Pakvietė į knygos sutiktuves

DSCF1170Praėjusio antradienio popietę į Rietavo Irenėjaus Oginskio viešąją biblioteką rinkosi knygos bičiuliai ir „Mūzos“ klubo nariai. Juos čia sukvietė plungiškės literatės bei pedagogės Adelės Daukantaitės pirmosios knygos „Skambutis sielai…“ pristatymas.

Nors dauguma A. Daukantaitę žino kaip poezijos kūrėją, „Skambutis sielai…“ yra prozos knyga. Autorė prisipažino, jog toks jos pasirinkimas nustebino ne tik draugus, bet ir artimuosius, juk visi ją pažįsta kaip eiliuoto žodžio meistrę. Net pati A. Daukantaitė tikino neatsistebinti, kad į jos pirmosios knygos puslapius sugulė ne eilėraščiai, o prozos kūrinys.
„Proza, o ne poezija galbūt todėl, kad troškau plačiajai visuomenei daug ką pasakyti. Tačiau, kad sugebėtum deramai tai padaryti, pirmiausia turi pažinti bei atrasti save. Kiekvienas iš mūsų esame savotiškas kūrėjas, tačiau kad tai suvoktume, turime nueiti ilgą kelią, susidurti su įvairiais sunkumais, juos įveikti…“ – kalbėjo autorė, kuri yra prisipažinusi, jog knygoje aprašoma istorija apie mokytoją Eilenę yra jos gyvenimo veidrodis.
Autorė įsitikinusi, kad jos knyga pirmiausia turėtų sudominti moteris, ir visai nesvarbu, kokio jos amžiaus. Nebūtų pro šalį leidinį pavartyti ir švietimo įstaigų vadovams ir net politikams. Mat būtent švietimo sistemoje ilgametė pedagogė mato didžiausią betvarkę. Galbūt tai paskatins imtis kažkokios pertvarkos.
„Rašyti pastūmėjo noras kalbėti apie dvasinį ugdymą, švietimo sistemos spragas, sąmoningumą bei didžiulis noras prieš visa tai maištauti“, – sakė daugiau nei tris dešimtmečius darbui mokykloje pašventusi literatė.
Knygoje pateikta daug dialogų, kurie šias problemas puikiai perteikia. Diskutuojama ir apie šeimos problemas, apie tyčiojimąsi, apie tolerancijos stoką. A. Daukantaitė pasakojo, jog į knygą sudėjo visą savo patirtį. Į jos puslapius sugulė tikrų tikriausi faktai iš mokyklos bei ją supančių žmonių gyvenimų.
Knygoje „Skambutis sielai…“ galima rasti daug patarimų, kaip būtų galima keisti švietimo sistemą. Autorė netgi nevengia pakeiksnoti valdžią. Ji drąsiai kalba apie esamas švietimo sistemos spragas. Įdomu tai, jog aprašomos problemos persipina su meilės istorija. Dėl to knyga savo skaitytoją dar labiau įtraukia.
A. Daukantaitė prisipažino, jog pagrindinė knygos herojė Eilenė kalbasi su meilužiu. Taip ji vadina ilgesį, kuris, pasak autorės, slypi kiekvienos iš mūsų sieloje.
Be knygos „Skambutis sielai…“, buvusi mokytoja yra išleidusi dvi knygas mokytojams, parengusi pratybų sąsiuvinį „Edvinos mokyklėlė“. Neatskiriama jos kūrybos dalis, kaip jau buvo minėta, yra poezija. A. Daukantaitė jau 16 metų vadovauja plunksnos bičiuliams, kurie priklauso Plungės literatų klubui „Vingiorykštė“. Tiesa, kartu su metafiziku Vilimantu Zablockiu ir medike Irena Stražinskaite-Glinskiene yra įkūrusi Lietuvos menų ir mokslo asociaciją „Vydūno šviesa“. Ne veltui mokytoja ir literatė dažnai akcentuoja, jog mokosi iš Vydūno idėjų…
I. Stražinskaitė-Glinskienė dalyvavo ir knygos sutiktuvėse Rietave. Kartu su kita plungiške literate – Daiva Stončiene – ji paskaitė knygos ištraukų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...