Kalvarijiškius darželinukus priglaus gimnazija

28418307_10208201401431130_684068206_oPlungės rajono valdžia ne vienerius metus suko galvą, ką daryti su Žemaičių Kalvarijos lopšeliu-darželiu, kurį seniai būtina remontuoti. Įstaiga kalvarijiškių šeimoms reikalinga, tad uždaryti jos nevalia, o štai imtis kapitalinio remonto – pernelyg brangus malonumas. Juolab kad vaikų nuolat mažėja. Tad ką daryti? Išeitis lyg ir surasta – lopšelis-darželis bus keliamas į Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnaziją.

Kaip sakė Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus laikinasis vedėjas Gintautas Rimeikis, niekam ne paslaptis, kad toks pastatas, koks dabar yra Žemaičių Kalvarijos lopšelis-darželis, vaikams yra netinkamas. Iš pradžių galvota apie jo renovaciją, bet galų gale atsipeikėta – pastatui atnaujinti reikės sumos su šešiais nuliais, o tiek neskirs nei Vyriausybė, nei Savivaldybė. Todėl imta dairytis alternatyvų.
Kaip sakoma, kas ieško – tas randa. Taip ir šiuo atveju – sumąstyta lopšelį-darželį naikinti, o ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus, kurių dabar yra 39, perkelti į miestelio gimnaziją. „Manau, toks variantas optimaliausias. Jam pritarė ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, kuri rugpjūtį lankėsi Žemaičių Kalvarijoje ir labai stebėjosi, kad šiais laikais mažieji dar ugdomi tokiomis prastomis sąlygomis. Beje, permainoms neprieštarauja ir gimnazijos bendruomenė“, – pasakojo laikinasis skyriaus vedėjas.
Rajono valdžios sumanymui jungti dvi įstaigas pritarė ir Vyriausybė, kuri 2017 m. gruodžio 11 d. nutarimu Švietimo ir mokslo ministerijai nurodė Plungės rajono savivaldybei skirti 400 tūkst. eurų, už kuriuos dalis Žemaičių Kalvarijos gimnazijos patalpų būtų pritaikytos ikimokykliniam ir priešmokykliniam ugdymui.
O ką sako lopšelio-darželio bendruomenė? Ar tokiems pokyčiams pritaria darbuotojai, ugdytinių tėvai? G. Rimeikio tikinimu, darbuotojų šios permainos pernelyg nepalies. Lopšelio-darželio direktorė Romutė Daračienė turėtų būti paskirta gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui, o pedagogės ir jų padėjėjos, kaip dirbo su vaikais, taip ir dirbs, tik kitose patalpose. „Na, gal nebereikės kiemsargio ar valytojos“, – samprotavo laikinasis skyriaus vedėjas.
Tėvų nuotaikos, kaip sakė vedėjas, – skirtingos. Dalis pritaria, kad gimnazijos patalpos – kur kas geresnis variantas negu dabartinės, kurios šaltos ir neremontuotos. Kiti permainoms prieštarauja, tretiems daug nerimo ir baimių kyla dėl nežinojimo. Pasak G. Rimeikio, tėvai nerimauja, kad mažieji dėl triukšmo mokykloje po pietų negalės ramiai pamiegoti, kad valgyti jiems teks tą patį, ką ir mokyklinukams, ir t. t.
G. Rimeikis kalvarijiškius ramina: „Baimės, kad mažieji liks be miego ir kad jiems teks valgyti kugelį, nepagrįstos. Ikimokyklinukų ir moksleivių maitinimui keliami skirtingi reikalavimai ir jų tikrai bus laikomasi. Na, o patalpos bus atskirtos ir įrengtos taip, kad triukšmo nesigirdėtų ir ugdytiniai vieni kitiems netrukdytų. Panašų pavyzdį turime Kulių gimnazijoje, kur taip pat telpa ir darželinukai, ir mokiniai. Ten sumanymas pasiteisino, tad kodėl neturėtų pasiteisinti Žemaičių Kalvarijoje.“
Laikinasis Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas minėjo, kad patalpos ikimokyklinukams ir priešmokyklinukams bus įrengtos vieno iš gimnazijos korpusų pirmame aukšte. Vienoje koridoriaus pusėje vaikai turėtų ugdytis ir valgyti, kitoje – miegoti. Be grupių ir miegamųjų, už gautuosius pinigus bus įruošta drabužinė, lauko aikštelė su įrenginiais, nupirkti reikiami baldai ir įranga. Taigi lopšelyje-darželyje atnaujintos bus ne tik sienos, bet ir visa kita.
Įgyvendinant šį projektą, kai kurios gimnazijos klasės ir kabinetai (vadovėlių saugykla, pradinukų ir technologijų klasės, sveikatos biuro specialisto kabinetas) bus perkelti į kitas patalpas. Jei pirmame ir antrame aukštuose vietos pritrūktų, būtų galima racionaliai panaudoti palėpę, kuri šiuo metu tuščia. Patalpas 1-ame ir 2-ame aukštuose gimnazija susitvarkys savo jėgomis, na, o palėpei, kurioje būtų galima įrengti mokytojų kambarį, biblioteką ir vadovėlių saugyklą, lėšų reikėtų iš Savivaldybės biudžeto.
Praėjusią savaitę šį sumanymą palaimino Savivaldybės taryba. Kitas žingsnis – ieškoti projektuotojų ir pradėti darbus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...