Tragiškos avarijos kaltininkas ilgam siunčiamas į koloniją

21801-15295Pagaliau Plungės apylinkės teismas sudėliojo visus taškus tragiškos avarijos byloje, kurios metu žuvo beveik visa Radviliškyje ugniagesiu dirbusio vyro šeima. Kaip dabar jau įrodyta teisme, dėl 46-erių klaipėdiškio Igorio Cvetkovo kaltės gyvybių neteko 36-erių Ramūnas Dargužas, penkeriais metais jaunesnė jo žmona Milda ir vos trejų metukų jųdviejų dukrelė Ugnė. Vyresnioji šeimos atžala išgyveno, tačiau buvo sunkiai sužeista. Sužalojimų neišvengė ir avarijos kaltininkas – jis neteko rankos. Nukentėjo ir kartu važiavusios jo žmona bei dukra. Išnagrinėjęs bylą, antradienį teismas paskelbė nuosprendį – prie vairo neblaivus (1,68 promilės) sėdęs ir tris vienos šeimos narius pražudęs I. Cvetkovas pripažintas kaltu. Jam teks dešimt metų praleisti atvirojoje kolonijoje. Žuvusiųjų artimiesiems iš klaipėdiškio priteista 310 tūkstančių eurų, iš jų 100 tūkstančių eurų – tėvų netekusiai mergaitei.

Kaip po teismo nuosprendžio žurnalistams sakė našlaite likusios mergaitės močiutė, M. Dargužienės mama Nijolė Navickienė, 10 metų nelaisvės – menka bausmė, nes žuvo trys žmonės. Moteris tikino, jog didžiausias paradoksas, kad ji, kaip ir kiti mokesčių mokėtojai, visą tą laiką privalės išlaikyti žmogų, pražudžiusį tris brangiausius jai žmones. Skausmo iškreiptu veidu N. Navickienė kalbėjo, kad ji ir kiti artimieji nesiekia supūdyti I. Cvetkovo kalėjime. Jai esą svarbiausia išauginti našlaite likusią anūkę, pastatyti ją ant kojų.
Nuteistasis po nuosprendžio vengė žurnalistų. Tepasakė, kad jo nuomonė niekam nerūpi. Belieka įsivaizduoti, kaip jis jautėsi, išgirdęs, jog teismas jam skyrė maksimalią bausmę – 10 metų nelaisvės. Už tokį nusikaltimą – Kelių transporto eismo saugumo taisyklių pažeidimą – numatytas laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų. Neguodė jo ir sumažintos žuvusiųjų artimųjų civilinių ieškinių sumos. I. Cvetkovas šešiems nukentėjusiesiems privalės sumokėti 310 tūkstančių eurų, nors prašyta buvo dvigubai daugiau.
Kad būtų garantuotas žalos atlyginimas, iškart po avarijos buvo areštuoti du I. Cvetkovui priklausę butai, esantys Klaipėdoje. Dabar areštuota pusantro buto, nes, kaip įprasta tokiais atvejais, po avarijos I. Cvetkovas su žmona išsiskyrė, tad dalis turto atiteko jai.
Tragiška nelaimė įvyko 2015-ųjų spalio 4-osios vakarą 91-ajame kelio Šiauliai–Palanga kilometre, ties Nugarių kaimu. Sekmadienio vakarą iš Palangos, atšventę vyresnėlės gimtadienį, automobiliu „BMW 520I“ važiavę Dargužai susidūrė su I. Cvetkovo vairuojamu „Hyundai Galloper“.
Iš kaktomuša susidūrusių automobilių liko tik metalo krūvos, kuriose – prispausti žmonės. Nuo stipraus smūgio vietoje žuvo „BMW 520i“ vairavęs R. Dargužas, jo žmona bei trejų metukų dukrytė. Tiesa, pastaroji per avariją iškrito iš automobilio. Ją pievoje rado netoli nelaimės vietos gyvenęs vyriškis. Kita Dargužų dukra liko automobilyje. Kaip teisme pasakojo tragedijos liudininkai, mergaitė buvo įstrigusi tarp sėdynių.
Atskubėję ugniagesiai gelbėtojai ją išvadavo iš metalo gniaužtų ir išgabeno į Plungės ligoninę. Medikai jai nustatė galvos smegenų sukrėtimą, edemą, kvėpavimo nepakankamumą ir plaučių kontuziją. Iš Plungės ligoninės sunkios būklės mergaitė skubiai buvo išvežta į uostamiesčio ligoninę. Po ilgo gydymo mamos, tėčio ir sesutės netekusi mergaitė atsigavo. Šiuo metu ji gyvena su močiute – žuvusiosiosios M. Dargužienės mama N. Navickiene.
Per avariją sunkiai nukentėjo ir „Hyundai Galloper“ vairuotojas I. Cvetkovas. Jam teko amputuoti dalį kairės rankos. Sužalojimų patyrė ir kartu važiavusios tuometinė jo žmona (diagnozuota veido, krūtinkaulio ir šonkaulių lūžių) bei duktė. Pastaroji buvo gydoma dėl galvos sumušimo bei kaulų lūžių. Mažiausiai nukentėjo Cvetkovų dukters draugas. Vaikinas atsipirko veido nubrozdinimais ir peties patempimu.
Bylos medžiaga byloja, jog I. Cvetkovo vairuojamas visureigis „Hyundai Galloper“, važiavęs Plungės link, leidosi nuo kalno ir, kirtęs ištisinę liniją, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą, kuria važiavo R. Dargužo vairuojamas BMW. Likus keliems metrams iki šio automobilio, I. Cvetkovas dėl neaiškios priežasties keitė savo mašinos važiavimo kryptį į dešinę. Tuo pačiu metu, bandydamas išvengti susidūrimo, pakeitė kryptį ir BMW. Jis pasuko į kairę.
Pirminiais tyrimo duomenimis, greičio neviršijo nė vienas vairuotojas. I. Cvetkovas, iš pradžių savo kaltę neigęs, vėliau ją iš dalies pripažino.
Plungės apylinkės teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...