Tarp pavogtų daiktų – alkoholiniai gėrimai ir… revolveris

Antradienį Plungės apylinkės teismo Plungės rūmuose baigta nagrinėti baudžiamoji byla dėl dviejų vagysčių bei šaunamojo ginklo pagrobimo. Šiomis nusikalstamomis veikomis kaltinamas 1978-aisiais gimęs Babrungo seniūnijos gyventojas Linas Šimaitis. Niekur nedirbantis vyras praeityje jau – teistas bei baustas administracine tvarka.

Teisiamųjų suole L. Šimaitis atsidūrė po to, kai praėjusių metų liepos 16-ąją du kartus įsibrovė į truikiškės Stanislavos Pušinskienės gyvenamąjį namą ir nugvelbė du butelius alkoholinių gėrimų, dėžutėje buvusį žiedą, apyrankę ir… revolverį su penkiais šoviniais.
Pirmąjį kartą į svetimus namus jis pateko minėtos dienos popietę įlipdamas per langą. Tada ilgapirščio dėmesį patraukė sekcijoje buvęs vokiškas alkoholinio gėrimo butelis bei šaunamasis ginklas su šoviniais. Visa tai čiupęs, L. Šimaitis pasišalino, tačiau buvo pastebėtas apvogtosios kaimyno. Vyras teisme pasakojo, jog, važiuodamas pro S. Pušinskienės kiemą, pamatė aplink jos namą besitrinantį L. Šimaitį. Truikiškis nutarė apie tai pranešti kaimynei, kuri tuo metu buvo išvykusi pas sūnų.
Grįžusi namo, moteris pasigedo minėtų daiktų, todėl paskambino policijos pareigūnams. Šiems atvykus, nukentėjusioji kartu su jais išvyko į policijos komisariatą. Tad namai vėl liko tušti. Tuo vėl pasinaudojo L. Šimaitis. Tačiau šįkart vagis į namus įsibrovė išlaužęs duris. Šeimininkaudamas čia, vyras rado dar vieną alkoholinio gėrimo butelį. Kartu su juo pasisavino ir dėžutėje buvusį žiedą bei apyrankę. Bet pasprukti vagišiui su grobiu nepavyko, mat namo kartu su policininkais grįžo S. Pušinskienė.
Moteriai iš viso padaryta 165-ių eurų turtinė žala. Tačiau kovo 6-ąją vykusio posėdžio metu ji tikino kaltinamajam neturinti jokių pretenzijų. Esą jiedu susitaikė. Aiškino atgavusi pavogtus daiktus, o sugadintas duris sutvarkė vaikai. „Ką iš jo paimsi, kad turi tik marškinius ir kelnes“, – per teismo padarytą pertrauką, raštiškai patvirtindama, kad nereikalauja atlyginti žalos, kalbėjo S. Pušinskienė.
Pats kaltinamasis per pirmąjį teismo posėdį, kuris vyko praėjusių metų gruodžio 13-ąją, nesigynė jam mestų kaltinimų, tačiau, duodamas parodymus, painiojosi. Aiškino tik kartą apsilankęs S. Pušinskienės namuose, ne du, kaip rašoma kaltinamajame akte. Būtent dėl kilusių neaiškumų ir neatitikimų nebuvo galimas sutrumpintas įrodymų tyrimas, būtų galėjęs garantuoti kaltinamajam trečdaliu mažesnę bausmę.
Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikęs prokuroras L. Šimaitį prašė pripažinti kaltu ir skirti jam subendrintą trejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant metams. Esą byloje surinkta pakankamai medžiagos, kad būtų įrodyta L. Šimaičio kaltė. Tai – ir minėto kaimyno liudijimas mačius jį prie S. Pušinskienės namo, ir kitos liudytojos ikiteisminio tyrimo metu duoti parodymai apie tai, kad ji matė kaltinamąjį išgėrusį sėdintį ant suoliuko su ginklu, iš kurio vėliau buvo net iššauta, rankose, ir paties teisiamojo kaltės pripažinimas, kad ir ne visiškas.
Ar su prokuroro pasiūlyta bausme sutiks ir teismas, paaiškės kovo pabaigoje, kai kaltinamajam bus paskelbtas nuosprendis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...