Baigė tyrimą dėl plungiškės pagrobimo ir nužudymo

21703_0638Praėjo metai po to, kai visą šalį apskriejo kraupi žinia apie jaunos plungiškės – 1991-aisiais gimusios Ievos Strazdauskaitės – mįslingą dingimą bei tragišką šios istorijos atomazgą. Mergina po kelių dienų intensyvių paieškų rasta negyva. Netrukus buvo sulaikyti jos budeliais tapę jaunuoliai. Prireikė metų, kol prokurorai paskelbė apie šio brutalaus nusikaltimo tyrimo pabaigą. Šiuo metu ikiteisminio tyrimo medžiagą sudaro daugiau nei 20 tomų. Tiesa, nors ikiteisminis tyrimas jau baigtas, byla teismui kol kas neperduota. Penkiems įtariamiesiems bei kitiems proceso dalyviams (jų yra dvidešimt, be to, vienas – Latvijos pilietis) sudaryta galimybė susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga. Tam skirtas dviejų mėnesių terminas.

Susipažinę su ikiteisminio tyrimo medžiaga, visi proceso dalyviai galės teikti prašymus dėl papildomų tyrimo veiksmų. Jei tokių prašymų bus sulaukta, jie privalės būti išnagrinėti ir įvertinti. Tik po visų šių procedūrų bus surašytas kaltinamasis aktas ir byla perduota teismui.
Didelės apimties ir sudėtingą tyrimą atlikę Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai surinko pakankamai svarbių ir reikšmingų duomenų apie 2016-ųjų balandžio mėnesį įvykdytą latviui priklausančio lengvojo automobilio ir kito turto pagrobimą bei praėjusių metų kovo pradžioje įvykdytą plungiškės užpuolimą, neteisėtą jos laisvės atėmimą ir nužudymą, jos vairuoto automobilio pagrobimą bei kitas penkių įtariamųjų įvykdytas nusikalstamas veikas.
Įtarimai nužudžius bei dalyvavus kitose nusikalstamose veikose pareikšti trims asmenims. Jie šiuo metu suimti. Kiti du įtariami pagrobus svetimą turtą. Svarbu ir tai, jog pareigūnams pavyko išaiškinti ir tuos asmenis, kurie įgijo bei realizavo nusikalstamu būdu gautą turtą ar slėpė jį. Jų atžvilgiu tyrimas yra tęsiamas.
Ikiteisminio tyrimo metu buvo atlikta daug įvairių proceso veiksmų, tarp kurių – apklausos, įvykio vietų apžiūros. Gauta per tris dešimtis specialistų išvadų. Bet plačiau apie visa tai bei apie tyrimo metu nustatytas nusikaltimų aplinkybes bus galima sužinoti tada, kai bus surašytas kaltinamasis aktas ir kai byla bus perduodama teismui.
„Žemaitis“ primena, jog žinia apie I. Strazdauskaitės paslaptingą dingimą šalį apskriejo praėjusių metų kovo 5-ąją. Policija gavo pranešimą apie tai, jog be žinios dingo iš Plungėje esančių namų į sostinę prabangiu draugo automobiliu AUDI A7 išvykusi mergina.
Ieškoti jos ėmė ne tik policijos pareigūnai, bet ir eiliniai žmonės. Buvo šukuojamos Jonavos rajone esančių Žeimių, kur rastas apgadintas minėtasis automobilis, apylinkės. Intensyvios paieškos kovo dešimtąją davė rezultatų. Tądien mirė paskutinė plungiškės artimųjų bei visų paieškose dalyvavusiųjų viltis rasti merginą gyvą. I. Strazdauskaitės palaikai aptikti užkasti Kėdainių rajono miške.
Įtarus, kad mergina buvo pagrobta ir nužudyta, tą pačią dieną buvo sulaikyti šeši asmenys. Keturi jų buvo suimti, o kitiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės. Vienas iš suimtųjų vėliau buvo paleistas, o likusieji trys, įtariami dėl nužudymo, iki šiol laiką leidžia už grotų, laukdami, kol byla pasieks teismą.
Vilniaus apygardos teismo teisėja yra sakiusi, jog, skirtingai nei iš pradžių buvo skelbiama spaudoje, I. Strazdauskaitė nesipriešino užpuolikams. Mergina klusniai vykdė nusikaltėlių nurodymus, tačiau tai nesuminkštino jos budeliais tapusių vaikinų širdžių – mergina buvo žiauriai nužudyta, nepaisant to, kad maldavo ją paleisti ir prisiekinėjo nesikreipsianti į policiją.
Į žudikų rankas plungiškė pateko pastariesiems imitavus eismo įvykį – BMW automobiliu atsitrenkus į plungiškės vairuojamą AUDI. Tada I. Strazdauskaitė buvo priversta sustoti. Nusikaltėliai kelias valandas ją vežiojosi BMW bagažinėje, kol galiausiai atsidūrė Daukšių (Kėdainių r.) aerodromo ir karinio poligono teritorijoje. Ten ji buvo žiauriai nužudyta.
Vienas iš įtariamųjų per apklausas prisipažino daužęs aukai per galvą kastuvu. Nustatyta, kad plungiškei buvo suduota keliasdešimt kartų, keliolika iš jų – į galvą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...