Plungiškiai ir rietaviškiai nuo tarnybos nesislepia

1311-3682Krašto apsaugos ministerijai sausio pradžioje sudarius ir paskelbus šauktinių sąrašus, paaiškėjo, jog į tarnybą įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose šiemet bus pašaukti 3864 karo prievolininkai. Pareigą tėvynei turės atlikti ir apie 100 Plungės rajono bei Rietavo savivaldybės vyrų.

Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKP) Plungės poskyrio viršininkas vyresnysis seržantas Marius Pečiulis „Žemaičiui“ sakė, jog pernai Plungės KPKP į tarnybą pašaukė 72 karo prievolininkus (tarnybą atliko 18 savanorių ir 35 karo prievolininkai Iš Plungės rajono ir 2 savanoriai bei 4 karo prievolininkai iš Rietavo savivaldybės). Privalomai pašauktų nebuvo.
Kiek plungiškių bei rietaviškių bus pakviesti tarnauti šiemet, kol kas nežinoma. Tikslus jų skaičius paaiškės metų pabaigoje. Aišku tik tai, kad jų šįkart bus daugiau. Tikimasi, jog ir šiemet nereikės nė vieno, įtraukto į šauktinių sąrašą, ieškoti ir versti per prievartą atlikti tarnybą. Bent jau kol kas tiek plungiškiai, tiek rietaviškiai, pamatę savo pavardes karo prievolininkų sąraše, aktyviai registruojasi. Netrūksta ir savanorių, kurie nepateko į minėtąjį sąrašą, tačiau vis tiek nori atlikti pareigą tėvynei.
Pasak M. Pečiulio, dauguma ateina paskatinti savo draugų, kurie jau atliko karo prievolę ir papasakojo apie savo patirtį tarnyboje. Kai kuriuos motyvuoja piniginės išmokos, kitus – galimybė siekti karjeros profesinėje karo tarnyboje.
Pernai Plungės KPKP administravo 669 karo prievolininkus iš Plungės bei Skuodo rajonų ir Rietavo savivaldybės. Šiais metais šiame sąraše – 69-iomis pavardėmis daugiau.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...