Įkliuvo su vertingu vogtu kroviniu

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl disponavimo didelės vertės nusikalstamu būdu gautu turtu ir kitų nusikaltimų. Tarp kaltinamųjų – ir ne kartą teistas 1972 metais gimęs Plungės rajono gyventojas.
Pareigūnai tyrimą pradėjo gavę informacijos, kad Plungės rajono gyventojas, kuris oficialiai vienoje uždarojoje akcinėje bendrovėje dirbo pagalbiniu darbininku, ir Telšiuose registruotos UAB direktorius galimai verčiasi nusikalstama veikla. Įtarta, kad minėtieji asmenys Lietuvoje ir kitose šalyse realizuoja užsienyje pagrobtus didelės vertės krovinius su paklausą turinčiomis prekėmis.
Atliekant ikiteisminį tyrimą, Klaipėdos tyrėjams pagelbėjo užsienio teisėsaugos institucijos, suteikusios daug reikšmingos informacijos.
Įtariamieji policijos pareigūnams įkliuvo 2017 metų sausio mėnesį, naktį, kai Telšių rajone lydėjo vilkiką, kurio puspriekabėje aptikti Danijoje vogti elektriniai pjūklai ir drabužiai.
Krovinio vertė – daugiau nei 100 tūkst. eurų. Patikrinimo metu vilkiko vairuotojas pareigūnams pateikė netikrus krovinio gabenimo dokumentus ir transporto priemonės techninės apžiūros rezultatų kortelę.
Atliekant kratas, pas bendrovės direktorių rastas neteisėtai laikytas revolveris su 5 šoviniais, pas plungiškį – netikras Vilniuje registruotos įmonės antspaudas.
Klaipėdos apygardos prokuratūros sprendimais kaltinamiesiems apribotos nuosavybės teisės į grynuosius pinigus, vilkiką bei puspriekabę, o sulaikytasis krovinys grąžintas nukentėjusiesiems į Daniją. Ir plungiškiui, ir įmonės direktoriui paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.
Beje, Plungės rajono gyventojas šių metų sausį nuteistas už analogišką nusikaltimą. Ikiteisminį tyrimą atlikę Klaipėdos pareigūnai nustatė, kad plungiškis su bendrininkais laikė ir gabeno daugiau nei 4 tūkst. pakuočių su Norvegijoje vogtais drabužiais. Už šį nusikaltimą jam paskirta reali dvejų metų laisvės atėmimo bausmė bei konfiskuota daugiau nei 13 tūkst. eurų. Nuteistasis konvojuotas į pataisos namus. Ten jis lauks kito teismo.
Už disponavimą didelės vertės nusikalstamu būdu gautu turtu Baudžiamajame kodekse numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...