Kaltinamąjį pribloškė nukentėjusiųjų paprašytos sumos

Sausio 18-ąją Plungės apylinkės teismo Plungės rūmuose sutrumpinto proceso tvarka išnagrinėta baudžiamoji byla dėl avarijos, kurios metu nukentėjo trys žmonės. Sukėlus avariją kaltinamas 1998-aisiais gimęs rietaviškis Donatas Ringaila. Vaikinas pripažįsta, kad jis yra kaltas dėl eismo įvykio, per kurį sužaloti kitu automobiliu važiavę asmenys, ir tikina, jog labai dėl to gailisi. Sutinka nukentėjusiesiems atlyginti patirtą žalą. Tiesa, ne visą, nes esą tokių didelių pinigų jis neturi. Jaunuoliui, kaip jis sakė, tai – „kosminės“ sumos.

Kaltinamojo akto medžiaga byloja, jog avarija įvyko praėjusių metų balandžio 30-ąją, apie 15 val., Rietave, kada D. Ringaila, sėdėdamas prie automobilio „Volkswagen Passat“ vairo, išvažiuodamas iš šalutinio kelio – Vatušių gatvės – į pagrindinį kelią Kryžkalnis–Rietavas–Vėžaičiai, nepraleido pastaruoju važiavusio „Ford Galaxy“, dėl to automobiliai susidūrė.
Per avariją nukentėjo ne tik jos kaltininkas, bet ir fordu važiavę trys žmonės. Vienam iš jų padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas, kitiems dviems – nesunkus.
D. Ringaila teisme sakė, kad jo vairavimo stažas – vos vieneri metai. Patirties stoka galbūt ir pakišo jaunam vairuotojui koją. Tiesa, vaikinas pasakojo, jog lemtingąją popietę spigino saulė, todėl jis nepastebėjo vieno iš pagrindiniu keliu važiavusių automobilių. Privažiavęs sankryžą, D. Ringaila tikino apsidairęs į abi puses. Pamatęs vieną transporto priemonę, ją praleido. Kitos nepastebėjo. Aiškino fordą pastebėjęs per vėlai, todėl nebebuvo įmanoma išvengti susidūrimo.
Kaltinamasis prisiminė iškart po smūgio išlipęs iš mašinos ir pasiteiravęs, ar visi sveiki. Vėliau jis nukentėjusiųjų sveikata nesidomėjo. Aiškino, jog pats ilgai jautė skausmus. Tikino patyręs šoką, dėl to ilgą laiką net nedrįsęs sėsti prie vairo.
Paklaustas apie nukentėjusiųjų pateiktus civilinius ieškinius, jaunuolis buvo nusiteikęs geranoriškai, tačiau, kai išgirdo, kiek iš jo prašoma priteisti, D. Ringaila nustėro. „Tai – „kosminės“ sumos. Aš tokių pinigų neturiu. Gal per visą gyvenimą ir išsimokėčiau“, – sakė kaltinamasis ir stebėjosi, kad už palyginti nedidelius sužalojimus prašoma tokių milžiniškų sumų.
Fordo vairuotojas iš kaltinamojo ir draudimo bendrovės prašo priteisti 931 eurą turtinės ir 10000 neturtinės žalos. Kartu su turtine ir neturtine žalomis draudikas vyrui yra išmokėjęs 2280 eurų, likusią sumą prašoma priteisti iš D. Ringailos.
Daugiausiai per eismo įvykį nukentėjęs vyriškis prašo priteisti beveik 5300 eurų turtinei žalai atlyginti ir 15000 eurų neturtinei. Iš draudimo bendrovės jis jau gavo pustrečio tūkstančio eurų. Likusios sumos reikalauja iš avariją sukėlusio jaunuolio.
Nesismulkina ir fordu važiavusi moteris. Ji reikalauja priteisti 23-is eurus turtinės ir 10000 eurų neturtinės žalos. Draudimas jai jau išmokėjo 1514 eurų. Likę pinigai, jos įsitikinimu, turi būti priteisti iš kaltinamojo.
Akivaizdu, kad civiliniai ieškiniai pribloškė ne tik avarijos kaltininką, bet ir valstybinį kaltinimą byloje palaikantį prokurorą, kuris už šį nusikaltimą D. Ringailai pasiūlė skirti laisvės atėmimo bausmę, ne piniginę baudą ar areštą, dėl kurio negalėtų dirbti ir nors dalimis atlyginti nukentėjusiųjų patirtą žalą.
Jei su prokuroro siūlymu teismas sutiks, D. Ringailai bus skirta trečdaliu sutrumpinta (nes pripažino kaltę ir gailėjosi) keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant metams ir įpareigojant nuteistąjį visą šį laikotarpį dirbti.
O sprendžiant civilinių ieškinių klausimą, prokuroras teismo prašė atsižvelgti į teisingumo ir protingumo principus. Nuosprendis bus skelbiamas vasario pradžioje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...