Pasiūlė didžiausią kyšį šalies policijos istorijoje

Antradienį Klaipėdos apygardos teisme sutrumpinto proceso tvarka išnagrinėta baudžiamoji byla dėl bandymo papirkti Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (KAVPK) pareigūnę. Tuo yra kaltinama 1970-aisiais gimusi plungiškė Raimonda Tamošauskaitė. Moteris už sūnaus laisvę ir rastų narkotikų kiekio sumažinimą pareigūnei siūlė butą, BMW automobilį ir kelionę į Turkiją. Už šį nusikaltimą prokurorai plungiškei prašė skirti dvejų metų lygtinę bausmę.

Ikiteisminis tyrimas dėl didelio kiekio narkotinių medžiagų platinimo uostamiestyje buvo pradėtas dar pernai. Savaime suprantama, kad sulaikyti pagrindiniai kvaišalų platinimo istorijos herojai ne juokais išsigando, tad ėmė ieškoti būdų, kaip palengvinti savo dalią, o galbūt net išsisukti nuo jiems mestų kaltinimų.
Tad neatsitiktinai KAVPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimų valdybos skyriaus viršininkė, liepos mėnesį per kratą kaltinamosios bute Plungėje radusi apie pusę kilogramo kanapių, kurios, kaip įtariama, priklausė plungiškės sūnui, sulaukė įspūdingo pasiūlymo. R. Tamošauskaitė pareigūnei ėmė pasakoti apie tai, jog turi dar vieną butą, kuris galėtų jai atitekti su sąlyga, kad sūnus liks laisvėje ir bus sumažintas rastų narkotikų kiekis. Tačiau uostamiesčio pareigūnė nesusigundė.
Vėliau plungiškė, lydima marčios, apsilankė ikiteisminį tyrimą kontroliuojančios pareigūnės kabinete. Čia žadamų dovanų sąrašą moteris papildė BMW automobiliu bei kelione į Turkiją, kad tik kvaišalų istorija būtų pasukta jos sūnui naudinga linkme. Tačiau net ir tada nieko nepešė – buvo išprašyta iš kabineto.
Bet ir tuo viskas nesibaigė. Kaltinamoji pareigūnę atakavo telefonu, įkalbinėdama priimti minėtąsias dovanas už paslaugą. Tada Organizuoto nusikalstamumo tyrimų valdybos skyriaus viršininkė suprato, kad plungiškė ne juokauja, o rimtai bando įbrukti kyšį. Todėl apie tai pranešė policijos Imuniteto skyriui.
Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnės žodžiai pasitvirtino – visa surinkta medžiaga bylojo, jog R. Tamošauskaitė iš tikrųjų siūlė atlygį už tam tikrus neteisėtus veiksmus. Įtarimai buvo pareikšti ne tik plungiškei, bet ir jos sūnaus žmonai. Bet, anot valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikančio prokuroro, pastaroji pareigūnės kabinete tik klausėsi uošvienės, tačiau pati nieko nesiūlė, todėl kaltinimų dėl nusikalstamos veikos išvengė.
Klaipėdiškei pareigūnei bandytas įbrukti kyšis įvardijamas kaip didžiausias per visą šalies policijos istoriją. Tačiau akivaizdu, kad R. Tamošauskaitė didžiausios pagal įstatymą bausmės – laisvės atėmimo iki septynerių metų – išvengs. Ji pripažino savo kaltę, todėl bylą išnagrinėjus sutrumpinto proceso tvarka, prokurorai pasiūlė jai trečdaliu mažesnę bausmę – du metus lygtinai. Ar su šia bausme sutiks ir teismas, paaiškės kovo mėnesio pabaigoje, kai bus paskelbtas nuosprendis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...