Kultūros centre – mokytojo ir jo mokinių kūrybos paroda

P2021676Plungės kultūros centre atidaryta Lietuvos tautodailininkų sąjungos nario bei mokytojo Viktoro Raibužio ir jo mokinių medžio dirbinių paroda. Užsukusieji į Kultūros centro parodų salę gali apžiūrėti daugiau nei pusantro šimto darbų. Susirinkusieji V. Raibužį sveikino ne tik jo ir jo mokinių kūrybos parodos atidarymo, bet ir asmeninio jubiliejaus proga.

Kultūros centro tautodailės kuratorė Jolanta Miltenė akcentavo, jog ši paroda yra skirta Lietuvos valstybingumo šimtmečiui paminėti. Dėl to jos autoriai visuomenei pristatė darbus, susijusius su šiuo visiems mums reikšmingu įvykiu.
Parodos autorius ir V. Raibužį pasveikino Kultūros centro direktorius Romas Matulis. Anot jo, V. Raibužis yra toks kūrėjas, kurio dėka menininko „pulsą“ savyje užčiuopia gausus talentingų ir gabių jaunųjų kūrėjų būrys.
Gražių žodžių mokytojui negailėjo ir šventėje dalyvavę Seimo nariai Andriejus Stančikas bei Jurgis Razma, Plungės „Babrungo“, Technologijų ir verslo mokyklų ir „Saulės“ gimnazijos atstovai, linkėję jam ir toliau nestokoti idėjų bei savo darbais garsinti ne tik Plungę, bet ir visą Lietuvą.
Tautodailininko bei jaunimo darbais džiaugėsi ir kiti renginio dalyviai. Vieni susižavėję apžiūrinėjo vazas, dubenis, medžio raižinius, kiti grožėjosi skulptūromis, treti akių neatitraukė nuo klumpių, prieverpsčių bei rankšluostinių. Viena jų – ypatinga, mat ją padarė V. Raibužio senelis prieš daugiau nei šimtą metų.
Iš viso parodoje buvo pristatyti 153 medžio drožiniai, skulptūros, medžio reljefai, vazos ir kiti dirbiniai. J. Miltenė akcentavo, jog mokytojo V. Raibužio medžio drožėjai – aktyvūs ir kitų renginių dalyviai. Jų darbai eksponuojami  parodose-konkursuose „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ bei „Sidabro vainikėlis“ ir kitur.
Iš būrio jaunųjų meistrų ypač išsiskiria Aurimas Jurgaitis, kuris parodai pristatė net dvi dešimtis medžio darbų. Aurimas – „Babrungo“ pagrindinės mokyklos dešimtokas, nuolat skinantis laurus įvairiuose konkursuose. Pernai jam sėkmingas buvo Liongino Šepkos medžio drožėjų paroda-konkursas.
Mokytojo ir jo mokinio darbų galima išvysti ne tik konkursuose bei parodose, bet ir mugėse bei amatų šventėse, kurios vyksta ne tik mūsų mieste, bet ir kitur.
Pristatydama parodą, J. Miltenė susirinkusiesiems priminė, jog prieš septynerius metus – 2011-aisiais – V. Raibužio medžio dirbiniams – prieverpstėms, rankšluostinėms, dubenims ir druskinėms – buvo suteiktas Tautinio paveldo sertifikatas. O pernai tautodailininkui buvo įteikta Etninės kultūros tarybos padėka už senųjų meistrystės, drožybos ir baldininkystės amatų puoselėjimą.
Energijos bei kūrybinių idėjų nestokojantis medžio drožėjas dirba technologijų mokytoju net keliose miesto mokyklose, be to, jis vadovauja drožėjų būreliui Plungės „Saulės“ gimnazijoje ir grupei „Meninė medžio drožyba“.
Pats V. Raibužis džiaugėsi esąs mokytoju ir tikino, kad jam ši profesija – prestižinė. Medžio meistras prisipažino, jog tapti mokytoju jį nuolat skatino tėvas. Tėvai bei senelis skiepijo ir patriotiškumo jausmą. Kitaip ir būti negalėjo, žinant, kad tautodailininko senelis 1918-aisiais buvo Lietuvos kariuomenės savanoris.
Apžiūrėti įspūdingus parodos eksponatus galima visą vasario mėnesį, reikia tik apsilankyti Plungės kultūros centre esančioje parodų salėje, kurioje ir įkurdinti medžio dirbiniai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...