„Vičiūnų“ įmonių grupėje – protesto nuotaikos

1203-4862Savaitgalį interneto portalai pranešė, jog UAB „Plungės kooperatinė prekyba“ darbuotojai praėjusį penktadienį ketino rengti piketą. Tam net buvo gautas Plungės rajono savivaldybės administracijos leidimas. Bet paskutinę akimirką sutarta eiti derybų keliu.

Teigiama, kad darbuotojų nepasitenkinimą sukėlė tai, jog įmonių vadovybė jiems žadėjo šių metų pradžioje padidinti atlyginimus 10-čia procentų. Gavę algalapius žmonės išvydo, jog pažadas įvykdytas tik pusiau – algos padidintos tik 5-iais procentais.
Darbuotojų interesams atstovaujanti „Plungės kooperatinės prekybos“ profesinės sąjungos pirmininkė Vilma Kūrienė teigė, esą praėjusių metų pabaigoje didžiajai daliai darbuotojų buvo sumažinta atlyginimo motyvacinė dalis. Tai esą padaryta dėl to, jog produkcijoje užsakovai rado plaukų, varžtų ir kitų pašalinių daiktų.
Ar tokie kaltinimai – ne iš piršto laužti, darbuotojai sako nesantys tikri. Esą įrodymų jiems niekas nepateikė, kaltų neieškojo, o jie kaip dirbo, taip ir dirba naudodamiesi tomis pačiomis saugos priemonėmis – vilkėdami specialiais drabužiais ir plaukus paslėpę po kepurėlėmis.
„Vičiūnų grupės“ komunikacijos vadovas Mindaugas Snicorius, paprašytas pakomentuoti šią situaciją, „Verslo žinių“ portalui teigė, esą piketui nėra jokių priežasčių. Jis spėjo, jog dirbtinai sukeltas triukšmas yra susijęs su netrukus turinčiais vykti profsąjungos pirmininko rinkimais. „Kito logiško paaiškinimo neturime. Darbo užmokestį darbuotojams keliame nuolat – praėjusiais metais vidutinis priskaičiuotas darbo užmokestis darbininkams Plungės fabrikuose augo daugiau kaip 13 proc., jis didėjo ir 2016 m., o nuo šio vasario vėl auga 5-iais procentais“, – cituojamas M. Snicorius.
Čia taip pat pateikiama ir informacija, kad Maistininkų profesinės sąjungos duomenimis, per metus Lietuvoje atlyginimai kilo 9,3 proc., o įmonėje „Plungės kooperatinė prekyba“ – 7,8 procento. Lietuvoje darbo užmokesčio vidurkis neatskaičius mokesčių 2017 m. III ketvirtį buvo apie 850 eurų, o „Plungės kooperatinė prekyba“ 2017 m. gruodį, rekvizitai.vz.lt duomenimis, mokėjo 813,21 euro. Įmonėje tuo metu dirbo 1 076 darbuotojai.
Įmonės darbuotojai sunerimę ir dėl to, kad kasmet priimama dirbti vis daugiau ukrainiečių. Esą šiems sudaromos geresnės sąlygos, suteikiamas būstas. Pasak V. Kūrienės, „Plungės kooperatinėje prekyboje“ šiuo metu dirba 15 Ukrainos piliečių, tačiau šiemet jų ketinama atsivežti dar 100. Žinodami tokius įmonės planus, žmonės baiminasi, jog liks be darbo arba turės taikytis su darbdavio diktuojamomis taisyklėmis, net jei šios bus naudingos tik darbdaviui.
Vakar „Žemaičiui“ pavyko susisiekti su „Vičiūnų“ įmonių grupės bendraturčiu, Plungės rajono savivaldybės tarybos nariu Liudu Skierumi. Verslininko ir politiko paprašėme pakomentuoti susidariusią situaciją.
– Dėl ko kilo darbuotojų nepasitenkinimas?
– Nepasakyčiau, kad buvo dėl ko pykti ir piketuoti. Gal parodyta kiek per daug emocijų. Aš pats nedalyvauju tose derybose, bet žinau, kad darbuotojų atstovai su vadovybe jau rado bendrą kalbą.
– Profsąjungos vadovė teigė, jog didžiausią nepasitenkinimą sukėlė tai, jog atlyginimai buvo padidinti tik 5-iais procentais, nors buvo žadėta dvigubai daugiau.
– Nuo vasario 1-osios padidinome 5-iais procentais, vėliau pridėsime dar 5-is. Kada? Jau greitai. Be to, ir pernai atlyginimai didėjo. Sutinku, kad atlyginimus reikia kelti, bet turime atsižvelgti į tai, kiek didėja darbo našumas ir kiek esame pajėgūs rinkoje konkuruoti su kitomis įmonėmis. Mūsų veikla specifinė, gamyboje naudojame daug rankų darbo. Tad privalome investuoti į technologijas bei pigią darbo jėgą keisti aukštesnės kvalifikacijos darbuotojais, o jie ir uždirba daugiau.
– Žmonės būgštauja, kad gali netekti darbo, nes daug darbininkų atsivežate iš Ukrainos.
– Nemanyčiau, kad tai yra blogai. Atsivežame tik trūkstamų aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų ir jiems mokame tiek pat, kiek ir lietuviams. Sakote, pyksta, kad ukrainiečiams nemokamai suteikiame būstą? Tai gal tiek, kurie pyksta, norėtų apsikeisti vietomis su jais ir pagyventi viename kambaryje su dar keliais darbuotojais? Tikriausiai ne. Lenkai iš Ukrainos importuoja dar daugiau darbo jėgos. Reikia pripažinti, kad Lietuvoje dėl emigracijos jau trūksta norinčių ir galinčių dirbti, tad esame priversti kviestis darbininkų iš kitų šalių. Be to, geriau dabar samdyti ukrainiečius, nei po kelerių metų vežtis žmones iš Bangladešo.

