„Jei nusiskundimų nebus, po katilus nelandžiosime“

Jau mėnuo, kai Plungės miesto mokyklų mokiniams maistą ruošia nebe viešojoje erdvėje daug kritikos sulaukiantis „Kretingos maistas“, bet UAB „Grūstė“. Ši Mažeikiuose registruota įmonė laimėjo Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos rengtą miesto mokyklų mokinių maitinimo konkursą. Tiesa, kaimo mokinių maitinimu, kaip ir iki šio, rūpinsis tas pats „Kretingos maistas“.
Sausio pabaigoje šešios Plungės miesto mokyklos pasirašė sutartis su UAB „Grūste“, taip užbaigdamos kelis mėnesius trukusias viešojo pirkimo procedūras ir teisminius ginčus, į kuriuos konkursą rengusią „Ryto“ pagrindinę mokyklą įvėlė su pralaimėjimu nenorėjęs taikstytis „Kretingos maistas“. Ši įmonė, kuri net kelerius metus rūpinosi Plungės rajono moksleivių maitinimu, šįkart konkursinėje eilėje liko antra. Nenorėdama užleisti savo pozicijų, ji kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą, kad šis sustabdytų konkurso procedūras, tačiau jos prašymas buvo atmestas kaip nepagrįstas.
„Ryto“ pagrindinei mokyklai buvo leista tęsti konkursą, tad ji laimėtoja paskelbė mažiausią kainą pasiūliusią ir visus reikalavimus atitikusią UAB „Grūstę“. Sutartys su šia įmone, kurių bendra vertė – 222,2 tūkst. eurų, pasirašytos trejiems metams – iki 2021 m. sausio 1 dienos.
„Žemaitis“ mokyklos direktoriaus Stanislovo Ivanausko teiravosi, kaip šiai įmonei sekėsi perimti mokinių maitinimą? „Viskas buvo laiku ir tinkamai padaryta, tad to perėmimo kaip ir nepajutome. Per tą mėnesį turėjome tik vieną pastabą. Mokiniai pageidavo, jog lietiniai blyneliai būtų gaminami su bananais, o ne su varške. Išsakėme šį pageidavimą virėjoms ir išgirdome: „Jokių problemų, bus padaryta.“ Tad kol kas viskas gerai. Žiūrėsime, ar taip bus ir toliau“, – sakė mokyklos direktorius.
Jis pasidžiaugė ir tuo, jog „Grūstė“ iš „Kretingos maisto“ perėmė, jo žiniomis, beveik visas Plungės mokyklų valgyklose dirbusias virėjas, tad nė viena neliko be darbo. Pasikeitė tik jų darbą koordinuojanti Plungės skyriaus vedėja. Įmonė į mokyklų valgyklas atvežė naujesnės įrangos, be to, nuo šiol mokyklų vadovai turi daugiau galimybių kontroliuoti tai, kas vyksta virtuvėse. „Atsirado daugiau saugiklių. Turiu teisę tikrinti produktų pirkimo dokumentus, išsakyti pageidavimus dėl valgiaraščių. Bet jei nusiskundimų nebus, po katilus nelandžiosime“, – nusijuokė S. Ivanauskas.
Neseniai baigtos ir kaimo mokyklų mokinių maitinimo viešojo pirkimo, kurį organizavo Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija, procedūros. Prieš savaitę keturios švietimo įstaigos – Kulių, Platelių ir minėtoji Žemaičių Kalvarijos gimnazijos bei Šateikių pagrindinė mokykla – pasirašė daugiašalę sutartį su konkursą laimėjusia AB „Kretingos maistas“. Sutarties, įsigaliosiančios balandžio pirmąją, trukmė – treji metai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...