Plungės bibliotekai – tarptautinis apdovanojimas

Plungės viešąją biblioteką pasiekė itin džiugi naujiena – jai atiteko vienas iš trijų EIFL pasaulio viešųjų bibliotekų inovacijų apdovanojimų. Pripažinimą įstaiga pelnė už virtualią pažintinę programą „Plungės išmanusis parkas“.
Pagrindinė projekto „Plungės išmanusis parkas“ idėja – mūsų miesto parką paversti visiems atvira išmaniąja zona. Virtuali edukacinė-pažintinė programa, pritaikyta mobiliesiems įrenginiams, skirta patraukliai pažinčiai su istorine ir gamtine prasme itin turtingu parku, jo augmenija, gyvūnija bei istorija.
EIFL, kuri yra tarptautinė ne pelno organizacija, siekianti suteikti kuo platesnę prieigą prie skaitmeninės informacijos ir apjungianti beveik pusšimtį šalių Afrikoje, Azijoje ir Europoje, plungiškių bibliotekos darbuotojų inovatyvų ir išradingą sumanymą įvertino kaip reikšmingą indėlį mobilių išmaniųjų priemonių pagalba atveriant ir pristatant bendruomenei reikšmingą kultūros paveldą bei žaliąsias miesto erdves.
Tarptautinis apdovanojimas mūsų bibliotekai skirtas ir už tai, kad ši, įsikūrusi žaliausioje ir gražiausioje miesto vietoje, Oginskių dvaro sodyboje, suprato jai tekusios išskirtinės vietos reikšmę, neignoruoja čia egzistuojančių sugyvenimo su gamta ir istorija taisyklių bei įdomiai ir originaliai moko to kitus.
„Plungės išmanusis parkas“ yra bibliotekos sukurta virtuali edukacinė pažintinė programa (interneto svetainė) su turinio valdymo sistema, pritaikyta mobiliesiems įrenginiams ir skirta pažinčiai su kultūros paveldo objektais.
Tai – edukacinis projektas, padedantis sustiprinti ir išplėsti vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų neformalųjį gamtinį, ekologinį ugdymą ir užimtumą rajone, panaudojant naujausias technologijas bei interaktyvias mokymo formas.
„Žemaičio“ kalbinta Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė sakė, jog apie tai, jog jų projektas pripažintas visame pasaulyje, sužinojo prieš maždaug dvi savaites, tačiau oficialiai ši žinia pasiekė praėjusį antradienį.
„Man ir visiems bibliotekos darbuotojams šis tarptautinis įvertinimas – didžiulis džiaugsmas. Pirmiausia dėl to, kad Plungės ir kartu visos Lietuvos vardas nuskambėjo visame pasaulyje. Šis laimėjimas mus padarė žinomus daugelyje šalių. Mums tai – be galo svarbu. Žinoma, šis apdovanojimas yra ne tik didžiulis džiaugsmas bei įvertinimas, bet ir įpareigojimas dar geriau dirbti.
Tapę vienu iš EIFL rengto konkurso laureatų, mes tikrai neketiname sustoti. Juo labiau, kad projektas „Plungės išmanusis parkas“ yra tęstinis. Mes toliau plėsime jį, įrodydami, jog esame verti dirbti šitoje aplinkoje“, – kalbėjo direktorė.
Tiesa, V. Skierienė pažymėjo ir tai, kad jos vadovaujamą įstaigą pasieks ir 1500 Amerikos dolerių, kuriuos biblioteka galės panaudoti savo reikmėms.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...