Garsaus dailininko paveikslas… ant nago

21712-14800Ne visuomet būtina turėti profesoriaus laipsnį, kad taptumei savo amato profesoriumi. Užsukus į Plungėje, Senamiesčio aikštėje, esančio pastato antrąjį aukštą ir išvydus Kazimierą Matulionienę, sunku patikėti, kad ji – savo profesijos meistrių meistrė ir vien per 2017-uosius į Plungę iš tarptautinių konkursų parvežė 19 taurių bei medalių. Ji – manikiūrininkė. Paprastomis dienomis rūpinasi plungiškių nagais. Bet svarbiausias jos darbas – savo amato mokyti iš visos Lietuvos ir užsienio atvažiuojančias moteris (iki šiol nepasitaikė nė vieno vyro).

Nagų modeliavimo dizaino instruktorė kilusi iš Kantaučių. Jos tėvai Danutė ir Kazys Petrošiai užaugino keturis savo vaikus: dukras Danutę, Vaidą ir Kazytę, sūnų Gintarą bei dvi globotines – Laurą ir Rūtą. Kai sesės pateko į Petrošių šeimą, vienai buvo šešeri, kitai – dvylika. Mergaitės iškart tapo savomis, tokios liko iki pat šiol. Tėvo jau nebėra dešimt metų, tačiau šeimos ryšiai nenutrūko. Tiesa, dabar su savo įseserėmis Kazimiera susitinka rečiau, nes šiuo metu abi gyvena Anglijoje.
Pašnekovė neiškart tapo moteriško grožio puoselėtoja. Dirbo Kretingalės „Agrovet“, o kai liko be darbo, nusprendė keisti profesiją. Jai visuomet patiko piešti, tad apgailestavo, jog piešimo pamokos baigėsi dar 9-oje klasėje. Sužinojusi, kad Klaipėdoje susikūrusi UAB „Nailstim“ rengia nagų priauginimo, dizaino ir dailės mokymus, pasiryžo ten mokytis. Pirmoji mokytoja Tatjana Timofejeva netruko pastebėti, kokia gabi iš Plungės važinėjanti jos mokinė.
Tapusi instruktore, K. Matulionienė nusprendė dalyvauti tarptautiniuose savo profesijos konkursuose. Pirmasis jos konkursinis darbas – ant nagų nupiešti kačiukai, po to – vilkiukai su indėne. Klaipėdoje vykusiam konkursui „Auksinės pasaulio rankos Lietuvoje“ ji pateikė 7-is darbus, kurie iškart pateko į VIP kategoriją. Į konkursą atvyko 215 dalyvių iš viso pasaulio. Jų darbus vertino 14 tarptautinio lygio teisėjų. Plungiškė be galo nustebo ir buvo neapsakomai laiminga, kai visi jos darbai užėmė 1-ąsias vietas, ir jai atiteko didysis prizas.
Po to buvo konkursas Rygoje. Ten teko ant nagų piešti raganas. Ir vėl lietuvei atiteko pirmoji vieta. Konkursuose dizainerės modeliu būna jos vienturtė dukra Evelina. Mergina mokosi kirpėjos amato, tačiau ketina dirbti makiažo specialiste. Prie mamos darbų Evelina pritaiko ir makiažą, tai dar labiau sustiprina įspūdį. Taurę ir diplomą Kazimiera gavo už Svarovskio kristalais inkrustuotą peizažą su gulbėmis, po to jos darbai keliavo į Milaną, iš kur grįžo drauge su apdovanojimais.
Sunku įsivaizduoti, kaip ant vieno nago ji nutapė komisijos nurodyto aktoriaus nuotrauką. Moteris nebesistebi, kai ne viena klientė pasiteirauja, ar tie piešiniai nėra… lipdukai? Šie metai K. Matulionienei prasidėjo konkursu Rygoje. Susirinkusios dalyvės piešė. Ne bet ką, o garsių dailininkų paveikslus, kuriuos vėliau teks perkelti ant nagų. K. Matulionienė piešė flamandų tapytojo Piterio Pauliaus Rubenso paveikslą. Kokį? Kol darbas nebaigtas, ir jo neįvertino komisija, plungiškė paslapties šydo nepraskleidžia…
Į klausimą, ar nesigaili, jog gyvena Plungėje, o ne didmiestyje, kur jos paslaugos kainuotų kelis kartus brangiau, moteris atsakė šypsena: „Aš esu Plungės patriotė. Juk ir čia gyvenančioms moterims reikia puoštis. Jeigu klientė nori, kad tik sutvarkyčiau jai nagus, taip ir padarau. Nežinau, kodėl ne viena įsivaizduoja, kad pas mane neįmanoma patekti arba kad už savo paslaugas imu labai brangiai. Ne, mano paslaugos kainuoja tiek, kiek ir kolegių. Aišku, jeigu kuri moteris nori puošnių, įspūdingų nagų, tada kaina – kita, bet tikrai ne tokia kaip Vilniaus, Kauno ar kito didmiesčio meistrų.“
K. Matulionienei padeda pas ją administratore dirbanti sesuo Danutė Jucienė. Savo paslapčių meistrė išmokė ir dukrą Eveliną, bet mergina jau pasirinko savo kelią, tad mamos darbo metodus išbando tik ant draugių rankų. Plungiškę labai palaiko Anglijoje dirbantis jos vyras Darius. Jis buvo jos mecenatas, kai reikėjo nusipirkti brangiai kainuojančių įrankių, medžiagų. Na, o baldus jos salonui padarė auksines rankas turintis baldžius brolis Gintaras. K. Matulionienė ne didmiestyje, o Plungėje sukūrė savo verslą, savo talentu garsina Plungę tarptautiniuose konkursuose ir niekur iš čia išvykti nesiruošia.

4 komentarai(-ų)

 • AS:

  ir nei vienos išgirtų nagų foto?????

 • Lina:

  Nereali mokytoja, nereali meistrė!!! Talentinga, kantri ir visada puikiai nusiteikiusi, viska ka perskaiciau tiesa. Taip ir toliau, kuo daugiau nuopelnų Plungei!

 • Jurgit:

  Mačiau jos darbus, tikras talentas. Malonu, kad jos darbus pastebi. Taip ir toliau 👍👍👍👍👍

 • Geovany Molina:

  Sveiki !!!!!!
  Mano vardas yra Geovany Miguel Molina Santos. Aš esu finansinis „MUTUEL CREDIT FINANCE“ direktorius, kuris siūlo grąžinti nuo 2 000 eurų iki 350 000 000 eurų per grąžintiną 1 metų laikotarpį iki 30 metų, kai trumpalaikė ir ilgalaikė metinė palūkanų norma yra 2%.

    Jei jums reikia paskolos, susisiekite su manimi paštu: geovanymiguelmolinasantos@gmail.com

  Ačiū už supratimą …

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...