Norinčiųjų prisidėti daugėja

21802-15393Plungės rajono savivaldybės administracija prieš kelerius metus patvirtino tvarką, pagal kurią pirmumo teise remontuojami tie keliai ir gatvės, prie kurių remonto išlaidų pasižada prisidėti gyventojai ar įmonės. Iš pradžių norinčiųjų pasinaudoti šia tvarka buvo vos vienas kitas, bet šiemet jau sulaukta net 8-ių prašymų. Jei Savivaldybė nuspręs įgyvendinti juos visus, jai iš savo biudžeto teks skirti apie 700 tūkst. eurų ( pernai Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) Plungės rajono keliams ir gatvėms remontuoti iš viso skyrė 900 tūkst. eurų).

Antradienį posėdžiavę Plungės rajono savivaldybės Vietos ūkio ir ekologijos komiteto nariai buvo informuoti, jog UAB „Plungės Jonis“ prašo Savivaldybės išasfaltuoti Milašaičiuose esančią P. Plechavičiaus gatvės atkarpą (jos ilgis – 425 m), kuria įmonės mašinos važiuoja į netoliese esantį karjerą.  20 proc. darbų išlaidų (apie 20 tūkst. eurų) žada padengti pati įmonė.
Lieplaukės kaime veikianti UAB „Vensva“ nori prisidėti prie Alytaus ir Technikos gatvių atkarpų, vedančių į įmonės teritoriją, asfaltavimo. Bendras atkarpų ilgis – beveik kilometras, įmonės žadamas prisidėjimas – 71 tūkst. eurų. Net kelios įmonės pateikė prašymą dėl Skyplaičių gatvės, esančios Plungėje, 225 m ilgio atkarpos remonto ir žada prisidėti 13 tūkst. eurų.
V. Mačernio g. 13-ojo namo gyventojų bendrija prašo skirti lėšų padidinti automobilių stovėjimo aikštelę (ji ketina padengti 80 proc. išlaidų – 8 tūkst. eurų). Gyventojai prašo atlikti Mažosios Lietuvos gatvės, esančios Plungėje, Šilo gatvės Alksnėnų kaime, Karkluojos gatvės Karklėnų kaime ir Nugarių gatvės Truikių kaime atkarpų asfaltavimo darbus ir skirti tam lėšų (gyventojai žada padengti 20 proc. išlaidų).
Išgirdę tai, komiteto nariai pasidžiaugė, jog gyventojai bei įmonės suaktyvėjo ir yra pasirengę savo lėšomis prisidėti prie darbų. Tik bėda, kad prašymų tiek daug, jog, visus juos patenkinus, beveik neliktų lėšų kitoms gatvėms ir keliams remontuoti.
Komiteto narė Asta Beierle-Eigirdienė priminė, jog Savivaldybė yra pasitvirtinusi prioritetinių, tai yra skubiausiai reikalingų remontuoti, gatvių  sąrašą, o iš aukščiau išvardintų gatvių tik viena
P. Plechavičiaus gatvė Milašaičiuose yra tarp prioritetinių. Pavyzdžiui, išasfaltuoti gyventojų prašomą Mažosios Lietuvos gatvės atkarpą Savivaldybei kainuos 158 tūkst. eurų, nors prioritetų sąraše ji yra pažymėta tik 39-uoju numeriu. „Tai nesąžininga tų atžvilgiu, kurie gyvena prioritetinėse gatvėse ir tiki, jog pirmiausia bus skirta lėšų jų gatvei remontuoti“, – sakė politikė.
„Verslas gudrauja. Prašo asfalto į žvyro karjerą, nors prie to kelio stovi vos viena kita troba. Negalime visų lėšų ištaškyti kaimo keliukams ar priemiesčio gatvėms, nes nebeliks toms, kurios yra daugiausia naudojamos ir kurias verkiant reikia remontuoti“, – pabrėžė komiteto narys Robertas Endrikas.
Dar kiek padiskutavus, buvo sutarta, jog būtina koreguoti minėtąją tvarką, suteikiančią pirmumo teisę toms gatvėms, prie kurių remonto žada prisidėti gyventojai ar įmonės. Nuspręsta dar kartą prie šio klausimo grįžti tada, kai bus žinoma, kiek lėšų keliams ir gatvėms remontuoti LAKD Plungės savivaldybei skirs šiemet.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...