Policija perspėja: sukčiai tapo traktorių pardavėjais

Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai gyventojus nori perspėti dėl pastaruoju metu ypač aktyviai veikiančių sukčių, kurie pinigams išvilioti prigalvoja vis kitokių būdų. Dabar jie internetinėse skelbimų svetainėse pigiau nei įprasta „pardavinėja“ traktorius ir kitokią techniką.

Pasak pareigūnų, prieš kurį laiką sukčiai skambindavo gyventojams ir pranešdavo apie bėdas, į kurias neva pakliūdavo jų artimieji. Vieni tariamai sukeldavo avarijas, kiti kažką sužalodavo. Įtikinę, kad visas problemas galima užglaistyti susimokėjus tam tikrą pinigų sumą, sukčiai iš žmonių išviliodavo šimtus, o kartais ir tūkstančius eurų.
Dabar vietoj tradicinėmis tapusių istorijų apie eismo įvykius ir kitokias bėdas sukčiai naudoja jau kitokias schemas. Ypač populiaru – pigiau nei yra rinkoje „pardavinėti“ traktorius, automobilius, kompiuterių detales ir kitokią techniką. Tokia „prekyba“, žinoma, vyksta elektroninėje erdvėje, tiksliau – populiariausiuose skelbimų portaluose.
Susigundęs žema siūlomos prekės kaina, pirkėjas į nepažįstamo „pardavėjo“ sąskaitą paprastai perveda avansą, o kartais – ir visą pinigų sumą. Taip elgiasi baimindamasis, kad pigiau „parduodamas“ daiktas neatitektų kitam. Kurį laiką žmogus laukia žadėto pirkinio, bet… Viskas baigiasi tuo, kad „pardavėjas“ dingsta iš akiračio, o pirkėjas lieka ir be pirkinio, ir be pinigų.
Šiemet, sausio ir vasario mėnesiais, į Plungės rajono policijos komisariatą kreipėsi trys sukčių apgauti žmonės. Remiantis jų pranešimais pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Baudžiamojo kodekso 182 straipsnį.
Sausio 13-ąją vienas Plungės rajono gyventojas policijai pranešė, kad interneto svetainėje www.autogidas.lt rado skelbimą, kad parduodamas traktorius. Nurodytu telefonu susisiekė su „pardavėju“. Jis informavo, kad prekė bus pargabenta iš užsienio, avansas – 500 eurų. Pirkėjas nurodytą pinigų sumą pervedė į „pardavėjo“ sąskaitą. Tuo viskas ir baigėsi – vėliau jo telefonas buvo išjungtas. Žmogus ir traktoriaus nesulaukė, ir pinigų neatgavo.
Sausio 23-iąją į analogišką situaciją pakliuvo kitas vyras. Jis skelbimą apie parduodamą traktorių rado svetainėje www.skelbiu.lt. Į „pardavėjo“ sąskaitą pervedė 300 eurų avansą, bet pirkinio taip pat nesulaukė. Sausio 24-ąją dėl apgaulės jis kreipėsi į policiją.
Vasario 4-ąją portale www.alio.lt aptiktas skelbimas sudomino plungiškę. Už traktoriaus pargabenimą iš užsienio ji avansu sumokėjo 300 eurų. Jau kitą dieną „pardavėjo“ telefonas buvo išjungtas, tad moteriai neliko abejonių, kad ji buvo apgauta. Todėl kreipėsi į policiją.
Pareigūnų tvirtinimu, visi minėto pobūdžio skelbimai į interneto svetaines „atkeliauja“ iš įkalinimo įstaigų. Tokius nusikaltimus vykdo ne pavieniai asmenys, o organizuotos grupuotės. Policija ragina netikėti tokiais skelbimais, nepervedinėti lėšų į nepažįstamų asmenų sąskaitas, o tartis, kad pinigai už prekę bus sumokėti ją pristačius. Jei įtariate sukčiavimą, praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...