Rietave – savarankiško gyvenimo namai

21801-15221_1Kol Plungė tebesvajoja apie savarankiško gyvenimo namus negalią turintiems ar senyvo amžiaus žmonėms, Rietavo savivaldybės administracija šį sumanymą baigia įgyvendinti. Iš buvusios Žemaitijos kolegijos perimtame pastate įrengti 4 butai šiai socialinei paslaugai teikti.

Kaip sakė Rietavo savivaldybės Sveikatos, socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėja Jolita Alseikienė, tam pastate, esančiame Plungės g. 18, jau baigiami įrengti 4 butai (du – dviejų kambarių ir dar du – trijų). Juose apsigyventi bus pasiūlyta nedidelę negalią turintiems ar senyvo amžiaus žmonėms, kuriems nereikia nuolatinės priežiūros.
Socialinių pasaugų teikimo komisijai bus pavesta parinkti kelis rajono gyventojus, kurie neturi savo būsto ir yra reikalingi nedidelės socialinės pagalbos. Juos reguliariai kartą ar kelis kartus per savaitę lankys socialiniai darbuotojai, jei reikės, nupirks jiems maisto produktų, palydės pas gydytojus, padės spręsti kitas buities problemas.
Tame pačiame name vienas trijų kambarių butas bus pritaikytas laikinai tėvų priežiūros netekusiems vaikams. Pasak J. Alseikienės, dabar tokie vaikai laikinai apgyvendinami Socialinių paslaugų centre, tačiau norima jiems suteikti būstą, kuris būtų labiau panašus į namų aplinką.
Trečiame šio pastato aukšte baigiama įrengti net 10 socialinių būstų. Įgyvendinus šiuos sumanymus, pastatas, kažkada tarnavęs kaip kolegijos bendrabutis, o pastaraisiais metais buvęs beveik tuščias (pirmame jo aukšte veikia kelios įmonės), atgims naujam gyvenimui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...