Tunelį po geležinkeliu statys latviai

20120511_tunelisTrečiadienį Plungės rajono savivaldybės administracijoje pasirašyta istorinė sutartis. Administracijos direktorius Gintaras Bagužis ir Latvijos įmonės „Latvijas tilti“ valdybos pirmininkas Valerijs Gorjuns savo parašais patvirtino darbų sutartį, numatančią, kad plungiškių kelis dešimtmečius lauktas tunelis po geležinkelio pervaža Plungėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, bus pastatytas iki kitų metų pabaigos.
kiai apie tai, kad šis tunelis netrukus turi būti pradėtas statyti, kalbėjo dar jam mažam esant. Ir pagaliau šio momento išties bus sulaukta. Jungtinės veiklos sutartis tarp Plungės rajono savivaldybės administracijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir „Lietuvos geležinkelių“ dėl tunelio statybų pasirašyta dar 2015 metais. Po kelerius metus trukusio pasiruošimo, pernai Savivaldybė pirmą kartą paskelbė atvirą tarptautinį darbų pirkimo konkursą.
Didelė staigmena visiems buvo tai, kad nė vienas iš konkurse dalyvavusių šešių pareiškėjų neapskundė jo eigos bei rezultatų. Galiausiai buvo paskelbta, jog konkursą laimėjo trijų įmonių grupė – minėtoji „Latvijas tilti“, kuri bus atsakinga už pačio tunelio statybą, UAB „Plungės lagūna“ – jai bus pavesta įrengti inžinerinius tinklus, ir AB „Eurovia Lietuva“. Pastaroji įmonė nuties gatvės atkarpą, vesiančią per tunelį.
Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Jūratė Garčinskaitė minėjo kol kas negalinti pasakyti, kokia bus galutinė šių darbų vertė. Prašoma 5,5 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) paramos, Savivaldybės indėlis – apie 1,5 mln. eurų. Be to, „Lietuvos geležinkeliai“ pirks traukinių eismo reguliavimo darbų metu paslaugą, tad gali būti, kad viską sudėjus šio projekto vertė išaugs beveik iki 10 mln. eurų.
Savivaldybės administracijos pateikta paraiška dėl ES paramos šiam projektui turėtų būti vertinama apie du mėnesius. Dar šiek tiek laiko užtruks, kol bus parengtas tunelio darbo projektas, bet tikimasi, jog kasimo darbai prasidės jau šią vasarą. Kaip tuo metu bus nukreiptas automobilių eismas, kol kas tiksliai nežinoma. Esą tai turi būti numatyta tunelio darbo projekte. „Faktas, kad dėl prasidėsiančių darbų plungiškiai patirs nepatogumų, bet dėl galutinio tikslo turėsime visi pakentėti“, – kalbėjo vicemeras Mindaugas Jurčius.
Sutartį pasirašęs „Latvijas tilti“ atstovas minėjo, kad jų įmonė veikia jau 75-erius metus. Lietuvoje ji darbuojasi apie dešimtmetį ir per tą laiką yra įvykdžiusi ne vieną stambų projektą, tarp kurių – tilto per Nemuną bei Geležinio Vilko gatvės viaduko Vilniuje statybos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...