Plungės valdžia vėl lipa ant to paties grėblio

21802-154744Klaipėdos apygardos teismas sustabdė dar vieną Plungės rajono savivaldybės vykdytą viešąjį pirkimą. Savivaldybė ketino pavesti įmonei VVARFF statyti estradą Babrungo upės slėnyje, Plungės parke, bei atnaujinti slėnio teritoriją ir Laisvės alėją. Bet teismas konstatavo, jog šios įmonės pateiktas pasiūlymas neatitiko viešojo pirkimo sąlygų ir turėjo būti atmestas.

Plungės rajono savivaldybės administracija turi keistą įprotį vis papildomai primokėti už darbus rangovams. Kam nors garsiai nusistebėjus, jog taip neturėtų būti, nes darbai turi būti atlikti už tą kainą, kuri buvo nurodyta su rangovu pasirašytoje sutartyje, administracijos specialistai lyg maldelę kartoja, jog atsirado nenumatytų darbų, esą ne visi jie buvo įtraukti į viešojo pirkimo sąlygas ir panašiai.
Tokia istorija neabejotinai būtų pasikartojus ir pradėjus tvarkyti Babrungo upės slėnio teritoriją, Laisvės alėją bei statyti estradą. Savivaldybės administracija ketino konkurso laimėtoja paskelbti UAB VVARFF, nors ši įmonė savo pateiktuose projektiniuose pasiūlymuose nenurodė dviejų fontanų ir automobilių stovėjimo aikštelės – jų buvo reikalaujama Viešųjų pirkimų skyriaus parengtose pirkimo sąlygose.
Nežinia, kodėl ši maža detalė neužkliuvo paraiškas vertinusiai komisijai. Savo atsiliepime teismui Savivaldybės administracija dėstė, jog minėtieji fontanai ir automobilių stovėjimo aikštelė nesudaro pirkimo objekto visumos, o yra tik mažosios architektūros sprendiniai. Esą administracijai užteko VVARFF atstovų patikinimo, jog šie objektai yra įskaičiuoti į bendrą įmonės pasiūlytą kainą ir tikrai bus įrengti.
Yra toks posakis, kad žodžio prie sutarties neprisegsi. Savivaldybės vadovai jo tikriausiai nebuvo girdėję, nes arba naiviai tiki, kad rangovas geranoriškai sutiks padaryti daugiau darbų, nei nurodyta sutartyje, arba… Matyt, mūsų valdžia labiau mėgsta kartoti kitą posakį: „Jūs tik dirbkite, o mes po to jau kaip nors atsiskaitysime. Ir pridėsime tiek, kiek reikės. Juk ne iš savo kišenės…“

10 komentarai(-ų)

 • Labai:

  blogai,kad be aferų niekaip neapsieinama. Nėra kontrolierių.

 • Klausimas:

  kas tie specialistai? kodėl jų pavardės nėra viešinamos?

 • Jonas V:

  Na čia kaip rašot nepirmas kartas. Gaila, kad niekas nėra tinkamai išviešinta. Reikalingas tyrimas, manau medžiagos gautumėt kiek tik norit.

 • Naujas:

  Tai gal naujasis direktorius galėtų viešai paaiškinti savo veiksmus.

  • Senas:

   Tai, kad čia senojo direktoriaus darbeliai, jo ir liberalų privirta košė srebiama.

   • Vietinis:

    Dabar visi ant naujojo direktoriaus varyt pradės, nors jis nei kojų apšilti nespėjo. Plungės žinios jau ir taip pradėjo savo politiką prieš direktorių varyti.

 • Jonis:

  Nera ko stebetis juk pas mus taip priimta ;seniau parka remontavo firma zinoma kuri nemokedavo atlyginimu darbininkams ,pridare broku uz atliktus darbus kas pasirasydavo gal but koks direktorius ,kuris nesupranta ,o gal ir nenorejo svarbu pravesti pinigus ,gal atsilygins
  Tvenkinius paprudzio gtv vale kazkokia organizacija is Telsiu ,kuri neturejo net savo ekskavatoriaus , tai dirbo Emegos ekskavatorius ir masinos ,kas esame susidure su tais darbais tai juokas eme ziurint i tai . vienu zodiu tvarka -pinigai isplauti
  Dabar vel zada dirbt savas zmogus ,organizacija kuri gal neturi ne suprstimo kaip ir nera kam tai padaryti vienu zodziu vel bus neaisku

 • Opera:

  Perėjūnų miestas.Niekas jo nemyli.Ubagai valdo tokį gražų miestą.Ubagai,kurie per 27 nepriklaižusomybės metus tapo ale verslininkais,tarybos nariais ir pan.Jei užmirštų pionierišką,,vsiegda gotov ką nors pavogt,,Plungė žydėtų ir klestėtį.

 • olialia:

  „Plungės Lagūna“ rules…. :) net čigonų nesąmonės nesustabdė jų….

 • DDD:

  Š. valdžia. Rinksim naują. Viso gero, Valdžia.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...