Pernai ištirta tik pusė nusikaltimų

21802-15810Praėjusią savaitę Rietavo policijos komisariato viršininkas Marius Vaičikauskas pristatė jo vadovaujamos įstaigos 2017 metų veiklą. Susipažinti su ataskaita atvyko ne tik Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas, bet ir gausus būrys visuomenės atstovų. „Dalyvavau visų pavaldžių komisariatų ataskaitiniuose susirinkimuose, bet čia esu lengvai šokiruotas – niekur kitur tiek susidomėjusiųjų nebuvo“, – sakė A. Motuzas.

Kaip pasakojo M. Vaičikauskas, kuris rietaviškiams pareigūnams vadovauja jau beveik trejus metus, jų veiklos statistika kinta nedaug. Iškvietimų į įvairius įvykius 2017-aisiais užregistruota 1 024, 2016 m. – 1 116.
A lygio iškvietimų, kai į įvykio vietą reikia nuvykti per 12 minučių, pernai buvo 18, B lygio (20 min.) – 342, C lygio (1 val.) – 664. Pareigūnai apgailestavo, kad kai kuriais atvejais vėlavo – laiku nuvyko tik į 44 proc. A lygio įvykių. Tačiau vykdami pagal B ir C lygio pranešimus, į nustatytas laiko normas „sutilpo“.
Nusikalstamų veikų Rietave nedaug. Per metus jų užregistruota tik 92 (2016 m. – 90). Gaila, bet ištirti pavyko tik 52 proc. (2016 m. – 61 proc.). „Užpernai turėjome 4 tyrėjus, pernai, galima sakyti, vienas bebuvo likęs. Tad pagal tyrėjų skaičių dar visai gerai dirbome“, – pasakojo komisariato viršininkas.
Pernai užregistruotos 29 vagystės (2016 m. buvo 37), 9 viešosios tvarkos pažeidimai (buvo 17), 19 smurto artimoje aplinkoje atvejų (buvo 21), nustatyta 14 naminės degtinės gamintojų, laikytojų ir gabentojų (buvo tik 5) ir 14 neblaivių vairuotojų (kuriems nustatytas didesnis nei 1,5 promilės girtumas ir nuo 2017-ųjų taikoma baudžiamoji atsakomybė). „Mūsų vietovė miškinga, tad ir jos specifika savita – netrūksta verdančiųjų „tautinį paveldą“. Džiaugiamės tuo, kad visuomenė mumis pasitiki ir praneša apie naminukės gamybą. Beje, ji verdama ne tik miškuose. Iš 14-os atvejų 4 užfiksuoti mieste. Vienas buvo ypač įsigudrinęs – naminę gamino vos už puskilometrio nuo policijos komisariato“, – pasakojo M. Vaičikauskas.
Daugiausia nusikalstamų veikų registruota Rietavo seniūnijoje – 38, Rietavo mieste – 25, Tverų seniūnijoje – 21, Medingėnų – 5, Daugėdų – tik 3.
Kalbėdamas apie administracinius nusižengimus, viršininkas paminėjo, kad administracinėn atsakomybėn patraukti 6 neblaivūs vairuotojai (kuriems nustatytas nuo 0,4 iki 1,5 prom. girtumas), 21 važiavo be teisių. Už Kelių eismo taisyklių pažeidimus paskirta 44 115 eurų baudų, sumokėjo 18 865 eurus.
Per 2017-uosius Rietavo savivaldybės teritorijoje esančiuose keliuose įvyko 58 eismo įvykiai. Juose vienas žmogus žuvo (autostradoje Vilnius–Kaunas–Klaipėda), 13 buvo sužeisti, tarp pastarųjų – 4 vaikai. Avarijų priežastys: 4 nelaimės įvyko dėl neblaivių vairuotojų kaltės, 12 – susidūrus su gyvūnais, 13 – atsitrenkus į kelio atitvarus, 28 – nuvažiavus nuo kelio.
M. Vaičikauskas paminėjo ir kitą specifinį miškingos vietovės bruožą – daug medžioklės plotų. Netrūksta ir leidimą šaunamajam ginklui turinčių asmenų. Jų – net 145, vadinasi, ginklų – apie 500, nes kiekvienas medžiotojas vidutiniškai turi po tris. „Pernai patikrinom 98 procentus asmenų, turinčių leidimą laikyti šaunamąjį ginklą. Nustatėme 15 pažeidimų. Teko paimti 8 ginklus ir panaikinti 4 leidimus. Radom užtaisytų, po lova paslėptų ginklų, nepritvirtintų seifų. Vienas iš įdomesnių pasiaiškinimų: seifo nepritvirtinau, nes mama neleido gręžti sienoje skylės…“ – pasakojo Rietavo policijos vadovas.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas A. Motuzas rietaviškiams papasakojo apie vykdomos policijos reformos privalumus. „Matydami, kad iš valstybės didesnio finansavimo negausime, ėmėmės esminių permainų, kurios leidžia mums taupyti savo išteklius. Pradėjome racionaliau naudoti turimus pastatus (kai kurių net atsisakėme), pertvarkėme savo veiklos modelį, optimizavome žmogiškuosius resursus. Visa tai leidžia didinti atlyginimus, įsigyti naujų transporto, darbo priemonių“, – pasakojo viršininkas.
Meras A. Černeckis policijos darbą įvertino teigiamai – sėkmingai bendradarbiaujama, aktyvi prevencija. Ypač pasidžiaugta tuo, kad Rietavas nėra įklimpęs į narkotikus – dėl šios veikos pernai nepradėtas nė vienas ikiteisminis tyrimas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...