Po viešo sugėdinimo – pareigūnų vizitas

21803-15824„Daugiau nei dvidešimt metų čia gyvenu. Neturiu nei vėliavos, nei jai skirto laikiklio ar stovo“, – atvirai prisipažino viena Žemaitės gatvės gyventoja, kai pas ją praėjusį ketvirtadienį užgriuvo tikrintojai. Tiesa, šįkart jų tikslas buvo priminti, jog iškelti vėliavą per valstybines šventes yra privalu. Priešingu atveju laukia įspėjimas arba… piniginė bauda.

Plungės rajono savivaldybės Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vyr. specialistai Antanas Gedrimas ir Algirdas Plečkaitis, Policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja (bendruomenės pareigūnė) Lina Jocienė bei Plungės seniūnijos atstovė Gražina Gricienė pradėjo įgyvendinti prevencinę akciją. Jos metu aplankytiems Plungės miesto gyventojams bus priminta apie būtinybę per valstybines šventes iškelti vėliavas.
Kaip „Žemaičiui“ sakė A. Gedrimas, ne maža dalis plungiškių vis dar pamiršta apie šią prievolę, kurią reglamentuoja Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymas. Anot specialisto, svarbiausias mūsų šalies simbolis turi būti tvarkingas ir nenublukęs. Vėliavos turi būti keliamos prie arba virš pastatų.
Priminti Plungės miesto gyventojams vėliavos iškėlimo tvarką užsimojo Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis, mat Vasario 16-ąją, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, važiuodamas per Plungę jis pastebėjo, jog yra daug pastatų, tokią reikšmingą dieną nepasipuošusių mūsų šalies trispalve.
Savo feisbuko paskyroje tą dieną jis paskelbė tokį įrašą: „Kai visa Lietuva, tame tarpe ir plungiškiai, šventė Vasario 16-ąją, Žemaitės gatvė, matyt, nusprendė prašytis Rusijos prieglobsčio. Tikra gėda šios gatvės gyventojams.“ O šalia jo įdėjo šios gatvės nuotrauką, įrodančią, kad nė prie vieno namo nematyti trispalvės.
Tad ir lankyti plungiškius pradėta nuo gyvenančiųjų Žemaitės gatvėje. Jiems priminta, jog trispalvę privaloma iškelti per tris valstybines šventes: Lietuvos valstybės atkūrimo dieną (Vasario 16-ąją), Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną (Kovo 11-ąją) bei Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną (Liepos 6-ąją).
Dauguma plungiškių tikino, jog prie jų namų vėliava plevėsuoja per visas minėtas valstybines šventes. Tačiau atsirado ir tokių, kurie prisipažino nekeliantys trispalvės. Jiems paaiškinta, kad pirmą kartą nustačius Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo tvarkos pažeidimą, pagal Administracinių nusižengimų kodeksą laukia įspėjimas arba bauda nuo dešimties iki dvylikos eurų. Jei pažeidimas nustatomas pakartotinai, pažeidėjams gali tekti susimokėti 12–16-os eurų baudą. Akcentuota ir tai, kad per minėtas šventes trispalvė turi būti iškelta nuo 7 iki 22 valandos. Vėliavą privalu iškelti ne tik gyventojams, bet ir valstybės bei savivaldybės institucijoms, organizacijoms bei privačioms įmonėms.
Su vėliavos iškėlimo tvarka plungiškiai, ypač tie, kurie nebuvo namuose lankantis Savivaldybės, seniūnijos bei policijos atstovams, galės susipažinti ir iš lankstinukų, kuriuos jiems paliko Juridinio ir personalo administravimo skyriaus specialistai.

10 komentarai(-ų)

 • Pyyp:

  Totalitariniam režimui ruoškimės

 • ss:

  Bogužis rimtesnio darbo neranda?

 • titas:

  per Kovo 11 kalkit baudas, jei neiškels tie, kuriuos įspėjote… Ir jokių išimčių, nebent šeimininkas tuo metu gulėtų ligoninėje…

 • Teodoras:

  Jau geriau sutvarkytu verslo mokyklos stadiono prožektorius, kurie kelia stresą aplinkiniu gyventojams, lyg butu paieškomi pareigūnų. Tokio akinančio apšvietimo visam pietinio aplinkelio regionui tikrai nereikia, nebent kai visad Plungė nori sužibėt, kad matitu iš kosmoso, bent jau miesto pakraštį.

  • StefanijaV:

   Apšvietimas skirtas futbolui žaisti o ne gyventojams apšviesti, jei jau šviesa kelia stresą -reiktų susirūpinti sveikata (konkrečiai- nervinė sistema pakrikusi). Reikia džiaugtis kad sudaryta galimybė sportuoti lauke!

 • Justas:

  Vėliavos neturiu, nesiruošiu pirkti ir kelti (turiu reikalingesnių pirkinių, pvz. vaikui striukė). Jei kas nori man nupirkti ir iškelti – prašau.
  Kokia čia gali būti prievarta- kas nori tas kelia.

 • as:

  Kaip galima, ypač jaunam, nekelti vėliavos? Nesuprantami motyvai. Tai valstybės pagerbimas. Vėliava kabo visose aplinkinėse šalyse- pažiūrėkit į Skandinaviją: kabo prie kiekvieno namo, prie kiekvieno katerio, kiekvienoje saloje. Ir tik ne per šventes. Argi negražu. Tai nors per šventes būtų gražu, pagerbta valstybė. O valstybė esame mes. Gražios šventės.

 • manau:

  žmonės negerbiantys savo valstybės neverti ir gero gerbūvio, nes valstybė nėra kažkas kosminio, tai yra tas ką mes patys sukuriam, jei savo valstybės nekuriame tai negalime jai reikšti jokių pretenzijų, jei valstybėje yra bėdų tai jos dėl mūsų paties kaltės

 • JONAS:

  Ar tikrai bus nubausti tie, kurie neiškėlė vėliavos kovo 11, o jų buvo daug.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...