Ir plungiškiai šventė atkurtos Lietuvos gimtadienį

21802-15601„Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui. Laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę“, – yra pasakęs Adolfo Suarezas, šviesaus atminimo Ispanijos premjeras. Šiandien tai puikiai suvokiame ir mes, lietuviai, nes galime laisvai ir nepriklausomai gyventi, kurti savo ir vaikų ateitį. Minint Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį, Vasario 16-ąją per visą Lietuvą nuvilnijo įvairiausių renginių banga. Viena reikšmingiausių mūsų istorijos datų paminėta ir Plungėje.

Šventinė diena mūsų mieste prasidėjo šv. Mišiomis Švento Jono Krikštytojo bažnyčioje. Atvėrę širdis Dievui, pasimeldę už laisvės kovotojus, plungiškiai išsirikiavo į šventinę eiseną, kuri nusidriekė kone per visą Vytauto gatvę. Plevenant Lietuvos trispalvėms bei kitoms vėliavoms, su geltonos, žalios ir raudonos spalvos balionais rankose plungiškiai, vadovaujami šaulių, žengė prie Laisvės paminklo. Čia surengtas iškilmingas Vasario 16-osios minėjimas, kurį savo dainomis papuošė ne tik Plungės jaunimas, bet ir operos solistas Jonas Žilvinas Balsys.
„Širdis netelpa krūtinėje iš džiaugsmo, matant tokią gražią eiseną, kurioje – tiek daug  jaunų žmonių. Šiandien mes minime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Ši sukaktis – be galo reikšminga. Ne veltui čia susirinko kelios kartos. Juk kiekvienam iš mūsų svarbu, kad gyvename nepriklausomoje, modernioje valstybėje, kurią valdo demokratiškai išrinkta valdžia“, – kalbėjo Plungės rajono meras Audrius Klišonis.
Prie sveikinimų prisidėjo ir Seimo nariai Jonas Varkalys bei Andriejus Stančikas, akcentavę Lietuvos Tarybos 1918-ųjų  vasario 16-ąją Vilniuje pasirašyto dokumento – Nepriklausomybės Akto, skelbiančio, kad atkuriama Lietuvos valstybė – svarbą mūsų šaliai ir kiekvienam iš mūsų atskirai.
Tylos minute pagerbus žuvusiuosius už Lietuvos laisvę, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės kariai Plungės padangę sudrebino salvėmis už taiką, už tuos, kurie aukojosi ir žuvo dėl laivės ir už Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Po šūvių plungiškiai sugiedojo Lietuvos himną – jį plačia krūtine traukė tiek vaikai ir jaunimas, tiek vyresnieji.
Vėliau surengta meninė-pilietinė akcija „100 bilietų namo arba 100 laiškų iš gimtinės“. Pasitikdami Lietuvos šimtmetį, vaikai rašė laiškus svetur gyvenantiems plungiškiams ir kvietė juos sugrįžti į gimtąjį kraštą bent per Miesto šventę. Savo laiškus vaikai sumetė į dėžę, o renginį vedusi Simona Gudavičiūtė pažadėjo, kad jie visi pasieks savo adresatus. Per renginį prie Laisvės paminklo apdovanoti ir Lietuvos šimtmečiui skirto diktanto laimėtojai. Moksleivių grupėje lydere tapo Ema Jokubaitytė, antra liko Agnė Vaičikauskytė. Tarp suaugusiųjų geriausiai diktantą parašė Renata Štuikytė.
Po minėjimo plungiškiai bei miesto svečiai buvo kviečiami į Senamiesčio aikštę, kur veikė lauko paroda „Plungė senose nuotraukose“. Vakare surengtas visuotinis pasidainavimas su Plungės miesto chorais bei vokaliniais kolektyvais ir solistais: televizijos projekto „X faktorius“ dalyviu Mariumi Mickumi,  grupės „Tabasco“ vokalistu Giedriumi Norvaišu ir grupės „Du Donatai“ atlikėjais.
Prieš tai Kultūros centre vyko Panevėžio miesto simfoninio orkestro bei solistų Laimos Česlauskaitės, Eugenijaus Chrebtovo ir Tomo Pavilionio koncertas. O šventinę programą vainikavo įspūdingas ugnies ir šokio spektaklis „Inferno“ bei fejerverkai.

7 komentarai(-ų)

 • plunge:

  Kodel dar neparešete, kad tokia proga prie Laisves paminklo buvo dainuojama „figaro šen figro ten“ argi neturime lietuviškų operų. Ar čia toks požiūris?

  • Naujas:

   Skonio reikalas. Ne tai svarbiausia. Ponas B reikėtų žinoti kad menas neturi tautybes, spalvu ar religiju.

 • plungiškė:

  Kodėl neparašėte, kad prie Laisvės paminklo nieko negirdėjome? Nebuvo tinkamo įgarsinimo! Koks požiūris,kokia nepagarba susirinkusiems!

 • Jurgis:

  Kai pradės Plungės miesto šventes realiai, o ne kalbomis remti viena didžiausių ir pelningiausių Lietuvos įmonių, kuri yra būtent Plungės mieste, net neabejoju, kad bus girdėti ir matyti ne tik Plungėje, bet ir Kaune, o gal net ir Vilniuje…

  • ???:

   Nesupratau kuo dėta pelninga įmonė. Kas organizavo renginį? Kultūros centras, kultūros skyrius ar pelninga įmonė?

   • Nu jo:

    Nesvarbu kas organizuoja, svarbu reikia tureti uz ka organizuoti. Tai cia ir reiktu susirupinti.

 • Babrungas:

  Primena tarybinius laikus visi į paradą iškelt raudonas veliavas gausi 10r Ojei neisi negausi 13 to

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...