Nukentėjusioji teisme pasirodė girta

Kovo 21-ąją Plungės apylinkės teismo Plungės rūmuose buvo galima pasijusti it cirke – nukentėjusioji teismo posėdyje pasirodė girta (nustatytas 1,78 promilės girtumas), todėl sunkiai lemeno žodžius. Ką jau kalbėti apie rišlius sakinius ar išsamius parodymus. Atvykus policijos pareigūnui, paaiškėjo, kad „apšilęs“ (1,17 promilės) į teismo posėdį atvyko ir liudytoju turėjęs būti moters sutuoktinis. Baudžiamosios bylos dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo nagrinėjimą teisėjui Virginijui Gedeikiui teko atidėti. Už pasirodymą teisme girtiems sutuoktiniams surašyti administracinio nusižengimo protokolai bei skirtos baudos.
Į posėdį kviesti liudytojai negalėjo patikėti tuo, kas vyksta. Vieni piktinosi tokiu Stasės ir Leono Rupeikų elgesiu, kiti garsiai iš jų juokėsi, o treti svarstė, kaip sutuoktiniai grįš namo, nes puse lūpų buvo kalbama, jog į teismą L. Rupeika atvairavo pats. Bet tuo pasirūpino pareigūnai. Po posėdžio jie ilgai lūkuriavo, kol Rupeikų automobilis  pajudės iš prie teismo rūmų esančios automobilių stovėjimo aikštelės. Ir sulaukė, bet… prie vairo sėdėjo ne įkaušęs L. Rupeika, o taip pat liudytoju į teismą kviestas Vaclovas Vaškys.
Teisėjas ne iškart suprato, kad S. Rupeikienė – neblaivi. Minčių, jog nukentėjusioji yra išgėrusi, nekilo nei moters advokatui Mariui Griciui, nei valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikančiai prokurorei Eleonorai Kudriavcevai. Tai, jog nukentėjusioji sunkiai stovėjo ant kojų bei neaiškiai ir nerišliai pasakojo įvykio, dėl kurio iškelta baudžiamoji byla, detales, visi buvo linkę pateisinti garbiu moters amžiumi bei galimai prasta sveikata. Akivaizdu, kad visi buvo naivūs.
Matydamas, kad su S. Rupeikiene nesusikalba netgi jos advokatas, teisėjas tiesiai šviesiai moters paklausė, ar ši nėra išgėrusi. Ir ką jūs manote? Nukentėjusioji nė neketino slėpti, jog teisme sėdi gerokai „apšilusi“.
„Taip. Buvo svečių – išgėrėme. Ne blaivininkai esame. O kas yra? Juk su vairuotoju atvažiavau“, – dėstė S. Rupeikienė. O paklausta, kas kartu su ja gėrė, moteris nė kiek nedvejodama atsakė, kad jos vyras. Tai išgirdęs, V. Gedeikis liepė teismo sekretorei iškviesti policijos pareigūnus. Šiems atvykus, S. Rupeikienės žodžiai pasitvirtino. Bylos nagrinėjimą teko atidėti. Kitas posėdis vyks balandžio viduryje.
Iki tos akimirkos, kai teisėjui kilo įtarimas, jog S. Rupeikienė – neblaivi, pastaroji teisme pasakojo 2017-ųjų gegužės 12-osios vakaro (tikslus laikas nenustatytas) aplinkybes. Šokinėdama ir laike, ir įvykiuose moteris aiškino, jog į jos namus, esančius Jazdauskiškių kaime, įpuolė Danutė Kazlauskienė (gimusi 1960 m. ir gyvenanti Gegrėnų kaime) ir ėmė ją neaišku, už ką mušti.
Pasakojo, jog jai stipriai buvo sumušta galva ir sulaužyti net penki šonkauliai. Į medikus S. Rupeikienė kreipėsi tik kitą dieną. Esą pati tą vakarą nepajėgė išsikviesti greitosios medicinos pagalbos, o vyras nelabai susigaudė, kas įvyko, nes tuo metu, kai sutuoktinė buvo mušama, jis esą miegojo.
„Nežinau, kodėl Danutė sublūdo ir tiek mane sumušė, kad be sąmonės kritau ant žemės. Buvau žiauriai sumušta. O juk sergu epilepsija, mano kraujo spaudimas – aukštas. Nežinau, už ką ji mane mušė. Ji yra parazitų parazitas. Jos nekenčia nė vienas Gegrėnų žmogus. Ir televizijos laida „24 valandos“ ne be reikalo buvo atvažiavusi“, – kalbėjo nukentėjusioji, tačiau daugiau papasakoti apie praėjusių metų gegužės 12-osios įvykį jai sunkiai sekėsi. Gal išsamiau viską išaiškins kitame teismo posėdyje, jei tik atvyks blaivia galva.
Kaltinamojo akto medžiaga byloja, jog minėtos dienos vakarą į Rupeikų namus atvykusi D. Kazlauskienė įpuolė į virtuvę ir ėmė talžyti ten sėdėjusią S. Rupeikienę. Moteriai buvo prakirsta lūpa, sutrenkta galva, sulaužyti net penki šonkauliai.
Išgirdusi, kuo yra kaltinama, D. Kazlauskienė neigė savo kaltę, tačiau nuo išsamesnių paaiškinimų susilaikė. Sakė parodymus duosianti tik po visų proceso dalyvių apklausos. Kokia bus jos versija, turėtų paaiškėti kito posėdžio metu.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...