Tautos stiprybė kyla iš tiesos ir šviesos

_DSC4620Šie žodžiai, nuskambėję per šventinį Vasario 16-osios minėjimą Rietavo kultūros centre, bene geriausiai atspindi tą nutaiką, kuri tvyrojo Rietave minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Patriotiškai nusiteikusių žmonių būriai, užtvindę Rietavo bažnyčią, o po šv. Mišių žygiavę šventinėje eisenoje ir dalyvavę Oginskių kultūros istorijos muziejuje bei Kultūros centre vykusiuose renginiuose, privertė patikėti, jog lietuviai moka ne tik minėti, bet ir švęsti valstybines šventes.

Tie, kas gyvena Rietave ar bent kiek dažniau čia lankosi, sutiks, kad prieš du šimtmečius kunigaikščių Oginskių šiame mieste pradėti diegti patriotiškumo, kultūros ir švietimo daigai gyvi iki šiol. Todėl ir minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį Rietave tvyrojo ypatinga nuotaika. Turbūt ne atsitiktinai šventinio minėjimo Rietavo kultūros centre metu nuo scenos nuskambėjo žodžiai, kviečiantys susimąstyti, ką kiekvienas mūsų gali padaryti dėl Lietuvos, nes…  mes ir esame Lietuva, nes Lietuva – tai mes.
Šią mintį gražiai atspindėjo prieš tai Oginskių kultūros istorijos muziejaus kieme surengta atminimo lentos, skirtos įamžinti 1919–1912 metų nepriklausomybės kovų Rietavo valsčiaus savanorius, ceremonija. Moksleiviai perskaitė 13-os vyrų, nepabūgusių stoti ginti savo gimtinės, pavardes. Tai: Antanas Ablačinskis, Jonas Andrijauskas, Petras Asauskas,  Juozas Gedmintas, Antanas Grigaitis, Povilas Jodenkus, Kazys Jogminas, Povilas Jogminas, Vincas Jucius, Jonas Miliauskas, Pranas Šaulys, Mykolas Šmaukšta ir Petras Trišauskas. Kartu buvo pagerbti ir tie asmenys, kurie kovojo už Lietuvos laisvę vėlesniais metais. Buvo padėta gėlių prie Rietavo kapinėse esančių paminklų partizanams ir tremtiniams.
Visi, besidomintys šalies ir gimtojo krašto istorija, buvo pakviesti į muziejų apžiūrėti muziejaus parengtų dviejų parodų. Pirmoji pristato Nepriklausomybės Akto signatarus, antroji – Rietavo valsčiaus istoriją bei devynis valsčiaus viršaičius. Tie, kas nespėjo apsilankyti muziejuje šventinį savaitgalį, lai nenusimena, mat abi parodos veiks iki birželio vidurio. Be to, Rietavo bažnyčioje dar galima pamatyti Nepriklausomybės Akto signataro Justino Staugiačio gyvenimą ir veiklą pristatančią ekspoziciją.
Vienu pagrindinių šventės akcentų tapo minėjimas ir koncertas Rietavo kultūros centre, kur susirinkusieji buvo pakviesti sugiedoti ne tik „Tautišką giesmę“, bet ir Latvijos, Lenkijos bei Vokietijos himnus, mat šventiniuose renginiuose dalyvavo atstovai iš Rietavo miestų partnerių Gulbenės (Latvija), Kenčino (Lenkija) ir Zarbeko (Vokietija). Pastarojo miesto meras Vilfridas Rosas savo pasisakymu sulaukė ypač didelių renginio dalyvių ovacijų, nes nuoširdžiai atsiprašė už savo tėvų ir senelių padarytą žalą Lietuvai bei pakvietė drauge kurti naują – bendrystės ir partnerystės, o ne karų ir nesantaikos – istoriją.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...