Atidaryta fotoklubo „Žybt“ paroda

21801-15172Plungės viešosios bibliotekos bokšto salėje atidaryta Plungės ir Rietavo krašto fotoklubo „Žybt“ metinė paroda „Piliakalniai“. Įsimintinas renginys, sukvietęs būrį fotografijos meno gerbėjų, surengtas vieno iš klubo narių – Sigito Kazlausko – iniciatyva.

„Mes tauta tik ramių žemdirbių,/ O kur barsčiusi kaulus šventus,/ Kiek išklausiusi žodžių grubių,/ Gindama panemunių krantus!/ Čia piliakalniu slenka žemyn/ Akmenėlis sunkus pamažu,/ Ir jaučiu, skęsta mano širdin/ Gyvo kraujo lašu…“ – Kazio Bradūno eilėraščiu „Ant piliakalnio“ gražų renginį pradėjo „Žybt“ klubo pirmininkas Mantas Viržintas ir akcentavo, jog piliakalniai yra archeologiniai paminklai, ne tik gražaus gamtovaizdžio apsupti kalnai, kurių istoriją dažnai puošia įdomios legendos bei pasakojimai.
Pirmininkas pasidžiaugė, jog septintosios metinės „Žybt“ parodos eksponatai puikiai atskleidžia piliakalnių grožį. Anot M. Viržinto, tai – bene stipriausia metinė paroda, nes nuotraukos – iš tiesų įspūdingos.
Gražių žodžių ne pirmą kartą savo darbus bibliotekoje eksponuojantiems „Žybt“ klubo nariams negailėjo ir įstaigos direktorė Violeta Skierienė, anot kurios, nuotraukos perteikia ne tik piliakalnio grožį, bet ir autoriaus žvilgsnį į jį. Juk kiekvienas fotografijos menininkas mato savaip.
Iš visų parodos eksponatų labiausiai išsiskiria ir lankytojų dėmesį traukia S. Kazlausko nuotraukos, kuriose piliakalniai užfiksuoti iš paukščio skrydžio. Pats fotomenininkas prisipažino, jog, vaikščiodamas aplink piliakalnius, jusdamas jų didybę, dažnai susimąsto, kas jis pats yra. Autorių žavi tiek piliakalnių grožis, tiek su jais susijusi mūsų praeitis.
Keturiolikos autorių parodoje pristatomose fotografijose įamžintas Gandingos piliakalnis, renginių ant jo akimirkos, taip pat užfiksuoti Lokavos, Šatrijos, Gyvolių, Skrundės, Daubarių bei Medvėgalio piliakalniai. Į įspūdingai atrodančią nuotrauką „perkelta“ ir Kartenos senoji pilis. Pamatyti tikrai yra ką net išrankiausiems fotografijos meno gerbėjams.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...