Mokė, kaip gelbėtis įlūžus ledui ir padėti kitam

IMG_0444Kovo 7 dieną Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba surengė mokomąsias pratybas „Saugus elgesys ant ledo“, kurios vyko Plungėje, ant Palankės gatvėje esančio tvenkinio. Kartu su ugniagesiais gelbėtojais pratybose dalyvavo ir Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos darbuotojai bei Savivaldybės administracijos atstovai.
Ugniagesiai gelbėtojai į pratybas pakvietė ir mažuosius plungiškius – Senamiesčio mokyklos 1–3 klasių mokinukus, kuriems ypač pravartu sužinoti, kaip elgtis einant ledu ar pramogaujant ant jo, ką daryti staiga įlūžus.
Pratybų dalyviai buvo supažindinti su saugaus elgesio ant ledo taisyklėmis, sužinojo, kokio storio ledas išlaiko vieną žmogų ar keletą vaikų. Ugniagesiai gelbėtojai susirinkusiesiems parodė Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos turimą gelbėjimo įrangą, kurią naudoja darbams ant ledo ir vandenyje.
Pasiklausę gelbėtojų pasakojimų, vaikai turėjo galimybę ir savo akimis pamatyti, kaip viskas vyksta įlūžus ledui. Vienas iš Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų, apsirengęs hidrokostiumu, imitavo skęstantįjį. Ugniagesiai gelbėtojai ir „skęstančiajam“, ir vaikams papasakojo, kaip saugiai ir greitai išsiropšti iš vandens, kaip įveikti baimę ir paniką.
Pratybų dalyviai sužinojo ir kitą labai svarbų dalyką – ugniagesiai gelbėtojai jiems pademonstravo, kaip saugiai ištraukti įlūžusį žmogų, o greitosios medicinos pagalbos darbuotojai parodė, kaip nelaimėliui suteikti pirmąją pagalbą.
Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus, mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis, vyr. specialistė Dangirutė Vaškienė ir vyr. specialistas civilinei saugai Vidmantas Mončys pratybų dalyviams išdalijo atmintines „Saugus elgesys ant ledo“, atsakė į vaikų klausimus ir palinkėjo saugių pramogų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...