Supažindino su kraštovaizdžio ypatumais

21801-15085Plungės rajono savivaldybė, įgyvendinanti projektą „Kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijose“, pakvietė plungiškius į dvi paskaitas kraštovaizdžio tema.

Dar Žanas Baptistas Lamarkas, besidomėdamas gamta ir jos istorija, pripažino, kad „žmogus net savo nuostabiausiomis svajomis negali sukurti ko nors puikesnio už gamtą.“ Mūsų kraštovaizdis tai puikiai įrodo. Plungiškiai gali didžiuotis savo miestu, įsikūrusiu vaizdingoje, kalvotoje vietovėje, bei per jį vingiuojančiu Babrungu. Gaila tik, kad mūsų Babrungas ir jo pakrantės atrodo ne taip žavingai, kaip norėtųsi. Laimė, kad, įgyvendinant minėtąjį projektą, situacija iš esmės pasikeis.
Pirmąją paskaitą, vykusią Plungės rajono savivaldybėje, vedęs UAB „Urbanistika“ architektas, paveldosaugos specialistas Augis Gučas supažindino bendruomenės narius su Plungės miesto išskirtinumu, priminė susirinkusiesiems, kuo turtinga ir išskirtinė Plungės miesto istorija.
Antroji paskaita, skirta švietimo įstaigų darbuotojams, vyko Akademiko A. Jucio pagrindinėje mokykloje, kur UAB „Urbanistika“ kraštovaizdžio specialistė Dalia Bagdonaitė pasakojo ne tik apie Lietuvos kraštovaizdį, bet ir aptarė kraštovaizdžio ypatumus prie Babrungo upės ir prie Gandingos hidroelektrinės tvenkinio. Kalbėta ir apie tai, kaip būtų galima kraštovaizdžio sritį integruoti į
švietimą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...