Sostinė protestuoja ir kaltina. O Plungė?

Aną savaitę Vilnius sukilo prieš Seimą. Aktyvistai, įsiutę dėl parlamentarų savivalės ir peržengtų visų ribų (po to, kai slaptai balsuodami palaikė su KGB agentais bendradarbiavusį ir priesaiką sulaužiusį Mindaugą Bastį), visuomenę kvietė į protesto akciją prie Seimo. Susirinko šeši tūkstančiai žmonių, panorusių ištarti „Mes kaltinam!“. O kokiomis nuotaikomis tuo pat metu gyveno plungiškiai? Ar jie patenkinti šalies ir vietine valdžia, jos darbais, sprendimais? Atsakymų į šiuos klausimus ieškojome Senamiesčio aikštėje.
Plungiškė Regina:
– Kai stebiu centrinę valdžią, man pikta. Didžiausias jų rūpestis – pasidalyti šiltas kėdes, o iš tikrųjų juk renkame juos tam, kad visiems mums gyvenimą pagerintų, kad savo sprendimais kažką keistų. Bet jiems tai nė motais. Pats laikas būtų susirūpinti dėl emigracijos, imtis permainų, kurios sulaikytų žmones, bet tai niekam neįdomu. Na, o vietine valdžia aš visai patenkinta. Judesio mieste tikrai netrūksta: tvarkomos gatvės, renovuojami daugiabučiai namai. Žodžiu, didelių priekaištų rajono vadovams neturiu.
Raimondas iš Plungės:
– Valdininkai galėtų ir daugiau ką nuveikti, bet apskritai padėtis nėra labai bloga. Miestas, manau, pakankamai tvarkingas. Gal dėl to, kad gana gerą seniūną turime. Asmeniškai man akis bado tik šaligatviai – S. Nėries, Rietavo, Birutės, Telšių gatvėse. Juos tikrai būtina atnaujinti. O visa kita – neblogai, tad ant valdžios nelabai turiu dėl ko rūstauti.
Rasa iš Plungės:
– Prieš kiekvienus rinkimus galvojame, kad naujai išrinktieji bus doresni, darbštesni, kad jiems valdant gyvensime geriau. Bet dažniausiai nusiviliame. Nėra taip, kaip norėtume. Atrodo, viskas galėtų būti geriau, bet valdžia, turbūt, padaro tiek, kiek išgali. Juk jų galimybės irgi ribotos. Tikrai nežinau, už ką per ateinančius rinkimus balsuos plungiškiai, ar palaikys dabartinius valdančiuosius, bet visai tikėtina, kad didelių permainų nebus. Kiek girdžiu, žmonės šią valdžią palaiko.
Plungiškė Adelė:
– Aš tik už „žaliuosius“. Nors pati esu kitos partijos narė, palaikau „žaliuosius“, kad ir ką ant jų besakytų. Jų dėka ir mūsų, vargšų pensininkų, gyvenimas bent po truputį gerėja. Aš turiu 46 metų darbo stažą, o „Sodra“ man moka vos 220 eurų. Ar tai normali pensija žmogui, kuris tiek metų dirbo? Juk tiek pat gauna ir tas, kuris turi tik trečdalį manojo stažo. Dabartinė valdžia, nors ir po truputį, bet išmokas didina. O mums juk labai daug ir nereikia, bent po kokius 300 eurų gauti. Na, o rajono valdžia man visai patinka. Tvarkos tikrai daugiau, nei būdavo anksčiau. Be to, dėl kilusių problemų teko kreiptis į vadovus. Ir, žinot, sulaukiau jų pagalbos.
Savo vardo nepasakęs praeivis:
– Klausiat apie valdžią? Žinot, dėjau aš ant tos valdžios… Man ji visiškai nerūpi… Visi jie vienodi: kai tik pritelpa prie lovio, vien savimi rūpinasi, o visus kitus pamiršta.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...