Svarbiausia – laiku pastebėti šeimas, kurioms reikia pagalbos

DSC_43Paskutinę sausio dieną švietimo, socialines ir sveikatos priežiūros paslaugas Rietavo savivaldybėje teikiančių įstaigų atstovai, seniūnijų, Savivaldybės administracijos darbuotojai ir meras Antanas Černeckis aptarė, kaip sekasi institucijoms, teikiančioms paslaugas vaikams ir šeimoms. Aiškintasi, kokių paslaugų dar trūksta.

Susitikimą pradėjęs administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas informavo, kad Rietavo savivaldybės vaikai jau turi galimybę gauti ne tik pavienes, bet ir koordinuotas paslaugas. Šią naujovę pristatė tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Dainora Batavičienė. Specialistė informavo, kas ir kada gali kreiptis dėl koordinuotos pagalbos, kokia pagalbos suteikimo schema.
Žydrūnė Aleksynienė pristatė paslaugas, teikiamas Bendruomeniniuose šeimos namuose. Ji atkreipė dėmesį, kad itin populiarūs pozityvios tėvystės kursai, individualios ir grupinės psichologo konsultacijos kurį laiką gali būti neprieinamos gyventojams, nes vis dar ieškomas psichologas, kuris turėtų pakeisti iki šiol dirbusią specialistę, išeisiančią nėštumo atostogų.
Socialinių paslaugų centre vaikams ir šeimoms teikiamas paslaugas pristatė Jūratė Lučinskaitė, dirbanti su vaikus globojančiomis šeimomis, globėjais, rūpintojais ir įtėviais. J. Lučinskaitė informavo, kad su 69-iomis socialinės rizikos šeimomis, kuriose auga 145 vaikai, dirba 8 darbuotojai. Šios šeimos sulaukia įvairios socialinių darbuotojų pagalbos. Centre veikia ir vaikų užimtumo grupė „Būk mano draugas“. Ją lankantys vaikai ne tik įgyja socialinių, higienos įgūdžių, bet ir dalyvauja įvairiuose renginiuose, jie maitinami, padedama ruošti namų darbus. Nuo 2016 metų centre pradėtos teikti socialinės paslaugos būsimiems globėjams ir įtėviams.
Tverų dienos centro direktorė Violeta Baubkuvienė informavo, kad jų įstaigą lanko vaikai, kuriems neretai stinga ir socialinių, ir emocinių, ir higienos įgūdžių. Žaisdami, užsiiminėdami įvairia veikla, jie įgyja tų kompetencijų, kurių neįgyja namuose. Centre yra trys darbuotojai, kurie rūpinasi, kad į centrą atėjusiems vaikams netrūktų ir dėmesio, ir veiklos.
Telšių krizių centro veiklą pristatė Dalia Mikniutė. Konsultantė atkreipė dėmesį, kad specializuoto pagalbos centro paslaugas įstaiga teikia ne tik Telšių, bet ir Rietavo savivaldybės gyventojams, nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje. Kad paslauga reikalinga, įrodo 2017 m. duomenys: iš Rietavo policijos komisariato praėjusiais metais gauti 74 pranešimai (vidutiniškai – apie 6 per mėnesį) apie asmenis, patyrusius smurtą artimoje aplinkoje. 62-iems asmenims buvo suteiktos Telšių krizių centro paslaugos. Pagrindinė problema, su kuria susiduria įstaiga,– specialistų trūkumas. Dėl šios priežasties psichologo konsultacijos gali tekti laukti ilgiau negu norisi.
Apibendrinant susitikimą, buvo išsakyta mintis, kad labai svarbu laiku pastebėti šeimas, kurioms reikia pagalbos. Svarbu identifikuoti ženklus, rodančius, kad šeima problemos neišspręs be specialistų įsikišimo. Drauge pastebėta, kad tais atvejais, kai įstaigų, teikiančių pavienes paslaugas, darbas neduoda rezultatų, turi būti buriama įvairių institucijų atstovų komanda, kad darbas su šeima būtų efektyvus, o jo rezultatai – ilgalaikiai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...