18 komentarai(-ų)

 • Andrius:

  Nuo kada,iš Ukrainos kur beveik tas pats (kol kas) kaip Ruskija gali atsirasti kvalifikuotesnių darbininkų.

 • darbuotoja:

  Pateikiama klaidinga informaciją,nuo sausio atlyginimai nekilo,ponia Kūriene darote labai negrazią antireklamą
  ,ne visi darbuotojai jums pritaria.

 • back:

  melo kojos trumpos, 5 % nebuvo ir žiūrėsim kada bus…

 • Proletariatas:

  L. Skierus: „Lietuvoje dėl emigracijos jau trūksta norinčių ir galinčių dirbti“,- tai gal dėl jūsų vergvaldiškos sistemos žmonės nusispjauna ir išvažiuoja,kapitaliste?

 • Labai:

  gerai,kad dirbantieji netyli. Nuo įsikūrimo,,Vičiunams,,visi dirbantieji buvo vergais,dirbo pusvelčiui. Buvo ir dar iki šiol varomos machinacijos. Žmonės ,priimami vis laikinai,nesiskaitoma su žmonemis. Buvo priimami bedarbiai iš Darbo biržos,ji apmokėdavo ,o įmonėi nauda,kas per machinacijos…?Patys vadovai ir jų visa ,,vieninga plungė,,lobsta. Milijonieriais tapo iš paprastų žmonių vergiško darbo.Kada vadovai pasisotins? Dėl savo godumo ,vietinius gyventojus privertė ieskotis darbo svetur.

 • atmintine:

  o kur ponas Skieriau dingo jųsų garsus šūkis, noriu kad plunges gyventojai gyveentų geriau tai mokėkite atlyginimus normalius ir gyvens gerai ir užteks darbuotoju o nedarykit vergais kada nebėra kam dirbti tada pakeliat varganus 5 procentus kur ta jusų sažine

 • Kad:

  sąžinės nėra. Tik pono ir jo seimos godumas,kitus vergais laikyti. ..

 • pasipiktinusi:

  Kur tie 800 Euru? Su priedais už naktinį darbą moteris gavo 450, vos ne bedarbio pašalpą…

 • Antanas:

  Blogiausia tai,kad eini dirbi ir gauni tikrai vargana atlyginima,o va i darbo birza per tris menesius tereikia apsivankyti vos du kartus ir gauni ismoka kas menesi iki 300 euru,sedi siltai namuose ir vargo nematai……o kiek girdejau zmones norejo isidarbinti i viciunus ir personalo skyriuje jiems pasake,kad negali ju idarbinti nes tures ukrainiecius idarbinti :(

 • bukimevieningi.lt:

  bukimevieningi.lt rašo apie tai ką nutyli kitos LT žiniasklaidos priemonės

  • vatnike:

   tas tavo bukimevieningi yra tik nusikaltėlių sueiga, kurie gauna pinigus iš ruskyno

 • simis:

  Nieko nuostabaus cia jug lietuva o pas mus zmones vegai yra tape valdzia tyli o paprasti zmones nugara lenkia.patc ten buvau dirbes nelineciau niekam tokio darbo ten kaip karo musije jei moketu bent 700 tai dar dar o ka cia gauni minimuma kas belieka tik emigracija arba kitur i kita miesta

 • tadis:

  Ter reikia atidirbi tipo trukst valandu pavizdzui ispyola velykos duoda laisva o pasjui turi atidirbti uz ta laisc naktinw arba dienine daro is tu zmoniu ka tik nori nei gedos nei sazines dameta 10euru ir lieki lyg muse kandes ka nori ta daro su tais paprastais zmonem dar sako kad daug emigruoja kur nemigruosi kad tisibes nera renkuosi ir as isvyki i norvegija o tie vicunai tegul rekasi tuos ukrainiecius ar dar kokius babajus man vienodai sviecia

 • liena:

  Viciunuos truksta da vieno dalyko guminiu lazdu reikia meistram duoti kad stovetu salia darbininko ir plaktu kaip seniais laikais verdoveje tiem tokiem matijosatem skieriui jie sazine prarade na kai numirsim tai tokiem manau vieta ne rojuje o pragare per ziniasklaida tokie geruciai rodo pet tv ar spaudoje lyg nekati butu toki i prezedentus isrinkus tai butu baisiau uz kara bada ar mara

 • DDD:

  Iš Cirko galės beždžiones įdarbint. Algų mokėt nereikia, socialinių garantijų nulis – kiekvieno darbdavio svajonė. Juk jeigu Skierus gerai gyvena, tai gali gyventi dar geriau – tereikia užlipt darbininkui ant galvos ir … viskas.

 • As:

  Lietuviai patys kalti- bijo streikuoti

 • tai:

  Kad sikancius strauktu tokius skierius aba matijosati tada zinotu kas yra kancia

 • vytka:

  Žinoma patys esam kalti ir šika ant galvų-kaula numeta o savininkai milijonu nebsuskaiciuoja.lai vezasi tuos ukrainiecius ar kiniecius-ateis ta diena kai teks ir lietuvos varda keist i kokia Ukralitvazija.kalta valdzia o mes kalti kad leidziam taip daryt ir mokam tik padejuoti

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...