Minint Teatro dieną – keturi „Saulos“ spektakliai

saula2Daugiau nei du dešimtmečius gyvuojantis Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“ yra žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir svečiose šalyse. Jaunieji aktoriai gali pasigirti pelnę „Aukso paukštės“ bei renginio „Tegyvuoja teatras“ apdovanojimus, ne kartą tapę respublikinio konkurso „Šimtakojis“ ir pasaulinių vaikų teatrų atrankų laureatais. „Saulos“ bei jos režisierių Sigitos ir Romo Matulių rūpesčiu Plungėje kasmet vyksta įvairūs renginiai, kuriais siekiama jaunąją kartą priartinti prie teatro. Kolektyvas kasmet pakviečia paminėti ir Tarptautinę teatro dieną, kuri švenčiama kovo 27-ąją. Ta proga šiemet „Saula“ savo gerbėjams dovanojo net keturis spektaklius, kurie pristatyti kovo 23-ąją Plungės kultūros centre.rogramą, kaip ir dera, garbė atiteko patiems mažiausiems „Saulos“ aktoriams – paruošiamajai vaikų grupei. Mažieji teatro talentai žiūrovams dovanojo spektaklį „Nedorėlė bitė“. Po jų į sceną žengė vaikų grupės artistai, kurie suvaidino spektaklį, paremtą lietuvių liaudies motyvais, „Pasaka apie drąsuolį berną“.
Popiet žiūrovų dėmesio laukė „Saulos“ teatro paauglių grupė, pakvietusi į spektaklį „Klasė“, kuris sukurtas pagal pačių aktorių mintis ir idėjas. Jaunųjų talentų dėka atskleidžiamos patyčių ir tarpusavio bendravimo problemos tarp vaikų ir jaunimo.
Pasak „Saulos“ aktorės Rugilės, spektaklis yra apie klasę, kurioje visi draugiškai tarpusavyje sutaria, tačiau atėjus naujokams, viskas pasikeičia. Klasėje prasideda patyčios. Naujokė yra skaudinama, su ja niekas nenori bendrauti. Jai antrino ir Guoda, kurios teigimu, šis spektaklis atspindi šiuolaikines patyčias mokykloje.
Jaunosios aktorės Deimantės nuomone, ant scenos perkelta istorija yra apie tai, kaip mums visiems trūksta tolerancijos, pagalbos, pakantumo, tačiau turime labai daug egoizmo ir pykčio. O Paulos įsitikinimu, spektaklis „Klasė“ – puiki proga vaikams ir jaunimui pamąstyti, kaip elgtis, ką daryti, kai iš tavęs šaipomasi.
Vakare į premjerinį spektaklį, pastatytą pagal Juozo Grušo kūrinį „Meilė, džiazas ir velnias“, pakvietė „Saulos“ jaunimo grupė. Talentingai surežisuota ir suvaidinta pagrindinės veikėjos Beatričės nelaimingos meilės istorija žiūrovų pilnos salės dėmesį kaustė ilgiau nei valandą. O kai pasibaigus spektakliui jaunieji aktoriai nusilenkė publikai, sulaukė ir audringų aplodismentų, ir jūros gėlių, kurios buvo skirtos ir artistams, ir jų vadovams – Sigitai ir Romui Matuliams.
Kaip kasmet, taip ir šiemet, gausus būrys jaunųjų aktorių žiūrovams nusilenkė paskutinįjį kartą – „Saulą“ palieka net vienuolika abiturientų, dauguma kurių kolektyvui ir scenai atidavė net 12 metų. Tai – Greta Baltikauskaitė, Sandra Bernotaitė, Domantas Gasiūnas, Rugilė Ilginytė, Orinta Baužytė, Živilė Smulkytė, Auksė Gudijutė, Karolis Raudys, Džiugas Untulis, Fausta Lukošiutė, Osvaldas Tokarevas. Plungės kultūros centro direktorius ir „Saulos“ vadovas R. Matulis visiems jiems įteikė baigimo pažymėjimus.
Vadovas džiaugėsi savo absolventais: „Čia jūs užaugote ir subrendote. Esate mums labai brangūs ir visada būsite čia laukiami. Na, o šis nusilenkimas  – tik simboliškai paskutinis. Gyvenime jūsų dar laukia daug scenų.“ Abiturientai vadovams dėkojo už ilgą ir įdomią dvylika metų trukusią kelionę, pradėtą su bagažu, kuriame iš pradžių buvo tik vadovų ir scenos baimė, o dabar – daugybė įvairiausios patirties ir įspūdžių.
„Saulą“ Teatro dienos ir keturių tądien parodytų premjerų progomis bei kolektyvą paliekančius dvyliktokus pasveikino ir Plungės rajono meras Audrius Klišonis bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis, kuris, beje, ir pats yra vaidinęs „Sauloje“. Savo vadovų ir kolektyvo nepamiršo ir gausus būrys buvusių „sauliečių“.
Ne ką mažiau svarbi plungiškiams teatro meno tradicijų puoselėtojams bei skleidėjams buvo ir kovo 24-oji. Tądien Molėtų rajone, Alantoje, Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Lietuvos mėgėjų teatrų asociacija surengė prestižinius respublikinius apdovanojimus „Tegyvuoja teatras“. Šiemet jie – jau tryliktieji. Kaip ir kasmet, apdovanojimų metu pagerbti ryškiausi šalies mėgėjų teatro kūrėjai bei įvertinti svarbiausi teatriniai procesai.
Tryliktieji apdovanojimai ypač sėkmingi buvo teatro „Saulos“ vadovams S. ir R. Matuliams – jiems atiteko net trys laimėjimai. Režisieriai apdovanoti už vykdomą kultūrinės edukacijos projektą „Atviras teatras 24“. Į Plungę S. ir R. Matuliai parsivežė ir dar vieną diplomą, kuriuo jie pripažinti ryškiausiais šalies teatro režisieriais. O nominacijoje „Tegyvuoja teatras“ laureato diplomas ir skulptūrėlė atiteko už geriausią vaikišką spektaklį, sukurtą interpretuojant užsienio autorių dramaturgiją.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...