Apie spiralę

BunkaAr mes poetai – / ne pogrindžio pelės? / Net ne pogrindžio – / tik po grindim. / Tik kuždam, / tik ėdam, / tik graužiam / atsargumo skyles. / O katinų pasaulis / sau. / Ar taip ir stipsim / be ryšio – / tik smarve / po grindim / keliom dienom?
Nuimkit antsnukį. Nekąsiu. / Taip pat ir nelaižysiu. / Nejau visuomenę beklasę / su antsnukiu išvysiu? / Nejau žiūrėt, draugai, ne gėda / į apraizgytą snukį? / Šuva šunų, draugai, neėda, / net jeigu jie nutukę!
Mane pririšo prie būdos, / o šunys laksto sau laisvai. / Gal apsiriko čia dievai? / O gal taip buvo visados?
Nevienodas kelnių rumbas, / nevienodos klasės. / Jeigu pilvas tau įdumba, / tu iš darbo klasės.
Didžiuojas debesis pasu – / su Saulės antspaudu šviesiu, / o tu rašai, rašai, rašai, / nors tai – tik nulio parašai.
Toli istorijos rūkuos, / šviesus rytojus mirga. / Šiaip taip gyvenime sukuos / ir dar užuodžiu spirgą.
Kad jau perskaitėt Vytauto Karaliaus eiles, pasakykit, kada jos parašytos. Pernai? Ne. 1956–1976 metais.
Tad imi tikėti, žmogau, žodžiais iš dainos, kad viskas „įspiralinta“. Laikas slenka sau, o jame – į buvusius laikus grąžinanti spiralė. Juk tai, kas publicistiškai sueiliuota, aktualiai skamba ir šiandien.
Net Vytautas Lansbergis ne Sąjūdžio šlovės laikais, o šį pirmadienį sakė laukiąs, kada prieš neteisingumą pradės maištauti teisininkai!
Vadinasi, anot politikos patriarcho, teisė Lietuvoje yra neteisinga!
Anokia naujiena. Taip buvo anais laikais, taip, jeigu teisus
V. Landsbergis (o jis žino, ką sako, nes turi daug informacijos), yra ir dabar.
Tai, ko gero, yra tikras ne laiko, o socialinės būsenos spiralės egzistavimo jame įrodymas. Kas buvo, sugrįžta. Su naujomis žiniomis, įmantresne forma ir didesniu veiklos lauku. Juk tarybiniais laikais vagys vieni kitiems linkėjo labiau brautis į nomenklatūrininkų, prekybininkų namus, o šiandien ir vagių kontingentas pakito, ir jų taikiniais tapo visi be išimties.
Kad jau įsitikinome, jog spiralė iš tikrųjų egzistuoja, palinkėkim vieni kitiems gyviems sulaukt kito jos posūkio. Na, kad ir to, už kurio buvo priešistorinė Žemaitija. Joje, anot tuos laikus tyrinėjančiųjų, žyniai tautą protino garbingai elgtis, vaidilutės amžinąją ugnį kūreno ir apie #metoo nieko nežinojo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...