Ypatingieji festivalio svečiai – ukrainiečiai

21803-15952Kovo 11-ąją švęsti norėję plungiškiai tikrai turėjo iš ko rinktis – smagūs renginiai vyko Plungės kultūros centre, Žemaičių dailės muziejuje, Babrungo seniūnijoje. Linksmybių netrūko ir miesteliuose bei kaimuose – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena paminėta Žemaičių Kalvarijoje, Kuliuose, Plateliuose ir kitur. Vienas įspūdingiausių renginių – jau tryliktąjį kartą Plungės kultūros centre surengtas Tarptautinis liaudies šokių ir muzikos festivalis „Laisvės vaikai“, kurį organizuoja vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija „Suvartukas“.
Kovo 11-ajai skirtą šventę pradėjo Plungės kultūros centro jungtinis choras ir solistas Jokūbas Serapinas, užtraukę „Tautišką giesmę“ ir Gyčio Paškevičaus dainą „Mano kraštas“.
Po jų į sceną lipo Lietuvos moksleivių sąjungos atstovai, pristatę Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą iniciatyvą „Laiko kapsulė“. Kovo 11-ąją kapsulė iš Telšių atkeliavo į Plungę ir čia perduota Kretingos atstovams. „Laiko kapsulė“ – tai lagaminėlis, į kurį dedamos Lietuvos mokyklų bendruomenių nuotraukos. Ši kapsulė 100 metų turėtų būti saugoma Valstybės pažinimo centre ir atverta minint Lietuvos valstybės atkūrimo 200 metų sukaktį.
Suskambus liaudiškoms melodijoms, pirmieji scenoje pasirodė festivalio „Laisvės vaikai“ šeimininkai – visos vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Suvartukas“, kuriai vadovauja Ilona Baltikauskaitė, grupės – nuo pačių mažiausiųjų iki vyriausiųjų. Po jų į sceną pakviesti svečiai iš Latvijos – Bauskės miesto vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Memelite“ bei bičiuliai iš kitų Lietuvos miestų – Kuršėnų kultūros centro liaudiškų šokių studija „Diemedėlis“ ir Šakių kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Pynė“. Po jų scenoje vėl pasirodė latviai – Cesio kultūros ir turizmo centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių kolektyvas „Randinš“. Pastarojo vaikinai, sušokę kovingą vyrišką šokį, sulaukė ypač audringų publikos ovacijų.
Kadangi kolektyvų iš Latvijos sulaukiama kasmet, ypatingaisiais šio festivalio svečiais įvardyti šokėjai iš Ukrainos – temperamentingas Černomorsko miesto šokių ansamblis „Dana“. Beje, šį kolektyvą į Plungę atlydėjo vokalinė grupė „Kanareika“ – populiariausias ukrainiečių dainas atliekančios šokančių vaikų mamos. Šiems puikią nuotaiką dovanojusiems kolektyvams publika taip pat neliko abejinga – plojo net atsistojusi. Ukrainiečiai savo programą parodė ne tik Kultūros centre, bet ir Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje, Plungės technologijų ir verslo mokykloje, Savivaldybėje.
Sušokus paskutinįjį šokį, į sceną vėl buvo sukviesti visi kolektyvai ir vadovai, kuriems dėkojo Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis.
Kovo 11-osios proga į smagius renginius kvietė ir Žemaičių dailės muziejus. Čia surengtas svingo karalienių grupės „The Ditties“ koncertas – dainas Lietuvai ir Plungei atliko plungiškė Ugnė Bakanauskaitė, jos kolegės Rūta Švipaitė-Pocė ir Veronika Čičinskaitė-Golovanova bei pianistas Dmitrij Golovanov.
Senamiesčio aikštėje buvo surengta akcija „Laisvės vaikų suolelis“, kurios metu vienas iš aikštės suolelių papuoštas Lietuvos trispalvės spalvomis. Na, o vakare plungiškiai rinkosi į Babrungo slėnį, kur visi kartu nusifotografavo, kūrė laužą, klausėsi dainų, šoko ir vaišinosi lopšelio-darželio „Vyturėlis“ darbuotojų virta koše.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...