Savivaldybės sprendimas pripažintas neteisėtu

Kovo 12 dieną Klaipėdos apygardos teismas paskelbė sprendimą civilinėje byloje dėl viešojo pirkimo „Judriojo telefonų ryšio ir duomenų perdavimo paslaugos“, kurį vykdė Plungės rajono savivaldybės administracija. Civilinį ieškinį teismui pateikė viena iš viešojo pirkimo tiekėjų – UAB „Tele2“, bylos atsakovė – Savivaldybės administracija. Šalių ginčas baigėsi ne Savivaldybės naudai.
Civilinę bylą nagrinėjęs Klaipėdos apygardos teismas nustatė, kad gruodžio pabaigoje Savivaldybės administracija bendrovę „Tele2“ pakvietė dalyvauti minėtame viešajame pirkime. „Tele2“, nepraleisdama nustatytų terminų, pateikė pasiūlymą. Bet netrukus, tiksliau – šių metų sausio 9-ąją, gavo Savivaldybės administracijos pranešimą, kad, įvykus techninei klaidai, visos procedūros yra nutraukiamos ir pirkimas laikomas pasibaigusiu.
Kai bendrovė pasidomėjo, dėl kokių priežasčių pirkimas nutrauktas, jai atsakyta, kad pasiūlymo formoje nebuvo išskirta elektroninio mobiliojo parašo paslauga. Manydama, kad tokia priežastis yra nepakankama pirkimui nutraukti, „Tele2“ Savivaldybės administracijai pateikė pretenziją, tačiau ši po poros dienų ją atmetė – esą ji nepagrįsta.
Tuomet bendrovė kreipėsi į teismą, ieškinyje nurodydama, jog Savivaldybės administracija neteisėtai nutraukė konkursą, tokiu sprendimu pažeisdama pirkime dalyvavusių tiekėjų interesus. Be to, tiekėja nurodė mananti, kad tokio pobūdžio veiksmai kelia pagrįstų abejonių dėl pirkimo procedūrų skaidrumu.
„Tele2“ prašė, kad teismas Savivaldybės administraciją įpareigotų atnaujinti pirkimo procedūras ir tęsti tiekėjų pasiūlymų vertinimą bei priteistų iš jos žyminį mokestį bei kitas bylinėjimosi išlaidas. Savivaldybės administracija su ieškiniu nesutiko ir teismo prašė jį atmesti.
Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs Viešųjų pirkimų tarnybos pateiktą išvadą, konkurso techninės specifikacijos sąlygas ir kitas aplinkybes, konstatavo, kad Savivaldybės administracija neturėjo pakankamos priežasties, dėl kurios jai būtų leista nutraukti viešąjį konkursą. Mat techninėje specifikacijoje buvo aiškiai nurodyta, kad mobiliojo elektroninio parašo paslauga turi būti teikiama nemokamai, tad pasiūlymo formoje šios paslaugos išskirti nereikėjo.
Teismas pripažino, kad Savivaldybės administracijos sprendimas nutraukti minėtąjį viešąjį konkursą buvo neteisėtas. Todėl Savivaldybė privalės atnaujinti pirkimo procedūras ir tęsti tiekėjų pasiūlymų vertinimą. Bendrovės „Tele2“ naudai iš Savivaldybės priteistos bylinėjimosi išlaidos – 1 456 eurai.
Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...