Darželinukams dovanų – šiuolaikiški tautiniai kostiumai

21802-15433Praėjęs trečiadienis buvo ypatingas mūsų rajono lopšelių-darželių auklėtiniams – jiems buvo įteiktos nepriklausomos Lietuvos šimtmečio dovanos – žinomo šalies dizainerio Juozo Statkevičiaus sukurti šiuolaikiški stilizuoti tautiniai kostiumai. Už juos mažieji turi būti dėkingi labdaros-paramos fondui „Švieskime vaikus“, inicijavusiam projektą „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dovanos Lietuvos darželiams“. Kostiumų įteikimo šventė surengta Plungės kultūros centre.

„Artėja įsimintiniausia šių metų šventė – Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetis. Tai – reikšmingas įvykis kiekvienam iš mūsų. Todėl ši dovana – ypatinga. Tautiniais kostiumais pasipuošę vaikai tarsi prisilies prie mūsų šalies tradicijų. Tikiu, kad šie kostiumai nedulkės spintose, kad mažieji, puoselėdami mūsų šalies etninę kultūrą, jais puošis per šventes“, – kalbėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.
Į Plungę atkeliavusiomis dovanomis, primenančioms, jog esame lietuviai, džiaugėsi ir laikinai Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pareigas einantis Gintautas Rimeikis bei Daina Martišienė – viena iš fondo „Švieskime vaikus“ savanorių.
Iki Vasario 16-osios 887-is valstybinius darželius pasieks 18000 tautinių kostiumų. Kaip sakė D. Martišienė, dizaineris mažiesiems skirtus tautinius drabužėlius kūrė atsižvelgdamas į kiekvieno Lietuvos etninio regiono unikalumą, spalvas, audinių ir juostų raštus. Fondo projektas „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio dovanos Lietuvos darželiams“ rengtas konsultuojantis su Lietuvos liaudies kultūros centro etnografais, etninių amatų puoselėtojais.
Kostiumai siūti Lietuvoje, naudojant kokybiškus Olandijoje pagamintus ir vaikučiams pritaikytus audinius. Specialiai šiam projektui pagal autentiškus pavyzdžius Lietuvoje išaustos šiuolaikiškos
juostos.
Atsidėkodami už dovanas, darželinukai fondo atstovams bei visiems susirinkusiesiems į Kultūros centrą dovanojo puokštę gražiausių pasirodymų, kuriuos papuošė eilės, dainos, šokiai.

6 komentarai(-ų)

 • Jonas:

  tai ir parašykit ,kas juos dovanojo ne apsivogę lyberai,ne Lietuvos išdavikai konservai, bet žaliųjų partijos pirmininkas Karbauskas iš savo asmeninių lėšų. Bijot parašyt čiukčios.

 • jonui:

  jeigu tokie kaip tu ir karbauskiai mokėtų mokesčius o ne vogtų tai nereiktų remti vaikų, tėvai patys ipirktų, va taip vagie

 • Jonas:

  Nu ir nukvakom visai neduoda – blogai . o jei duoda -dar blogiau.

 • Petras:

  tam 15707jeigu nemokėtumėm mokesčiu ,tu pašalpinį senai kojas būtum pakratęs.

 • ropėm:

  na man judu nieko neduoda, ir neprašau, pats užsidirbu, o vagys kaip judu ir karbauskis nuolat vaidina geradarius, o realiai jūs tik mokestiniai vagys

 • ropėm:

  palyginimui, eilinis žmogelis moka apie 50 proc nuo savo pajamų įvairių mokesčių, o karbauskis pereitais metai vos virs 1 proc mokėjo, va todėl jūs ir vagys

Parašykite komentarą

Balsavimai

Neseniai VRK pripažino, kad Liberalų sąjūdis šiurkščiai pažeidė rinkimų įstatymus. O kaip vertinate liberalų, dabar esančių rajono valdžioje, veiklą?

Rezultatai

Loading ... Loading ...