Apie sąmokslus

BunkaTiksliau sakant – tai tik teorinis pasamprotavimas apie sąmokslo teoriją. Kaip sakė vienas politikas, „Kas gali paneigti, kad …“
Pradėkime nuo senų, mindauginiais vadinamų laikų.
Pagal vieną iš istorikų versijų, tuo metu buvo ir kunigaikštis Daumantas, kurio žmoną, atvykusią į sesers laidotuves, Mindaugas pasisavino. Vėliau Daumantas jį nužudė, o pats nuo Mindaugo sūnaus keršto su savo pasekėjais pasislėpė Pskove. Ten jį pskoviškiai išrinko kunigaikščiu, atsisakę jiems siūlomo valdovo pravoslavo. Pasikrikštijęs Daumantas, gavęs Timofejaus vardą, vedęs Aleksandro Nevskio anūkę, valdė 33 metus – iki mirties, o po jos buvo paskelbtas šventuoju, nes ne tik apgynė Pskovą, iškovojo jam nepriklausomybę nuo Novgorodo, bet ir po mirties pasivaidendavo mūšio lauke su patarimais, kaip nugalėti priešus.
Iki šiol Pskove yra „Daumanto miestu“ vadinama teritorija, jo kardas tapo garbinama relikvija.
Istorikų vis dar tebediskutuojami jo nuopelnai rodytų, kad Daumantas buvo gabus valdovas ir karo vadas.
Gali būti, kad Mindaugas tai regėjo ir norėjo pašalinti varžovą, kaip darė net su giminaičiais? Bet Daumantas jį aplenkė? Kas gali paneigti?
Kas gali paneigti ir tai, kad jau atgimstančioje Lietuvoje pasigirdus kalboms, jog Prezidentu turėtų tapti tautos sąžine ir balsu vadintas poetas Justinas Marcinkevičius, ant jo pasipylė purvo lavina?
Kas gali paneigti ir tai, kad jos užtvarą atkėlė varžovu savo lyderiui matę konservatoriai, nes teko girdėti, kad dokumentai apie J. Marcinkevičių atkeliavo būtent iš jų stovyklos?
Kas gali paneigti, kad pagal tokį pat scenarijų dabar kasamasi po Mykolu Majausku iš baimės, kad jis gali užimti partijos vadovo postą? Lyderystei tinkamą išsilavinimą, iškalbą, išvaizdą jis turi. Ir dirba, regis, nuoširdžiai tai, kas žmonėms rūpi.
Aišku, jo poelgis (jeigu toks buvo) garbės nedaro. Tačiau, kaip sakė vienas iš garsių pasaulyje ekonomistų apie per rinkimų kampaniją iškilusį skandalą dėl Donaldo Trampo elgesio su moterimis, „amerikonai visai „pablūdo“, dėl pliaukštelėjimo moteriškei per užpakalį rizikuoja pasaulio likimu“.
Žinoma, čia sudėliotas teks-tas – tik sąmokslo teorijos.
Bet po politikų ir juos komentuojančiųjų „blūdo“, šitas irgi turi teisę gyvuoti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...