinami. Net sujuokino p. Seimo nario ,,veikla,, ne savo nuopelnus prisiima sau. Ne viskas švaru iš pono ,savo ,,Jonį,, už skolas /matyt reikėjo daug išleisti pinigų rinkiminei agitacijai/ perdavė p. V. Jonikai,visus darbuotojas išvaręs nemokamų atostogų. Žmonės likę nežinion,vieni gudresni/apie 50/ pasiėmė nedarbingumo lapelius. O kiti sėdi ant ledo,kažin kada jis ištirps,kada galės grįžti į darbą nors duonai uźsidirbti,bet ponams tai nerūpi.Tokia tiesa-gražūs ponai valdo …būtų gerai,kad ir tvarka visur būtų graži .Sėkmės darbuose,ne tik didelius atlyginimus pasiimti…

  • Petras:

   Kodėl Plungė atsiliko dešimtmeti, nuo Telšių ar Rietavo, klausimą adresuokite, kelias kadencijas pratunojusiai merei Lapukienei ar nelaimėliui Klimui. Nors dabar darbai pajudėjo…

 • Kad:

  nebuvo skiriami pinigai. Nuo 2016_2020 m.m. Plungė gavo -gaus 10 milijonų eurų iš ES. Kas padaryta ir kiek jau išleista pinigų.?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...