Iš degančios fermos išvedė 300 veršelių

Pirmadienį, apie pietus, Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo grėsmingą pranešimą: Rietavo savivaldybės Daugėdų kaime atvira liepsna dega ferma, kurioje yra keli šimtai gyvulių. Gaisrui gesinti išsiųsti penki ekipažai – ne tik iš Plungės, bet ir iš Rietavo, Žlibinų, Tverų.
Pirmojo pranešimo apie Daugėduose, žemės ūkio bendrovėje „Minija“, kilusį gaisrą ugniagesiai sulaukė kelios minutės po 13 valandos. Nuskubėję į vietą, gaisrininkai pamatė iš didžiulio arkinio metalinio angaro besiveržiančius dūmus. Visi fermoje buvę gyvuliai – 300 veršelių – dar prieš atvykstant ugniagesiams buvo išvesti į lauką.
Fermos darbuotojai, nelaukdami, kol ugnis išplis, čiupę miltelinį gesintuvą ir kitas parankines priemones, patys puolė gesinti gaisro. Kai atvyko gaisrininkai, liepsnos jau buvo numalšintos. „Didžiąją dalį darbo jau buvo atlikę patys fermos darbuotojai, kurie gaisrą ir pastebėjo.
Mes nedaug kuo jiems bepagelbėjome, dalį ekipažų atšaukėme“, – pasakojo Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus.
Išsiaiškinta, kad metaliniame angare (jo plotas – 21×50 metrų), pritaikytame veršeliams laikyti, lentomis buvo atskirta patalpa (2×2 m), kurioje įrengtas elektrinis vandens šildytuvas. Gaisras kilo būtent nuo šio prietaiso. Pasak ugniagesių, tikėtina, kad liepsna įsižiebė dėl trumpojo elektros jungimo. Užsidegus vandens šildytuvui, ugnis persimetė ir į medinę patalpą. Laimei, buvo laiku pastebėta ir užgesinta. Į metalinį pastatą ji neišplito. Tad nei gyvuliai, nei fermos darbuotojai nenukentėjo.
Be nuostolių vis dėlto neapsieita: sudegė elektrinis vandens šildytuvas ir jam skirta medinė patalpa, joje buvę darbo įrankiai.
„Žemaičio“ kalbintas ŽŪB „Minija“ pirmininko pavaduotojas Simonas Kuodis sakė, kad gaisro padaryta žala – menka, vos keli šimtai eurų. „Tiesiog bus pamoka ir proga seną, atgyvenusį vandens šildytuvą pakeisti nauju“, – minėjo bendrovės atstovas. Be to, jis pasidžiaugė darbuotojais, kurie, vos pastebėję gaisrą, operatyviai ir sparčiai ėmėsi veiksmų – fermoje buvusius gyvulius išvedė į šalia pastato esantį aptvarą, čiupę kibirus, vandeniu liejo ugnį. „Žinoma, išsigandę kvietėmės gaisrininkus, bet realiai jų pagalbos mums beveik nebereikėjo – patys ugnį užgesinome. Iš tiesų, daugiau triukšmo sukėlėme, negu buvo pavojaus ir nuostolių“, – kalbėjo S. Kuodis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...