Mokyklų tinklo vėl laukia pertvarkos

71206123200Praėjusį pirmadienį, posėdžiaujant Plungės rajono savivaldybės tarybos švietimo, kultūros ir sporto komitetui, diskutuota dėl klasių komplektų skaičiaus ir mokinių skaičiaus vidurkio klasėse Plungės rajono bendrojo ugdymo mokyklose kitais mokslo metais. Akcentuota, jog kai kuriose mokyklose – itin mažai mokinių. Viena tokių – Kantaučių mokykla, kuri, kaip žinia, yra Senamiesčio mokyklos skyrius. Pastarosios direktorius Algirdas Serva netiesiogiai išsireiškė, jog šį skyrių geriausia būtų uždaryti.
Su tuo pirmiausia nesutiko Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis, anot kurio, uždaryti mokyklą – lengviausia išeitis. Nors šioje įstaigoje kitąmet tikriausiai liks tik vienuolika mokinių, vedėjo nuomone, nereikia skubėti jos sunaikinti. Esą tik liepos mėnesį bus aiški tikroji situacija dėl mokinių skaičiaus, tada ir bus galima spręsti dėl šios mokyklos likimo. Jam pritarė ir kiti posėdžio dalyviai.
Mokinių mažėjimas pastebimas beveik visose rajono bendrojo lavinimo mokyklose. Rugsėjo pirmąją mokyklų duris turėtų praverti 3 985 mokiniai, o tai yra 122-iem mažiau nei praėjusiais metais. Mažiau kitais mokslo metais bus ir pirmokėlių – 325 (pernai buvo 355).
Stambiausia mokykla moksleivių skaičiumi yra „Ryto“ pagrindinė, į kurią kitais mokslo metais sugužės 931 moksleivis (pernai – 932). Bet šios įstaigos vadovo Stanislovo Ivanausko norai – dar didesni. Posėdžio metu jis iškėlė mokyklos pasirinkimo problemą. Esą mokiniams ir jų tėvams neturėtų būti užkertamas kelias lankyti pasirinktą mokyklą.
Direktorius sakė, jog jo vadovaujama įstaiga sulaukia daugybės prašymų priimti į mokyklą ir kad ji yra pasirengusi dirbti 100 procentų, užpildant visas klases. S. Ivanauskas nedrąsiai kalbėjo ir apie mokyklų įvaizdį, esą vienų jis – geras, kitų – nelabai.
Supratęs, apie ką sukasi kalba, administracijos direktorius Gintaras Bagužis tokius S. Ivanausko pasisakymus iškart sukritikavo. Išvadinęs didesnių mokyklų vadovus gobšuoliais, jis aiškino, jog taip sąmoningai stengiamasi sunaikinti Akademiko Adolfo Jucio mokyklą, kuri nėra niekuo prastesnė už kitas.
Siekį sunaikinti minėtąją mokyklą įžvelgia ne tik G. Bagužis. Organizacija „Vieninga Plungė“, kuriai, kaip žinia, priklauso ir Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narė Jolanta Skurdauskienė, savo feisbuko paskyroje taip pat pasisakė šiuo klausimu: „Savivaldybės Taryboje dirbančių „Vieningos Plungės“ frakcijos narių visiškai nesužavėjo Švietimo skyriaus noras uždaryti Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinę mokyklą. Tikrai nesinori, kad vienos mokyklos būtų perkrautos ir dirbtų kaip „fabrikai“, o kitos būtų žlugdomos ir uždaromos. Nenormalu, kad tame pačiame mikrorajone į vieną mokyklą vaikai veržiasi, o kitoje jų trūksta. Reikalingi administraciniai sprendimai. Kaip alternatyvą tokiam negeram Švietimo skyriaus nusiteikimui pasiūlėme minėtą mokyklą sujungti su Plungės Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradine mokykla. Ugdymo procesas galbūt galėtų vykti abiejuose pastatuose, bet būtų bendra administracija, bendra bazė – salės, stadionas, valgykla ir t.t…“
Ko gero, niekas nesiginčys, jog idėja išsaugoti mokyklą – graži, tačiau negi galima priversti moksleivius ir jų tėvus rinktis konkrečią įstaigą, kurios jie nenori? Šioje situacijoje labai tinka posakis „Per prievartą mielas nebūsi“. Jau seniai kalbama apie tai, jog Akademiko A. Jucio pagrindinės mokyklos įvaizdis – sumenkęs. Tai patvirtina ir itin mažas šios mokyklos mokinių skaičius. Nors buvo metas, kai buvo bandoma tai pateisinti tuo, jog teritorijoje, kurioje įsikūrusi mokykla, daugiausia gyvena vyresnio amžiaus šeimos…
Dar labiau įstaiga gali nukentėti ir po pertvarkos, mat nuo rugsėjo pradės veikti kaip Akademiko A. Jucio progimnazija, todėl čia nebus komplektuojamos 9-os ir 10-os klasės. Progimnazija taps ir „Babrungo“ pagrindinė mokykla, kurioje taip pat neliks minėtųjų klasių.
Dar viena naujovė – „Saulės“ gimnazijoje nuo rugsėjo atsiras suaugusiųjų klasės, nes Suaugusiųjų švietimo centras reorganizuojamas į Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centrą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...