Po 17 metų – akistata su pagrobėju

Vasario 1-ąją Klaipėdos apygardos teismas leido trims mėnesiams suimti Ispanijoje surastą ir į Lietuvą su antrankiais pargabentą plungiškį Luką Kerpauską (g. 1983 m.). Šis vyras yra įtariamas tuo, kad prieš 17 metų – 2001-aisiais – kartu su dar dviem bendrais pagrobė ir negyvenamame name įkalino 13-metį plungiškį Mantą Adomavičių. Dabar už žmogaus nužudymą kalintis plungiškis turės vėl susitikti su savo pagrobėju.

Kiti du M. Adomavičiaus pagrobėjai – Rolandas Ivanauskas ir Ernestas Teresius – jau yra nubausti už šį nusikaltimą. 2008 metais teismas R. Ivanauskui skyrė ketverių, E. Teresiui – septynerių metų laisvės atėmimo bausmes. E. Teresius vienintelis iš trijų nebuvo pasprukęs iš Lietuvos. R. Ivanauską teisėsauga pargabeno iš Ispanijos, kur jis įkliuvo, kai pateko į avariją.
L. Kerpauskas nuo 2002 m. taip pat slapstėsi Ispanijoje, o kai buvo surastas, ispanai neskubėjo jo išduoti, nes jis turėjo atlikti bausmę už Ispanijoje padarytus nusikaltimus. Gyvendamas su pagrobtais dokumentais šioje šalyje jis taip pat pagrobė žmogų. Galiausiai tenykščių pareigūnų sulaikytas ir nuteistas 14-os metų laisvės atėmimo bausme. Į Lietuvą pargabentas L. Kerpauskas praėjusį ketvirtadienį buvo pristatytas į Klaipėdos apygardos teismą. Prokurorui Jurijui Petuchovui paprašius jį suimti trim mėnesiams, nes jis spruko nuo teisingumo, kaltinamasis ištarė: „Neprieštarauju, neturiu ką pasakyti.“
Daugelis plungiškių turbūt dar prisimena 2001-ųjų įvykius, kai Plungėje gerai žinomi sutuoktiniai medikai Adomavičiai policijai pranešė, kad pagrobtas 13-metis jų sūnus Mantas, o pagrobėjai už berniuką prašo 10 tūkst. dolerių išpirkos. Leisgyvis Mantas surištomis rankomis apleistoje sodyboje Klaipėdos rajone buvo rastas po dviejų parų.
Teisėsaugininkai netruko išsiaiškinti, jog pagrobėjai M. Adomavičiui buvo pažįstami ir ne kartą lankėsi jo namuose. E. Teresius netgi buvo du kartus apvogęs Adomavičius.
Praėjus 8-eriems metams po šių įvykių, M. Adomavičius pats tapo žiauraus nusikaltimo iniciatoriumi. Kartu su bendrais jis nužudė verslininką Darių Vaisėtą, vadovavusį bendrovei „Lux pro“, ir, apipylęs trąšomis, užkasė kūną Vilniaus rajone.
Išaiškinus nusikaltimo aplinkybes ir pradėjus teisminį procesą, viename iš teismo posėdžių psichiatras Dainius Stasiūnas suabejojo, ar verslininko nužudymu kaltinamas 22-ejų metų M. Adomavičius gali atsakyti už savo veiksmus. Esą vaikystėje patirta psichologinė trauma galėjo turėti itin neigiamų pasekmių ir lemti tokį žiaurų jo elgesį. Vis dėlto šios psichiatro įžvalgos nesušvelnino teisėjų nuomonės. M. Adomavičius buvo nuteistas 19-ai metų kalėjimo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...